Fehérváry sa pobil na konci zápasu, Tatarov tím schytal debakel

Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. apr 2023 o 06:46

Los Angeles Kings majú istotu postupu do vyraďovacej fázy.

NEW YORK. Obranca Martin Fehérváry bol druhým najvyťažovanejším obrancom Washingtonu v zápase proti New Yorku Rangers, a to napriek tomu, že sa pobil.

Na ľade strávil 22 minút a 56 sekúnd, zaznamenal mínusku, päť trestných minút, tri strely na bránku, šesť bodyčekov a blok.

Rukavice zhodil zhruba štyri minúty pred záverečnou sirénou za stavu 2:5, ktorý sa do konca stretnutia nezmenil. Pobil sa s Nikom Mikkolom.

New Jersey Devils s Tomášom Tatarom v zostave prehrali proti Winnipegu vysoko 1:6. Slovák odohral 12 minút a 52 sekúnd, pozbieral dve mínusky a dvakrát vystrelil.

Letangov tisíci duel

Hokejisti Los Angeles Kings vyhrali na ľade Vancouveru 4:1. Poistili si tak účasť v nadchádzajúcom play off.

Zápas s poradovým číslom 1000 odohral obranca Kris Letang. Zadák strávil celú doterajšiu kariéru v Pittsburghu, kde získal tri Stanley Cupy.

Kirill Marčenko strelil 21. gól v sezóne. Stal sa tak historickým lídrom nováčikov Columbusu Blue Jackets.

Hetrikom sa odprezentoval Dylan Larkin. Pri výhre Detroitu 5:2 nad Torontom bol rozdielovým hráčom a prvou hviezdou duelu.

NHL - základná časť - 3. apríl:

Washington - NY Rangers 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 34. D. Strome (Ovečkin, Carlson), 52. Protas (Carlson, Bäckström) – 14. K. Miller (Trocheck, Panarin), 16. Lafreniere (Chytil), 21. Kakko (K. Miller, Trouba), 46. Tarasenko (Trocheck, Panarin), 55. Zibanejad (P. Kane, Panarin)

Brankári: Kuemper 29/34 - Šesťorkin 26/28

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 56 sekúnd, zaznamenal mínusku, päť trestných minút, tri strely na bránku, šesť bodyčekov a blok/

St. Louis - Boston 3:4 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Kyrou (B. Schenn, Saad), 50. Krug (Saad, B. Schenn), 60. Kyrou (Vrána, B. Schenn) – 6. DeBrusk (Frederic), 28. Bertuzzi (Pastrňák, H. Lindholm), 29. Steen (Greer, Frederic), rozh. náj. Coyle

Brankári: Binnington 28/31 - Ullmark 35/38

Carolina - NY Islanders 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 30. Kotkaniemi (Puljujärvi, Noesen), 43. Martinook (Slavin) – 18. Pageau (Engvall, Mayfield)

Brankári: Andersen 21/22 - Sorokin 33/35

Columbus - Ottawa 4:3 pp (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 3. K. Johnson (Bayreuther, J. Gaudreau), 5. E. Robinson (Bemström, Richards), 55. Jenner (Marčenko, Sweezey), 61. Marčenko (J. Gaudreau) – 4. Gambrell (Brännström), 10. Kastelic (Kleven), 15. DeBrincat (Greig)

Brankári: Gillies 24/27 - Talbot 18/22

Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 12. Rakell (Dumoulin, Malkin), 15. Rakell (Malkin, Crosby), 34. Rust (Crosby, Petry), 59. Poehling (Granlund, Dumoulin) – 46. Deslauriers (DeAngelo, J. van Riemsdyk), 58. Konecny (Frost, Farabee)

Brankári: DeSmith 31/33 - Ersson 27/30

Toronto - Detroit 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: 8. Järnkrok (Abruzzese, Timmins), 46. Tavares (Rielly, Matthews) – 2. Määttä, 13. Berggren (Hägg, Raymond), 20. Larkin (Kubalík, Määttä), 51. Larkin (Chiarot, Seider), 58. Larkin

Brankári: Murray 5/7, Samsonov 14/16 - Nedeljkovic 43/45

Winnipeg - New Jersey 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 5. Ehlers (Wheeler, Schmidt), 17. Niederreiter (Wheeler, Namestnikov), 23. M. Barron (t.s.), 31. Connor (Dubois), 51. Dubois (Morrissey, DeMelo), 55. Ehlers (Scheifele, Morrissey) – 60. Hischier (J. Hughes, Bratt)

Brankári: Hellebuyck 31/32 - Vaněček 17/21, Blackwood 4/6

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 52 sekúnd, pozbieral dve mínusky a dvakrát vystrelil/

Calgary - Anaheim 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 21. Mangiapane (Toffoli, R. Andersson), 28. Zadorov (Huberdeau, Toffoli), 29. N. Ritchie (Stecher, Kadri), 47. Lučić (Coleman, Weegar), 58. Mi. Stone (N. Ritchie) – 5. Vatrano (Zegras, Shattenkirk), 18. Comtois (Vatrano, Shattenkirk), 30. Vatrano (Carrick, Fowler), 33. Harrington (Carrick, Comtois)

Brankári: Markström 7/9, Vladař 11/13 - Dostál 36/41

Vancouver - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Boeser (J. Miller, Di Giuseppe) – 14. Iafallo (Kopitar, Kempe), 24. Iafallo (Arvidsson, Kopitar), 54. Kaliyev (Lizotte, Gavrikov), 60. Lizotte (Kaliyev)

Brankári: Demko 21/24 - Korpisalo 24/25