Martin Pospíšil.
Martin Pospíšil. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|23. feb 2024 o 06:13

Černák ani Fehérváry nenastúpili pre zdravotné problémy.

NEW YORK. Keď sa povie Martin Pospíšil, súperom stavajú chlpy. Slovenského mladíka v Calgary milujú - málokto sa dokáže dostať pod kožu súperovi takým spôsobom ako on.

Potvrdil to v noci zo štvrtka na piatok proti Bostonu. Internetom koluje video, ako si zo striedačky na striedačku posielajú štipľavé odkazy s hviezdnym strelcom, Čechom Davidom Pastrňákom.

"Plameňom" sa aj s Pospíšilovým prispením podarilo ubrániť jedného z najnebezpečnejších forvardov súťaže. Slovák, naopak, strelil svoj piaty gól v sezóne.

Podarilo sa mu to v 20. minúte. Zvyšoval na 2:1, keď dorazil do bránky puk po akcii celej formácie.

Pri výhre 3:2 po predĺžení odohral Pospíšil 15 minút a 28 sekúnd, zaznamenal plusový bod, štyri strely na bránku, sedem bodyčekov, blok a menší trest.

Hrdinom v predĺžení sa stal jeho kolega z formácie Nazem Kadri. Hrá v úchvatnej forme a rozhodol zápas.

New Jersey Devils so Šimonom Nemcom v zostave nestačili na rozbehnutých New York Rangers. Rivalom, ktorí zaznamenali už deviatu výhru po sebe, podľahli vysoko 1:5.

Slovenský bek strávil na ľade 18 minút a 37 sekúnd s mínuskou, tromi strelami na bránku a blokom. Na istý čas musel opustiť dianie, keď ho súper fauloval vysokou hokejkou a krvácajúci putoval do šatne v sprievode lekára.

Štatistiky Martina Pospíšila.
Štatistiky Martina Pospíšila. (Autor: SofaScore)

Jediným strelcom "diablov" bol Jack Hughes. V 58. minúte už len kozmeticky upravil výsledok. V drese hostí sa dvomi gólmi odprezentoval Alexis Lafrenière, niekdajšia draftová jednotka.

Slovenská draftová jednotka Juraj Slafkovský zas nastúpila na ľade Pittsburghu. Penguins proti Montrealu na chvíľu zabudli na hernú krízu, podarilo sa im vyhrať presvedčivo 4:1.

Slafkovský druhýkrát po sebe nebodoval. Odohral rovných 21 minút, zaknihoval dve mínusky, strelecký pokus, bodyček a blok.

Tomáš Tatar odohral pri výhre Seattlu 5:2 nad Vancouverom 11 minút a 59 sekúnd s jednou strelou na bránku.

V zápase Tampy Bay a Washingtonu sa radovali hostia z hlavného mesta. Capitals vyhrali 5:3.

Za normálnych okolností by šlo o slovenský súboj. Martin Fehérváry však nenastúpil pre zranenie a Erik Černák pre chorobu.

Kane mužom predĺženia

V drese St. Louis Blues debutoval v najlepšej lige sveta Zachary Bolduc. Mladík na prvý zápas tak skoro nezabudne.

Aj keď nebodoval, bol svedkom troch presných zásahov v priebehu 32 sekúnd. "Bluesmani" sa stali štvrtým tímom za posledných 30 rokov, ktorý dokázal skórovať taký počet gólov v takom krátkom čase. Vyhrali 4:0.

Pjotr Kočetkov zahviezdil pri výhre Caroliny nad Floridou 1:0. Ruský brankár pochytal 44 striel a vytvoril nový klubový rekord v počte zákrokov pri čistom konte u brankára-nováčika.

Jediný gól stretnutia padol 19 sekúnd pred koncom. O dvoch bodoch pre domácich rozhodol Sebastian Aho.

V Detroite sa rozhodovalo v predĺžení. Red Wings zdolali pred očami domácich priaznivcov Colorado 2:1 po predĺžení, v ktorom rozhodol veterán Patrick Kane.

Na vysokej úrovni hrajúcim veteránom je aj Joe Pavelski. Tridsaťdeväťročný Američan strelil 20. gól v sezóne a túto métu pokoril už po štrnástykrát. Zo spoluhráčov sa však k nemu nik nepridal a jeho Dallas prehral na ľade Ottawy 1:4.

