Tatar konečne prelomil mlčanie, Slafkovský v tretej tretine skoro nehral

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|22. dec 2022 o 06:31 (aktualizované 21. dec 2022 o 07:24)

Bodoval aj Erik Černák.

NEW YORK. Hokejový útočník Tomáš Tatar ukončil päťzápasovú sériu bez bodu a presadil sa pri výhre New Jersey 4:2 nad Floridou. Strelil gól do prázdnej bránky.

Celkovo odohral 17 minút a 17 sekúnd, pripísal si plusový bod a trikrát vystrelil na bránku. Skóroval bez asistencie.

Tatar si ôsmym gólom v sezóne upevnil post slovenského streleckého lídra. V tabuľke produktivity má 17 bodov, na prvého Ružičku stráca jeden.

Bodoval aj Erik Černák. Obranca Tampy Bay asistoval pri góle Pointa v druhej minúte. Bolts ale prehrali 4:7.

Košičan odohral 21 minút a 29 sekúnd, asistoval, pripísal si plusku, dve strely na bránku a bodyček.

Juraj Slafkovský odohral prvé dve tretiny duelu Montrealu a Colorada v druhom útoku. V tretej dvadsaťminútovke ho však tréner na ľad posielal iba sporadicky, dokopy na dve striedania.

Habs získali bod, keď inkasovali rozhodujúci gól až v predĺžení z hokejky Rantanena. Slafkovský odohral 12 minút a 59 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky.

NHL - základná časť - 21. december:

Detroit - Tampa Bay 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)

Góly: 16. Määttä (P. Suter), 20. Rasmussen (Chiarot, Sundqvist), 32. Larkin (Perron, Rasmussen), 44. E. Söderblom (Veleno), 50. Larkin, 58. Perron (Larkin), 59. Rasmussen (Perron) – 2. Point (Kučerov, Černák), 19. Killorn (Colton, Perbix), 34. Colton, 57. Kučerov (Hedman, Stamkos)

Brankári: Husso 34/38 - Elliott 24/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 29 sekúnd, asistoval, pripísal si plusku, dve strely na bránku a bodyček/

Florida - New Jersey 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 5. E. Staal (Lomberg, Cousins), 37. Luostarinen (Bennett, Lundell) – 8. Bratt (J. Hughes, Hamilton), 43. Bratt (Hamilton), 51. Šarangovič (Siegenthaler, M. McLeod), 60. Tatar

Brankári: Bobrovskij 29/32 - Blackwood 34/36

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 17 minút a 17 sekúnd, strelil gól, zaknihoval plusový bod a trikrát vystrelil na bránku/

Colorado - Montreal 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 43. Lehkonen (Rantanen, Makar), 62. Rantanen (D. Toews) – 2. Richard (Evans, Armia)

Brankári: Georgijev 19/20 - Allen 34/36

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 59 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky/

Chicago - Nashville 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 37. Murphy (Katchouk, Domi), 37. Entwistle (Murphy) – 10. Niederreiter (Glass, Fabbro), 40. Duchene (Ekholm, A. Carrier), 42. Josi (McDonagh, Pärssinen), 47. Novak (Josi, Pärssinen)

Brankári: Mrázek 33/37 - Saros 37/39

Dallas - Edmonton 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Góly: 15. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 21. W. Johnston (Marchment, Ja. Benn), 38. Seguin (Marchment, Lundkvist) – 16. Janmark (Kostin, Bouchard), 23. Hyman (Barrie, Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (Janmark), 52. Foegele (Draisaitl), 57. McDavid, 57. Janmark (Nugent-Hopkins)

Brankári: Oettinger 29/34 - Skinner 25/28

Anaheim - Minnesota 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 26. McTavish – 37. Dewar (Reaves, Shaw), 45. Boldy, 49. J. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 59. Hartman (Boldy, F. Gaudreau)

Brankári: Dostál 38/41 - Fleury 21/22

Vegas - Arizona 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Góly: 24. Miromanov (W. Karlsson, Kessel), 49. Ma. Stone (Pietrangelo, Marchessault), 50. W. Carrier (Stephenson, Ma. Stone), 53. Ma. Stone (Stephenson), 58. Amadio (R. Smith, Hague) – 25. Välimäki (Fischer, N. Ritchie), 52. Fischer (Boyd, Schmaltz)

Brankári: Thompson 22/24 - Vejmelka 29/34

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar konečne prelomil mlčanie, Slafkovský v tretej tretine skoro nehral