Martin Fehérváry v drese Washington Capitals.
Martin Fehérváry v drese Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. jan 2023 o 07:00 (aktualizované 6. jan 2023 o 09:55)

V akcii v NHL boli traja Slováci.

NEW YORK. Martin Fehérváry predviedol v zápase medzi Washingtonom a Nashvillom výnimočnú obetavosť. Zablokoval až šesť striel súpera.

Na výhru to ale nestačilo. Capitals prehrali 2:3, Slovák nebodoval a za 16 minút a 40 sekúnd stihol ešte dve strely na bránku a štyri bodyčeky.

Jediným krajanom, ktorý sa radoval z výhry, bol Adam Ružička. Calgary zdolalo New York Islanders presvedčivo 4:1.

Člen štvrtého útoku strávil na ľade 13 minút a 55 sekúnd, získal plusový bod a pripísal si bodyček.

V chladnom Winnipegu nastúpila Černákova Tampa Bay. Bolts prehrali druhý duel v rade, tentoraz výsledkom 2:4.

Černák odohral 22 minút a 3 sekundy s jedným blokom. Bol druhým najvyťažovanejším mužom zápasu po spoluhráčovi Sergačovovi.

NHL - základná časť - 7. január:

Detroit - Florida 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 2. Berggren (Chiarot, Hronek), 57. Fabbri (Hronek, Copp) – 3. Forsling (E. Staal, G. Smith), 27. Ekblad (Barkov, M. Tkachuk), 49. Ekblad (Barkov, Montour)

Brankári: Husso 17/20 - Bobrovskij 29/31

Washington - Nashville 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Milano (Sheary, Orlov), 32. Aube-Kubel (E. Gustafsson, T. van Riemsdyk) – 5. Novak (Trenin), 16. Trenin (Lauzon, Pärssinen), 57. McDonagh (R. Johansen, Duchene)

Brankári: Lindgren 18/21 - Lankinen 30/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 16 minút a 40 sekúnd, zablokoval šesť striel, rozdal štyri bodyčeky a dvakrát vystrelil na bránku/

Winnipeg - Tampa Bay 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. Dubois (Connor, Morrissey), 28. Dubois (Morrissey, Scheifele), 46. Connor (Scheifele, Morrissey), 59. M. Barron (Lowry) – 12. Cirelli (Stamkos), 22. Kučerov (Cole, Cirelli)

Brankári: Hellebuyck 26/28 - Vasilevskij 16/19

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 3 sekundy s jedným blokom/

Chicago - Arizona 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. McCabe (S. Jones, Domi), 60. T. Johnson (J. Toews, Lafferty)

Brankári: Stalock 22/22 - Ingram 30/31

Calgary - NY Islanders 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Lucic (Huberdeau), 7. Coleman (Mangiapane, Backlund), 15. Zadorov (Lewis), 47. Kadri (Toffoli) – 20. Parise (Pageau, Mayfield)

Brankári: Markström 26/25 - Varlamov 17/21

/Adam Ružička (Calgary) odohral 13 minút a 55 sekúnd, získal plusový bod a pripísal si bodyček/

Anaheim - San Jose 5:4 pp (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 7. Zegras (Klingberg, Vatrano), 15. R. Strome (McTavish, Colt. White), 34. McTavish (Silfverberg, Benoit), 54. McTavish (Henrique), 62. Klingberg (Terry, McTavish) – 1. Nieto (Barabanov, Vlasic), 7. Lorentz (E. Karlsson, Gadjovich), 31. Meier (Labanc, Hertl), 34. Meier (Labanc, Benning)

Brankári: Stolarz 37/41 - Kähkönen 24/29