Fehérváry odohral vyše 20 minút, Carolina predviedla úchvatný comeback

Carolina Hurricanes,
Carolina Hurricanes, (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|1. feb 2023 o 06:53

V NHL sa hrali tri stretnutia.

NEW YORK. Washington Capitals s jediným slovenským zástupcom v nočnom programe NHL Martinom Fehérvárym vycestovali do Columbusu. Od outsidera súťaže si odviezli dva body.

Caps zvíťazili 4:3 po predĺžení. O dva góly sa postaral Trevor van Riemsdyk, v predĺžení rozhodol Kuznecov.

Obranca Fehérváry odohral 20 minút a 46 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty, tri strely na bránu, tri bodyčeky a dva bloky.

Svoju silu ukázali Carolina Hurricanes. Na domácom ľade prehrávali po dvoch tretinách proti Los Angeles už 1:4, ale v tretej časti hry vyrovnali a v predĺžení rozhodol Aho.

Vyhrať napriek trojgólovému deficitu v 40. minúte sa "hurikánom" podarilo iba po piatykrát v klubových dejinách. Naposledy takéto víťazstvo zaznamenali v decembri 2016.

Drew Doughty z Los Angeles si pripísal dve asistencie. Išlo už o jeho 112. viacbodový zápas, vytvoril tak nový klubový rekord medzi obrancami. Zároveň zaknihoval 600. bod v profilige.

Napínavý bol i duel medzi Montrealom a Ottawou. Zdalo sa, že sa rozhodne až v predĺžení, no v 59. minúte sa presadil Brady Tkachuk a rozhodol o víťazstve 5:4 pre Senators.

NHL - základná časť - 1. február:

Carolina - Los Angeles 5:4 pp (1:0, 0:4, 3:0 - 1:0)

Góly: 14. Burns (A. Svečnikov), 44. Stastny (Stepan), 50. J. Staal (Pesce, Fast), 53. Teräväinen (Skjei, A. Svečnikov), 65. S. Aho II (Burns, Nečas) – 22. Kempe (Kopitar), 32. Fiala (Lizotte), 35. Kempe (Doughty, Kopitar), 36. Kopitar (Anderson-Dolan, Doughty)

Brankári: Andersen 17/21 - Copley 25/30

Columbus - Washington 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 15. Peeke (Laine), 32. E. Robinson (Olivier), 53. J. Gaudreau (Bayreuther) – 6. Hathaway (Eller, Jensen), 15. T. van Riemsdyk (Aube-Kubel), 29. T. van Riemsdyk (Kuznecov, E. Gustafsson), 61. Kuznecov (M. Johansson, E. Gustafsson)

Brankári: Korpisalo 30/34 - Lindgren 31/34

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 46 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty, tri strely na bránu, tri bodyčeky a dva bloky/

Montreal - Ottawa 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Góly: 14. Dach (Suzuki, Hoffman), 40. Hoffman (Matheson), 52. Harvey-Pinard (Suzuki, Jos. Anderson), 55. Harvey-Pinard (Jos. Anderson) – 3. Giroux (Zajcev, Chabot), 4. Stützle (M. Joseph, B. Tkachuk), 37. DeBrincat (Stützle, Chabot), 53. Stützle (Chabot, Batherson), 59. B. Tkachuk (Stützle, M. Joseph)

Brankári: Allen 24/29 - Forsberg 28/32

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry odohral vyše 20 minút, Carolina predviedla úchvatný comeback