Šimon Nemec v drese Uticy Comets.
Šimon Nemec v drese Uticy Comets. (Autor: Twitter / Utica Comets)
Oh my Hockey|22. apr 2023 o 07:45

Šimon Nemec sa v play-off stáva hrdinom Uticy.

NEW YORK. Šimon Nemec sa stal hrdinom Uticy Comets v pamätnom dueli. Svoj tím poslal asistenciami v šialenom závere a predĺžení do ďalšieho kola play-off.

"Kométam" sa dlho nedarilo prekonať brankára Primeaua. Ten si držal čisté konto až do času 59:58. Vtedy udrel Walsh, ktorému nabíjal slovenský mladík.

Aréna vybuchla eufóriou a preniesla si ju aj do predĺženia. To netrvalo dlho, o čo sa znova postaral Nemec.

Už v tretej minúte pridaného času sa mohli fanúšikovia šťastní vracať domov. Všetko vďaka strele Nemca, ktorú namieril presne na hokejku Labergea a ten ju odrazil do súperovej siete.

Stále iba devätnásťročný Nemec bol ústrednou postavou pri výhre. Zaknihoval dve plusky a v sérii hranej na dva víťazné duely, ktorú Comets vyhrali 2:0, ich získal dokopy až päť. Napriek ohromnému podielu na výhre nebol hviezdou duelu.

Tou sa stal Miloš Kelemen, konkrétne treťou. Tucson Roadrunners vyrovnali stav série proti favorizovaným Coachella Valley a Slovák sa o to pričinil gólom.

Sezóna v AHL sa definitívne skončila pre Martina Chromiaka, ktorého si však teoreticky môžu povolať Kings hrajúci v play-off NHL do zálohy. Jeho Ontario podľahlo Coloradu 4:6 a napriek piatim strelám sa Slovák nepresadil.

Adam Sýkora bol na ľade pri vysokej výhre Hartfordu nad Springfieldom. Wolf Pack vyradili protivníka výhrou 7:1.

Coachella Valley - Tucson 3:4

/Miloš Kelemen (Tucson) bol treťou hviezdou, strelil gól a na bránku vyslal tri strely/

Abbotsford - Bakersfield 4:2

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Nemec znova hrdinom! Asistoval pri vyrovnaní, v predĺžení zariadil pamätný postup