NHL - základná časť - 23 február:

Carolina - Florida 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 60. S. Aho (Svečnikov, Fast)

Brankári: Kočetkov 44/44 - Bobrovskij 28/29

Detroit - Colorado 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 53. Larkin (Perron, Gostisbehere), 64. P. Kane (Larkin, Chiarot) – 25. MacKinnon (Rantanen, J. Johnson)

Brankári: Lyon 30/31 - Annunen 28/30

New Jersey - NY Rangers 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 58. J. Hughes (Toffoli) – 10. Zibanejad, 19. Lafrenière, 30. Kreider (Panarin, Šestorkin), 40. Lafrenière (Trocheck, Panarin), 55. Trocheck (Panarin, E. Gustafsson)

Brankári: Daws 13/18 - Šesťorkin 39/40

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 37 sekúnd s mínuskou, tromi strelami na bránku a blokom/

Ottawa - Dallas 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Norris (Batherson, Sanderson), 26. Norris (Batherson, Greig), 29. Chabot (Stützle, M. Joseph), 40. Pinto (Giroux, B. Tkachuk) – 20. Pavelski (Benn, Heiskanen)

Brankári: Forsberg 14/15 - Oettinger 8/11, Wedgewood 18/19

Pittsburgh - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Letang (Malkin, D. O'Connor), 32. Rust (E. Karlsson, Crosby), 32. D. O'Connor (Puustinen, E. Karlsson), 59. Letang – 10. Matheson

Brankári: Jarry 30/31 - Primeau 23/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral rovných 21 minút, zaknihoval dve mínusky, strelecký pokus, bodyček a blok/

Tampa Bay - Washington 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 30. Hagel (Point, Kučerov), 43. Paul (Sheary, de Haan), 44. Motte (Perbix) – 3. Aube-Kubel (Malenstyn), 17. McMichael (Edmundson, Wilson), 33. Mantha (D. Strome, Oshie), 56. Sandin (Protas, D. Strome), 59. McMichael (Ovečkin, Wilson)

Brankári: Vasilevskij 19/23 - Lindgren 29/32

St. Louis - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 25. Saad (Sundqvist, B. Schenn), 25. Bučnevič (Thomas, Kyrou), 26. Bučnevič (Kyrou, Thomas), 50. Bučnevič (Thomas)

Brankári: Binnington 38/38 - Varlamov 21/24

Calgary - Boston 3:2pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Kylington (Kuzmenko, Šarangovič), 20. Pospíšil (Zary, Kadri), 64. Kadri – 19. Coyle, 43. Coyle (Richard)

Brankári: Markström 31/33 - Ullmark 26/29

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 28 sekúnd, zaznamenal gól, plusový bod, štyri strely na bránku, sedem bodyčekov, blok a menší trest/

Seattle - Vancouver 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 14. Dunn (McCann, Burakovsky), 21. McCann, 34. Schultz (Dumoulin, Eberle), 35. Eberle (McCann, Schultz), 58. Eberle (McCann) – 5. J. Miller (T. Myers, Boeser), 25. Lafferty (P. Suter, Blueger)

Brankári: Grubauer 19/21 - Demko 26/30

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 11 minút a 59 sekúnd s jednou strelou na bránku/

Vegas - Toronto 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)

Góly: 21. W. Karlsson (Marchessault, Theodore), 41. Marchessault (Brisson, Theodore), 42. Amadio (Barbašev, Stephenson) – 10. McCabe, 12. Kämpf, 15. Tavares (N. Robertson, McMann), 17. Domi (W. Nylander, Bertuzzi), 32. Domi (Benoit, Marner), 36. Holmberg, 51. Matthews (Holmberg, Marner)

Brankári: Hill 17/20, Thompson 19/23 - Jones 23/26

Los Angeles - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 20. Fiala (Kopitar, Kempe) – 9. Trenin (Sissons, McDonagh), 35. Jankowski (Evangelista, Novak), 57. Sissons, 60. Lauzon (Sissons)

Brankári: Rittich 17/19 - Saros 27/28

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil zažiaril proti Bostonu. Strelil gól a pohádal sa s Pastrňákom