Fehérváry odohral skoro 25 minút, útočník Buffala s prvým hetrikom

Útočník Buffala Sabres Dylan Cozens strelil prvý hetrik v NHL.
Útočník Buffala Sabres Dylan Cozens strelil prvý hetrik v NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|26. feb 2023 o 22:10 (aktualizované 27. feb 2023 o 06:50)

Slovenský obranca bol najvyťažovanejším hráčom tímu.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali v nedeľnom zápase NHL na ľade Buffala 4:7.

Dylan Cozens sa na triumfe Sabres podieľal hetrikom - jeho prvým v profiligovej kariére, ku ktorému pridal aj jednu asistenciu.

Fehérváry odohral 24:44 min., najviac spomedzi korčuliarov Washingtonu. Vyslal aj tri strely na bránku, inkasoval dvojminútový trest za hrubosť, rozdal dva hity a zblokoval štyri strely súpera.

Capitals neuspeli v dôležitom priamom dueli v boji o play off a pripísali si už siedmu prehru za uplynulých osem stretnutí.

Sabres sa v tabuľke Východnej konferencie posunuli priebežne na pozíciu s druhou voľnou kartou, Capitals za nimi zaostávajú o dva body, pričom odohrali o štyri zápasy viac.

Hetrikom sa blysol aj Kirill Kaprizov, vďaka jeho trom gólom Minnesota otočila domáci duel s Columbusom a zvíťazila 3:2 po predĺžení.

Šesťgólová tretina

Ohromnú druhú tretinu zaznamenali v zápase medzi Pittsburghom a Tampou Bay domáci Penguins. Vyhrali ju 6:0.

Zápas napokon dotiahli do víťazného konca. Bolts bez suspendovaného Erika Černáka prehrali 3:7.

Gól a asistenciu si pripísal ruský forvard Nikita Kučerov. Dosiahol tým míľnik 700 bodov v NHL.

Kariérnu métu pokoril aj obranca Arizony Coyotes. Shayne Gostisbehere strelil otvárací gól pri prehre 2:6 a zaknihoval 300. bod v súťaži.

NHL - základná časť - 27. február:

Buffalo - Washington 7:4 (2:2, 4:2, 1:0)

Góly: 11. Cozens (Mittelstadt, Ljubuškin), 17. Ta. Thompson, 26. J. Skinner (Samuelsson, Quinn), 29. Girgensons (Okposo, Jost), 31. Hinostroza (Power, Cozens), 33. Cozens (Quinn), 52. Cozens (Hinostroza, Mittelstadt) – 15. D. Strome (Jensen, Oshie), 17. Oshie (D. Strome, Jensen), 36. Ovečkin (E. Gustafsson, Kuznecov), 39. Milano

Brankári: Luukkonen 26/30 - Kuemper 14/19, Lindgren 16/18

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 24 minút a 44 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, trikrát vystrelil a zaznamenal dva bodyčeky a štyri bloky/

Minnesota - Columbus 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. Kaprizov (Spurgeon, Hartman), 46. Kaprizov, 65. Kaprizov (Addison, Zuccarello) – 17. Olivier (E. Robinson), 24. L. Foudy (Gudbranson, Bemström)

Brankári: Fleury 22/24 - Merzlikins 41/44

Winnipeg - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Horvat, 25. Romanov (Cizikas, Fasching), 39. Nelson (Parise), 58. Pelech

Brankári: Rittich 20/23 - Varlamov 23/23

NY Rangers - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 14. Lafreniere (Kakko, Chytil), 23. Trocheck (Zibanejad), 24. Trocheck (Fox), 43. Panarin (Trocheck), 46. Zibanejad (Fox, Panarin) – 39. Arvidsson (Kaliyev, Danault), 42. M. Roy (Danault)

Brankári: Šesťorkin 26/28 - Quick 4/7, Copley 12/14

Pittsburgh - Tampa Bay 7:3 (1:2, 6:0, 0:1)

Góly: 4. D. O'Connor (M. Pettersson, Petry), 27. Malkin (Archibald, Dumoulin), 36. Crosby (Guentzel, Letang), 37. Blueger (M. Pettersson, Petry), 38. Carter (Letang), 39. Zucker (Malkin, Heinen), 40. Dumoulin – 17. Cirelli (Bogosian), 19. Kučerov (Point, Cole), 48. Point (Kučerov, Sergačov)

Brankári: DeSmith 26/29 - Elliott 29/36

Arizona - Nashville 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 6. Gostisbehere (Schmaltz, Hayton), 28. Schmaltz (Keller, Hayton) – 10. Trenin (Tomasino, Sissons), 14. Duchene (Glass, A. Carrier), 23. Josi (Novak), 44. Novak (Granlund, Duchene), 47. Josi (Novak, Duchene), 59. Glass (Granlund, Josi)

Brankári: Ingram 28/34 - Saros 25/27

Seattle - Toronto 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Dunn (Eberle, McCann) - 5. Giordano (Liljegren, Nylander), 8. Tavares (Nylander, Holl), 13. Liljegren (Marner, Bunting), 25. Matthews (Marner), 53. Matthews (Marner, Bunting)

Brankári: Grubauer 17/21, Jones 11/12 - Sansonov 26/27

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry odohral skoro 25 minút, útočník Buffala s prvým hetrikom