Tatar strelil gól proti Černákovi, Ružička s víťazným návratom do zostavy

Tomáš Tatar oslavuje gól v drese New Jersey.
Tomáš Tatar oslavuje gól v drese New Jersey. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|17. mar 2023 o 06:30

Florida strelila v prvej tretine sedem gólov.

NEW YORK. Tomáš Tatar strelil gól v zápase medzi New Jersey Devils a Tampou Bay Lightning. V 29. minúte vyrovnával na 1:1. Išlo o jeho šestnásty presný zásah v sezóne.

Bol súčasťou peknej útočnej kombinácie v protiútoku. Finálnu prihrávku mu naservíroval Nico Hischier a Slovák zdvihol puk tak, aby prestrelil blokujúceho obrancu aj brankára Vasilevského.

Z výhry sa však nakoniec tešil Erik Černák. Lightning vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol Killorn.

Aj slovenský zadák si pripísal bod, keď v 39. minúte zaknihoval sekundárnu asistenciu pri góle kapitána Stevena Stamkosa.

Černák odohral 20 minút a 46 sekúnd, pripísal si plusku, dve trestné minúty, strelu na bránu, dva bodyčeky a blok.

Tatar strávil na ľade 14 minút a 5 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dve strely a blok.

Šancu v prvom tíme Calgary po prvý raz od 20. februára dostal Adam Ružička. Ten síce nebodoval, avšak Flames sa po ťažkopádnych výsledkoch naštartovali výhrou 7:3 nad Vegas.

Slovenský útočník odohral v strede štvrtého útoku 12 minút a 45 sekúnd, pripísal si mínusku, dve strely, dva bodyčeky a vyhral 60 percent vhadzovaní.

NHL - základná časť - 17. marec:

Florida - Montreal 9:5 (7:3, 2:1, 0:1)

Góly: 3. Coli. White (Cousins, E. Staal), 4. Verhaeghe (Bennett), 7. Forsling (M. Tkachuk), 10. Ekblad (Luostarinen, Barkov), 11. Lomberg (Gudas, Mahura), 13. Reinhart (Mahura), 14. Verhaeghe (M. Tkachuk), 26. Ekblad (Montour, M. Tkachuk), 28. M. Tkachuk (Barkov) – 1. Matheson (Jos. Anderson, Drouin), 6. Richard (Guhle), 9. Pezzetta (Richard, Tierney), 23. Harvey-Pinard (J. Barron, Edmundson), 46. R. Pitlick (Matheson)

Brankári: Bobrovskij 25/30 - Montembeault 21/24, Allen 12/18

New Jersey - Tampa Bay 3:4 sn (0:1. 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Tatar (Hischier, Mercer), 50. Meier (Hischier, Severson), 58. Meier (Hamilton, J. Hughes) – 2. Colton (Sergačov, Stamkos), 39. Stamkos (Bellemare, Černák), 56. Stamkos (Sergačov, Kučerov), rozh. náj. Killorn

Brankári: Schmid 21/24 - Vasilevskij 32/35

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 5 sekúnd, strelil gól, zaznamenal plusku, dve strely a blok/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 46 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, dve trestné minúty, strelu na bránu, dva bodyčeky a blok/

NY Rangers - Pittsburgh 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Zibanejad (Panarin, Tarasenko), 37. Motte, 52. Kreider (Fox, P. Kane), 60. Kreider (Trocheck, Zibanejad) – 35. Rakell (Crosby), 50. Guentzel (Crosby, Rakell)

Brankári: Šesťorkin 30/32 - Jarry 31/34

Ottawa - Colorado 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)

Góly: 20. Batherson (Stützle, Sanderson), 29. Pinto (Gauthier, Brännström), 43. Hamonic (Stützle, B. Tkachuk), 54. B. Tkachuk (Stützle, Sanderson) – 3. Makar (Rantanen, MacKinnon), 5. Ničuškin (Makar, Rantanen), 25. Rantanen (MacKinnon, Byram), 36. Rodrigues (MacKinnon), 39. Eller

Brankári: Sogaard 25/30 - Johansson 32/36

Nashville - Chicago 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Josi (Duchene, Tomasino) – 20. L. Reichel (Athanasiou), 49. Joe. Anderson (Katchouk)

Brankári: Saros 19/21 - Stalock 35/36

Winnipeg - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Frederic (Bertuzzi, Coyle), 14. Zacha (Carlo, Orlov), 60. Nosek (Pastrňák)

Brankári: Hellebuyck 2123 - Swayman 36/36

Edmonton - Dallas 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 13. Foegele (Nugent-Hopkins, Bouchard), 16. Janmark (McDavid, Desharnais), 52. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 58. Janmark – 50. W. Johnston (Heiskanen, R. Suter)

Brankári: Skinner 25/26 - Oettinger 26/29

Arizona - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 20. Boyd (O'Brien), 33. Boyd (Keller, Hayton), 42. Crouse (Söderström, Maccelli) – 6. Kuzmenko (Beauvillier, E. Pettersson), 52. E. Pettersson (Beauvillier, Garland)

Brankári: Prosvetov 29/31 - Demko 24/27

Vegas - Calgary 2:7 (0:1, 2:2, 0:4)

Góly: 33. Whitecloud (R. Smith, Amadio), 36. R. Smith (W. Karlsson, Pietrangelo) – 16. Weegar (R. Andersson, Toffoli), 24. Toffoli (E. Lindholm), 38. Coleman (E. Lindholm, Weegar), 49. Backlund (R. Andersson, Toffoli), 54. Toffoli (Mangiapane), 56. Coleman (Hanifin), 57. Dubé (Zadorov, Huberdeau)

Brankári: Quick 23/29 - Markström 17/19

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 45 sekúnd, pripísal si mínusku, dve strely, dva bodyčeky a vyhral 60 percent vhadzovaní/

Los Angeles - Columbus 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Góly: 25. Doughty (Grundström, Kupari), 28. Kopitar (Byfield, M. Anderson), 33. Arvidsson (Moore, Danault), 34. Grundström – 45. Marčenko (Bayreuther)

Brankári: Copley 29/30 - Tarasov 23/27, Hutchinson 9/9

San Jose - Seattle 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 42. Eklund (t.s.) – 48. Bjorkstrand (Gourde, A. Larsson), 62. Dunn (Bjorkstrand, McCann)

Brankári: Reimer 30/32 - Grubauer 31/32

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil gól proti Černákovi, Ružička s víťazným návratom do zostavy