Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|29. jan 2024 o 06:25

St. Louis Blues vyhrali piaty zápas v rade.

NEW YORK. Seattle Kraken s Tomášom Tatarom v zostave zdolali v noci z nedele na pondelok Columbus Blue Jackets 4:2.

Slovák pri víťazstve zaznamenal 19. bod v sezóne. Mal sekundárnu asistenciu pri góle McCanna, ktorý padol v protiútoku z krásnej akcie, po ktorej žasol aj komentátor.

Na ľade strávil 11 minút a 21 sekúnd. Okrem asistencie zaknihoval plusový bod a zablokoval jednu strelu.

Kraken o výhre rozhodli už v prvom dejstve, ktoré zásluhou dvojgólového Eberleho a McCanna vyhrali 3:0. Columbus znížil v tretej tretine na 2:3 dvomi gólmi Činachova, ale 13 sekúnd pred koncom uzavrel stav stretnutia Tanev do prázdnej bránky.

+14

Hokejisti St. Louis Blues natiahli v zámorskej NHL víťaznú sériu na päť zápasov. V nedeľňajšom dueli zdolali na domácom ľade Los Angeles Kings 4:3, keď v predĺžení rozhodol kapitán Brayden Schenn.

NHL - základná časť - 29. január:

St. Louis - Los Angeles 4:3pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 13. Leddy (Kyrou, Parayko), 27. Bučnevič (Perunovich, Kyrou), 33. Kyrou (Perunovich, Thomas), 62. B. Schenn (Bučnevič) – 5. Kempe (Kopitar, Laferriere), 26. Anderson-Dolan (Lewis, Gavrikov), 39. Danault (Moore)

Brankári: Hofer 30/33 - Rittich 28/32

Seattle - Columbus 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Góly: 13. Eberle (Bjorkstrand, Dunn), 17. McCann (Eberle, Tatar), 18. Eberle (McCann, Bjorkstrand), 60. B. Tanev – 48. Činachov (Severson, J. Gaudreau), 56. Činachov

Brankári: Daccord 30/32 - Tarasov 22/25

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 11 minút a 21 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod a blok/