Tkachuk sa zaskvel hetrikom Gordieho Howea. V predĺžení rozhodol o výhre

Brady Tkachuk.
Brady Tkachuk. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. dec 2022 o 06:54

Patrik Laine režíroval výhru nad bývalým zamestnávateľom.

NEW YORK. V noci z piatka na sobotu sa v NHL hrali tri duely bez slovenskej účasti. Brankár Jaroslav Halák do stretnutia New Yorku Rangers a Ottawy nezasiahol.

"Jazdci" na domácom ľade prehrali 2:3 po predĺžení. Ottawa bola strelecky aktívnejšia, Šesťorkin čelil až 37 strelám, kým jeho náprotivok mal prácu len s 27 pokusmi.

Hviezdou zápasu bol Brady Tkachuk. Kapitán Ottawy zaznamenal dva góly a asistenciu. Stý gól v NHL strelil 49 sekúnd pred treťou sirénou a vynútil predĺženie, v ktorom rozhodol o výhre. Stihol sa aj pobiť a zaznamenal hetrik Gordieho Howea.

Nashville Predators zvíťazili nad New Yorkom Islanders 4:1. Veľkú zásluhu na tom má ich brankár Kevin Lankinen, ktorý pochytal 48 striel.

Víťazný gól strelil Roman Josi. Čoskoro bude historickým lídrom v počte bodov v drese Preds, na lídra Davida Legwanda stráca už len štyri body. Aktuálne ich má na konte 562.

"Predátori" uzavreli stav dvomi gólmi do prázdnej brány. Jeden z nich vsietil Matt Duchene, pre ktorého to bol 300. gól v kariére.

Patrik Laine sa vrátil do zostavy Columbusu po zranení členka a strelil dva góly. Režíroval výhru Blue Jackets nad jeho bývalým klubom Winnipegom Jets.

Najproduktívnejším hráčom stretnutia bol Johnny Gaudreau. O góly sa síce starali iní, no on zaknihoval tri asistencie.

NHL - základná časť - 3. december:

NY Rangers - Ottawa 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 11. Kravcov (Panarin, Fox), 47. Zibanejad (Kreider, Schneider) – 33. Stützle (B. Tkachuk, DeBrincat), 60. B. Tkachuk (Chabot), 65. B. Tkachuk (Chabot)

Brankári: Šesťorkin 34/37 - Talbot 25/27

NY Islanders - Nashville 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 52. Barzal (Nelson) – 15. F. Forsberg (Duchene, Josi), 29. Josi (F. Forsberg, Duchene), 59. Duchene, 60. Granlund (Ekholm)

Brankári: Sorokin 19/21 - Lankinen 48/49

Winnipeg - Columbus 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 56. Dubois (Perfetti, Wheeler) – 7. Laine (J. Gaudreau), 11. Gudbranson (Roslovic, K. Johnson), 24. Laine (Jenner, J. Gaudreau), 33. Nyquist (J. Gaudreau, Gavrikov)

Brankári: Rittich 22/26 - Korpisalo 37/38

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tkachuk sa zaskvel hetrikom Gordieho Howea. V predĺžení rozhodol o výhre