Černák bodoval v druhom zápase po sebe, Ružička naťahuje suchoty od Vianoc

Erik Černák v drese Tampy Bay.
Erik Černák v drese Tampy Bay. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. jan 2023 o 06:42 (aktualizované 17. jan 2023 o 06:07)

V akcii boli dvaja Slováci.

NEW YORK. Tlak Tampy Bay na obranu Vancouveru bol v prvej tretine vzájomného zápasu enormný. Preto ju vyhrali pomerom 4:0.

Jeden z gólov padol po strele Erika Černáka. Ten švihom z pravej strany namieril strelecký pokus na betóny brankára Martina, od ktorých sa odrazil presne k Braydenovi Pointovi a ten skóroval.

Černák bodoval v druhom stretnutí po sebe. Okrem toho si v zápase odsedel dvojminútový trest a zaznamenal plusový bod.

Už jedenásť zápasov po sebe nebodoval Adam Ružička, ktorý pravidelne hráva na poste centra vo štvrtom útoku Calgary. Pri prehre 1:4 s Coloradom odohral 9 minút a 7 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku.

Stamkos v exkluzívnej spoločnosti

Steven Stamkos strelil Vancouveru tri góly. Prvý z nich znamenal jeho 500. presný zásah v NHL, dokopy ich teda má už 502.

Na toto číslo sa v dejinách súťaže dostalo len 47 hráčov. Keď pridá ďalší gól, vyrovná zápis Slováka Petra Bondru.

Mikko Rantanen strelil 30. gól v sezóne už v 43. zápase. Stanovil tým nový rekord Colorada Avalanche. O jeden zápas prekonal súčasného generálneho manažéra klubu Joea Sakica.

Zápas číslo 900 v NHL odohral Erik Johnson, obranca Colorada.

Sidney Crosby prispel k bodu z ottawského ľadu tromi asistenciami pri prehre 4:5 po predĺžení. Išlo už o jeho 60. stretnutie s troma gólovými prihrávkami, čím sa dostal na delené deviate miesto v histórii NHL a vyrovnal zápis Bobbyho Orra.

New York Islanders prehrali na domácom ľade s Bostonom 1:4. Čech Pastrňák tentoraz neskóroval, avšak zaknihoval dve asistencie.

NHL - základná časť - 18. január:

Ottawa - Pittsburgh 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. DeBrincat (Batherson, Chabot), 10. Stützle (B. Tkachuk), 30. Batherson (B. Tkachuk, Chabot), 51. Pinto (B. Tkachuk, Giroux), 61. B. Tkachuk (Stützle, Chabot) – 7. Zucker (M. Pettersson, Malkin), 16. Malkin (T. Smith, Crosby), 24. Friedman (M. Pettersson, Crosby), 53. Rakell (Crosby, Malkin)

Brankári: Talbot 15/19 - DeSmith 35/40

NY Islanders - Boston 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 16. Parise (S. Aho I, Pageau) – 28. McAvoy (Grzelcyk, Coyle), 31. Forbort (Zacha, Pastrňák), 46. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 56. Frederic (Coyle, Cr. Smith)

Brankári: Varlamov 20/24 - Ullmark 25/26

Calgary - Colorado 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 43. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, D. Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen

Brankári: Markström 26/30 - Georgijev 34/35

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 7 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránku/

San Jose - Dallas 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Lorentz (Gregor), 32. Bonino (Barabanov, E. Karlsson), 36. Meier (E. Karlsson, Hertl), 51. E. Karlsson (Bonino, Sturm), 60. Couture – 7. Dellandrea (Heiskanen, Ja. Benn), 24. J. Robertson (C. Miller, Heiskanen), 27. Faksa (F. Olofsson, Lundkvist)

Brankári: Reimer 33/36 - Oettinger 23/27

Vancouver - Tampa Bay 2:5 (0:4, 0:0, 2:1)

Góly: 47. Kuzmenko (Q. Hughes, J. Miller), 50. Q. Hughes (J. Miller, Horvat) – 5. Stamkos (Killorn), 9. Kučerov (Hagel, Point), 14. Point (Černák, Colton), 15. Stamkos (Killorn), 59. Stamkos (Kučerov)

Brankári: Martin 6/10, Delia 14/14 - Elliott 37/39

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 58 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu a dva bloky/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Černák bodoval v druhom zápase po sebe, Ružička naťahuje suchoty od Vianoc