Slafkovský si utvoril nový osobný rekord. Tatar asistoval pri jedinom góle

Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|29. dec 2022 o 06:52

V akcii boli piati Slováci.

NEW YORK. Bohatú slovenskú účasť sme videli v programe NHL v noci zo stredy na štvrtok. Odohralo sa päť duelov, nastúpili štyria Slováci.

Bodoval Tomáš Tatar. New Jersey Devils doma podľahli Bostonu 1:3, prihrával tak na jediný gól "diablov".

Okrem sekundárnej asistencie sa mu príliš nedarilo. Za 16 minút a 33 sekúnd si do štatistík zapísal bodyček, strelu a mínusový bod.

Mimoriadne aktívny v rámci fyzickej hry bol Juraj Slafkovský. Montreal prehral na ľade Tampy Bay 1:4.

Prvý výber posledného draftu sa nestratil. Za 14 a pol minúty stihol až päť bodyčekov, pridal k nim strelu a mínusku. Takýto počet bodyčekov v jednom dueli ešte nikdy nezaznamenal.

Nebojácnosťou určite urobil dojem na rodáka Erika Černáka. Aj ten ukončil stretnutie s mínusovým bodom. Na ľade strávil 21 minút a 9 sekúnd, rozdal štyri "hity".

Pozíciu centra si vyskúšal Adam Ružička. Calgary nastúpilo na ľade Seattlu a on hral v strede štvrtej lajny s Ritchiem a Lewisom.

Za 13 minút a 43 sekúnd nebodoval, vyhral polovicu vhadzovaní, dvakrát vystrelil na bránku a pridal bodyček.

NHL - základná časť - 29. december:

Tampa Bay - Montreal 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Killorn (Hedman), 15. Point (Kučerov, Sergačov), 36. Point, 49. Hagel (Bogosian, Hedman) – 58. Guhle (Edmundson, Dvorak)

Brankári: Vasilevskij 25/26 - Allen 34/38

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 9 sekúnd, pripísal si mínusku a štyri bodyčeky/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 33 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu a päť bodyčekov/

New Jersey - Boston 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 47. Hischier (Zetterlund, Tatar) – 29. Frederic (H. Lindholm), 56. Bergeron (H. Lindholm, Marchand), 59. Zacha (Coyle, Pastrňák)

Brankári: Vaněček 24/26 - Ullmark 30/31

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 33 sekúnd, asistoval, pripísal si mínusový bod, strelu a bodyček/

Pittsburgh - Detroit 4:5 pp (4:0, 0:2, 0:2 - 0:1)

Góly: 3. D. O'Connor (Kapanen, Blueger), 11. Carter (Kapanen, Rust), 15. Zucker, 20. Zucker (Carter, Rust) – 28. Larkin (Hronek, Raymond), 35. Veleno (Chiarot, E. Söderblom), 55. Berggren, 57. Perron (Rasmussen, Raymond), 63. Walman (Copp, Rasmussen)

Brankári: DeSmith 41/46 - Husso 8/12, Hellberg 19/19

Anaheim - Vegas 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Henrique (Terry, Zegras), 13. Henrique (Zegras, Terry), rozh. náj. Zegras – 14. Ma. Stone, 34. Hutton (Amadio, Kessel)

Brankári: Gibson 49/51 - Hill 3/5, Thompson 22/22

Seattle - Calgary 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 19. Donato (Eberle, Larsson), 22. Oleksiak (Eberle) - 7. Toffoli (Dube, Hanifin), 30. Kadri (Lindholm, Andersson), 53. Huberdeau (Andersson, Kadri)

Brankári: Grubauer 41/44 - Vladař 28/30

/Adam Ružička (Calgary) za 13 minút a 43 sekúnd nebodoval, vyhral polovicu vhadzovaní, dvakrát vystrelil na bránku a pridal bodyček/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský si utvoril nový osobný rekord. Tatar asistoval pri jedinom góle