Regenda odohral víťazný debut. Nastúpil v treťom útoku

Pavol Regenda v súboji proti Ottawe. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. mar 2024 o 06:33

Cale Makar strelil svoj prvý hetrik v NHL.

NEW YORK. V noci zo stredy na štvrtok odohral svoj prvý duel v prebiehajúcej sezóne NHL slovenský útočník Pavol Regenda.

Z AHL, hoci tam podával skvelé výkony, ho povolali až počas prestupovej uzávierky. Zo strany Anaheimu išlo o reakciu na trejdy.

Pri tejto premiére si užil víťazstvo. "Káčeri" nastúpili na domácom ľade proti jednému z najslabších tímov sezóny Ottawe Senators. Vyhrali 2:1.

Od 3. minúty prehrávali, keď skóroval Kastelic. V druhej časti hry však započali obrat. V 25. minúte sa presadil Strome a v 44. minúte rozhodol o výhre domácich Killorn.

Michalovský rodák odohral 12 minút a 15 sekúnd ako člen tretieho útoku s Benoitom Groulxom a Jakobom Silfverbergom. Zaznamenal strelecký pokus, blok a bodyček.

+14

V zápase Colorada a Detroitu strelil svoj prvý hetrik v NHL obranca Cale Makar. Hviezdny bek Avalanche otvoril v 6. minúte skóre a potom sa presadil na konci druhého dejstva v 37. a 40. minúte.

Avs nemali s "červenými krídlami" najmenší problém. Prevalcovali ich výsledkom 7:2, keď sa k Makarovi gólmi pridali MacKinnon, Lehkonen, Drouin a Foudy.

Nathan MacKinnon sa ujal pozície lídra kanadského bodovania NHL. Po 63 zápasoch má 109 bodov.

Hokejisti Toronta zvíťazili na ľade Buffala 2:1 po predĺžení. Úvodný gól stretnutia strelil Wiliam Nylander v 23. minúte. O štyri minúty mu odpovedal krajan Victor Olofsson.

V predĺžení rozhodol Auston Matthews. Bol to už jeho 61. víťazný gól. Pred 27 narodeninami ich v NHL nastrieľali viac len Connor McDavid a Jaromír Jágr.

NHL - základná časť - 7. marec:

Toronto - Buffalo 2:1pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 23. W. Nylander (Bertuzzi, Domi), 65. Matthews (Marner, Rielly) – 27. V. Olofsson (Girgensons)

Brankári: Samsonov 24/25 - Luukkonen 25/27

Colorado - Detroit 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Makar (Toews, MacKinnon), 18. MacKinnon (Rantanen, Makar), 29. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 37. Makar (Rantanen, MacKinnon), 40. Makar (Rantanen, Drouin), 48. Drouin (Colton), 56. Foudy (Kiviranta) – 2. Fabbri (DeBrincat, Gostisbehere), 14. Perron (Copp, Määttä)

Brankári: Georgijev 27/29 - Lyon 35/40, Reimer 12/14

Anaheim - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 25. R. Strome (Vatrano, Leason), 44. Killorn (Zellweger, Fowler) – 3. Kastelic (Zub, Highmore)

Brankári: Dostál 28/29 - Sogaard 14/16

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 12 minút a 15 sekúnd, pripísal si strelecký pokus, blok a bodyček/