Fehérváryho bodyčeky na výhru nestačili. Tavares odohral jubilejný zápas

Momentka zo zápasu Toronto - Washington.
Momentka zo zápasu Toronto - Washington. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. jan 2023 o 06:48

V noci z nedele na pondelok sa hrali dva zápasy.

NEW YORK. Martin Fehérváry sa v zápase medzi jeho Washingtonom a Torontom stal so šiestimi bodyčekmi najfyzickejšie hrajúcim hokejistom. K výhre to ale nepomohlo.

Capitals prehrali vysoko 1:5. Hoci po prvej tretine viedli, Maple Leafs im v druhej časti nastrieľali štyri góly.

Slovenský bek odohral 19 minút a 57 sekúnd a zapísal si dva mínusové body.

Významný míľnik oslávil John Tavares. Kapitána Toronta odohral 1000. zápas v NHL. Pripísal si dve asistencie.

V druhom zápase večera hostila Carolina silný Boston. Hurricanes duel zvládli a súpera porazili 4:1.

Víťazný gól strelil v 33. minúte Paul Stastny. Prihrával mu Brent Burns, ktorý odohral 1300. stretnutie v súťaži. Medzi aktívnymi hráčmi túto hranicu prekonal ako štvrtý.

NHL - základná časť - 30. január:

Carolina - Boston 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 11. S. Aho II, 33. Stastny (Nečas, Burns), 42. Jarvis, 56. J. Staal (Martinook) – 44. Zacha (McAvoy, H. Lindholm)

Brankári: Andersen 24/25 - Ullmark 32/35

Toronto - Washington 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 22. Bunting (Tavares, Marner), 27. Rielly (Bunting, Tavares), 31. Nylander (Järnkrok, Sandin), 35. Engvall (Brodie, Kämpf), 57. Aston-Reese (Holmberg, Giordano) – 18. Bäckström (M. Johansson, Sheary)

Brankári: Samsonov 23/24 - Kuemper 16/20, Lindgren 6/7

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 57 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a šesť bodyčekov/

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Fehérváryho bodyčeky na výhru nestačili. Tavares odohral jubilejný zápas