Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|12. feb 2023 o 22:38 (aktualizované 12. feb 2023 o 06:57)

V štyroch zápasoch NHL sa predstavil jeden Slovák.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v zápasoch NHL v noci z nedele na pondelok bol Martin Fehérváry. Jeho Washington hostil San Jose.

Pri prehre 1:4 odohral slovenský obranca 18 minút a 14 sekúnd, rozdal štyri bodyčeky a zablokoval päť striel. Bol len jeden blok od osobného rekordu.

Veľký podiel na výhre "žralokov" mal obranca Erik Karlsson. Suverénny líder produktivity zadákov strelil gól a na dva prihral.

Hokejisti Edmontonu podľahli domácemu Montrealu 2:6 a ukončili sériu 11 duelov bez prehry v riadnom hracom čase. Oilers predtým naposledy vyšli bodovo naprázdno 10. januára na ľade Los Angeles.

Pod výhru Canadiens, ktorým do konca sezóny chýba pre zranenie slovenský útočník Juraj Slafkovský, sa dvomi gólmi podpísal obranca Jordan Harris. Kapitán "olejárov" a líder ligovej produktivity Connor McDavid prvýkrát v tomto kalendárnom roku nebodoval, jeho bodová šnúra sa zastavila na čísle 15.

Po troch prehrách sa plného bodového zisku dočkali hráči Seattlu, ktorí uspeli vo Philadelphii 4:3. Jaden Schwartz sa na triumfe hostí podieľal dvomi presnými zásahmi.

Vysoký víťazstvo si pripísali Vegas Golden Knights. Na domácom ľade zásluhou vydarenej tretej časti zdolali Anaheim 7:2.

Počas druhej prestávky vyhrávali len 2:1. Následne však predviedli gólovú smršť zásluhou Theodorea, Kessela, Eichela, Amadia a Cartera.

NHL - základná časť - 12. a 13. február:

Montreal - Edmonton 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Góly: 9. Belzile (Pezzetta, Ylönen), 24. Harris (Dadonov, Kovacevic), 29. Jos. Anderson (Dadonov, Drouin), 39. Harvey-Pinard (Matheson, Suzuki), 43. Harris (Armia, Drouin), 50. Dvorak (Dach) – 33. Draisaitl (Hyman, Bouchard), 35. E. Kane (Nurse, Bouchard)

Brankári: Allen 29/31 - Skinner 24/30

Philadelphia - Seattle 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Tippett (Ristolainen, Laughton), 24. J. van Riemsdyk (Tippett, Frost), 57. P. Brown (Provorov) – 13. Eberle (McCann), 18. Tolvanen (Bjorkstrand), 39. Schwartz (Eberle, Wennberg), 42. Schwartz (Wennberg, Borgen)

Brankári: Sandstrom 17/21 - Grubauer 15/18

Washington - San Jose 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 37. Kuznecov (E. Gustafsson, T. van Riemsdyk) – 3. J. Svečnikov (Gadjovich, E. Karlsson), 30. Barabanov (Hertl, E. Karlsson), 53. E. Karlsson (Couture), 58. Hertl (Bonino)

Brankári: Lindgren 29/32 - Kähkönen 12/13, Dell 8/8

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 14 sekúnd, rozdal štyri bodyčeky a zablokoval päť striel/

Vegas - Anaheim 7:2 (1:0, 1:1, 5:1)

Góly: 3. Cotter (Hague, Eichel), 29. Howden (Kolesar, N. Roy), 47. Theodore (Amadio, W. Karlsson), 49. Kessel (W. Carrier, Theodore), 52. Eichel (R. Smith, Martinez), 55. Amadio (R. Smith, W. Karlsson), 56. W. Carrier (Stephenson, Kessel) – 37. Vatrano (Lundeström, Colt. White), 54. Lundeström (Grant, Zegras)

Brankári: Hill 23/25 - Gibson 32/39