Tatar dosiahol asistenciu, Kaprizov vyrovnal ďalší rekord Gáboríka

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|5. jan 2023 o 06:48

Dvaja Slováci nastúpili v nočných dueloch NHL.

NEW YORK. Tomáš Tatar asistoval pri jednoznačnej výhre New Jersey 5:1. Hral proti svojmu bývalému tímu, Detroitu Red Wings.

V 54. minúte zaznamenal sekundárnu asistenciu, keď zvyšoval už na rozdiel piatich gólov hviezdny Američan Jack Hughes.

Tatar v zápase odohral 16 minút a 51 sekúnd, pripísal si plusový bod.

Svojím výkonom sa blysol aj brankár Vítek Vaněček, ktorý vykryl 32 striel súpera a dosiahol 97-percentnú úspešnosť zákrokov.

"Celý rok predvádzal ohromujúce výkony. Bol veľmi konzistentný a je škoda, že sme závere dovolili súperovi streliť gól, mohol mať čisté konto," uviedol na adresu svojho spoluhráča útočník Miles Wood, ktorý si pripísal dva body za asistencie.

"Diabli" sa držia vysoko, v tabuľke Východnej konferencie figurujú na 4. mieste.

Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala proti Minnesote vysoko 1:5.

O jediný gól "bleskov" sa postaral Brayden Point. Slovenský zadák odohral 16 minút a 22 sekúnd s mínuskou a dvomi bodyčekmi.

Gól a dve asistencie si v drese Wild pripísal obranca Calen Addison.

"Myslím si, že je to len o sebavedomí a o korčuľovaní. Môj cieľ nebol dostať puk do bránky, ale do jej blízkosti a vytvoriť tak šance pre chalanov," povedal Addison.

Ten dosiahol už druhý trojbodový zápas vo svojej nováčikovskej sezóne. V debutovom ročníku s Wild to dokázal ako prvý obranca vôbec.

"Divosi" zaznamenali 10. domáci triumf nad Lightning za sebou.

Ruský útočník Wild Kirill Kaprizov strelil dva góly a predĺžil si domácu bodovú sériu na 14 duelov, nazbieral počas nej 25 bodov (10+15). Vyrovnal tým klubový rekord Mariána Gáboríka zo sezóny 2007/2008.

Anaheim Ducks vyhrali na domácom ľade nad Dallasom 2:0.

Mužom zápasu bol Mason McTavish, ktorý asistoval vo štvrtej minúte na gól Henriquea a v dvanástej minúte spečatil stav stretnutia.

Tridsiatimi piatimi zákrokmi podržal svoj tím John Gibson a pripísal si 24. shutout v kariére. Slovenský útočník Pavol Regenda nefiguroval na súpiske domácich.

"Brankár bol v tomto zápase určite dôležitý. Celú sezónu robíme správne veci, len nám to doteraz nevychádzalo. Vytvárame tlak v správnom čase a pracujeme ako kolektív, nemali sme však šťastie," zhodnotil duel útočník domácich Jakob Silfverberg.

NHL - základná časť - 5. január:

Detroit - New Jersey 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly: 58. Raymond (Larkin, Seider) – 30. Hamilton (J. Hughes, Hischier), 37. Hischier (Hamilton, Bratt), 42. M. McLeod (Holtz, Wood), 47. Holtz (Wood, Severson), 54. J. Hughes (Haula, Tatar)

Brankári: Husso 22/27 - Vaněček 32/33

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 51 sekúnd, asistoval a pripísal si plusový bod/

Minnesota - Tampa Bay 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 15. J. Eriksson Ek (Addison, M. Foligno), 28. Kaprizov (Boldy, Addison), 30. Addison, 36. Steel (Spurgeon), 58. Kaprizov – 34. Point (Hagel, Kučerov)

Brankári: Gustavsson 34/35 - Elliott 28/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16 minút a 22 sekúnd s mínuskou a dvomi bodyčekmi/

Anaheim - Dallas 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Henrique (McTavish, Terry), 12. McTavish (Zegras, Fowler)

Brankári: Gibson 35/35 - Wedgewood 25/27

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar dosiahol asistenciu, Kaprizov vyrovnal ďalší rekord Gáboríka