Ružička nehral pri výhre Calgary, Chicago predviedlo veľký obrat

Dan Vladař s Nikitom Zadorovom po výhre.
Dan Vladař s Nikitom Zadorovom po výhre. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|23. feb 2023 o 06:42 (aktualizované 21. feb 2023 o 05:52)

Až traja hráči oslavovali zápasové míľniky.

NEW YORK. Calgary Flames bez zdravého náhradníka Adama Ružičku zdolali Arizonu Coyotes 6:3. Coyotes na domácom ľade prišli o sériu deviatich zápasov s bodovým zápisom.

Prispel k tomu aj Elias Lindholm gólom a asistenciou, zaznamenal 500. bod v NHL. Sedemstý zápas v lige odohral iný Ružičkov spoluhráč, Chris Tanev.

Podstatne menej gólový bol zápas medzi New Yorkom Islanders a Winnipegom Jets. "Ostrovania" vyhrali 2:1, brankár Sorokin pochytal 25 striel.

Päťstý duel v NHL odohral Nikolaj Ehlers. Stal sa jediným strelcom Winnipegu, v 25. minúte využil presilovú hru. Sedemsto zápasov má po tomto stretnutí na konte jeho kolega Mark Scheifele.

O veľký obrat sa postarali hokejisti Chicaga na ľade Dallasu. V 25. minúte prehrávali už 0:3, no po presných zásahoch Maxa Domiho a Patricka Kanea stav stretnutia otočili a vyhrali 4:3.

NHL - základná časť - 22. február:

NY Islanders - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. S. Aho I (Nelson), 50. Holmström (Horvat, M. Martin) – 25. Ehlers (Morrissey, Connor)

Brankári: Sorokin 25/26 - Hellebuyck 20/22

Arizona - Calgary 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Góly: 22. Schmaltz (Keller, Välimäki), 30. Keller, 32. Maccelli – 5. Lucic (Weegar, Lewis), 33. E. Lindholm (Kadri, Toffoli), 34. Toffoli (Dubé, E. Lindholm), 45. Pelletier (Hanifin, Dubé), 46. Duehr (C. Tanev, Weegar), 57. Backlund (Pelletier, Mangiapane)

Brankári: Vejmelka 45/51 - Vladař 11/14

Dallas - Chicago 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Góly: 13. Seguin, 15. Ja. Benn (Gurianov), 25. J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn) – 31. Domi (P. Kane, S. Jones), 36. P. Kane (Domi), 39. P. Kane (Kurashev, S. Jones), 45. Domi

Brankári: Oettinger 19/23 - Stauber 30/33

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Ružička nehral pri výhre Calgary, Chicago predviedlo veľký obrat