Slafkovský dostal viac dôvery. Toľko ešte v jednom zápase neodohral

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
Oh my Hockey|13. jan 2023 o 06:41

Černák nazbieral až tri mínusové body.

NEW YORK. Ani jednému Slovákovi sa nepodarilo bodovať v nočnom programe NHL. Hrali traja.

Juraj Slafkovský napriek predĺženiu šnúry bez bodu dostával od fanúšikov a novinárov veľa pochvál. Na nedostatok času sa nemôže sťažovať.

Odohral 16 minút a 3 sekundy, čo je jeho nové maximum v doterajšej kariére v NHL. Zaznamenal dve mínusky, dve strely, tri bodyčeky a dva bloky.

Canadiens zdolali Nashville 4:3. V bráne súpera stál debutant. Jaroslav Askarov chytil 31 striel.

Erik Černák Slafkovského v mínusových bodoch ešte prekonal. Pripísal si ich až tri pri výhre jeho Tampy Bay 5:4 nad Vancouverom. Odohral 19 minút a 22 sekúnd.

Adam Ružička bol opäť centrom štvrtého útoku Calgary. Odohral 10 minút a 36 sekúnd, raz vystrelil a raz bodyčekoval, vyhral presne polovicu vhadzovaní. Tešil sa z výhry 4:1 nad St. Louis.

NHL - základná časť - 13. január:

Boston - Seattle 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 8. B. Tanev (Sprong), 40. Tolvanen (Bjorkstrand, Gourde), 59. Schwartz (Dunn, A. Larsson)

Brankári: Ullmark 28/30 - Jones 27/27

Buffalo - Winnipeg 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 33. V. Olofsson (Mittelstadt, Jost), 43. Jost (V. Olofsson, Dahlin) – 7. Samberg (Schmidt), 35. Morrissey (Ehlers, DeMelo), 48. Connor (Ehlers), 60. Kuhlman (Connor, Dillon)

Brankári: Luukkonen 23/26 - Hellebuyck 39/41

Columbus - Carolina 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

Góly: 15. Kuraly (Olivier, Bayreuther), 56. J. Gaudreau (Laine, A. Boqvist) – 3. Pesce (Teräväinen), 11. Burns (Jarvis, Slavin), 36. Chatfield (Fast), 49. Pesce (S. Aho II), 55. Slavin (S. Aho II), 57. Jarvis (Noesen, Kotkaniemi)

Brankári: Korpisalo 35/41 - Andersen 21/23

Detroit - Toronto 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Raymond (Larkin), 24. Fabbri (Berggren, Kubalík), 59. Chiarot (Larkin), 60. Seider (Walman, Raymond) – 27. Sandin (Tavares, Liljegren)

Brankári: Husso 32/33 - Sansonov 19/22

Montreal - Nashville 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 14. Evans (Savard, Edmundson), 16. Dach (Ylönen, Drouin), 31. Caufield (Suzuki, Drouin), 47. Caufield (Dach, Drouin) – 11. Niederreiter (Josi), 21. F. Forsberg (Duchene, Pärssinen), 59. Pärssinen (Ekholm)

Brankári: Montembeault 39/42 - Askarov 31/35

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 16 minút a 3 sekundy, zaznamenal dve mínusky, dve strely, tri bodyčeky a dva bloky/

NY Rangers - Dallas 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 60. K. Miller (Trocheck, Fox), 62. Fox (Panarin, Zibanejad) – 38. Seguin (Marchment, Gurianov)

Brankári: Šesťorkin 24/25 - Oettinger 29/31

Tampa Bay - Vancouver 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Góly: 15. Perry (Sergačov, Colton), 22. Killorn (Perbix, Hagel), 36. Kučerov (Stamkos, Point), 40. Hagel (Killorn, Cole), 46. Stamkos (Point, Kučerov) – 5. Garland (Horvat, L. Schenn), 26. J. Miller (Q. Hughes, Delia), 55. Q. Hughes (E. Pettersson, Kuzmenko), 58. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller)

Brankári: Vasilevskij 36/40 - Delia 30/35

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 22 sekúnd, pripísal si tri mínusky, strelu a päť bodyčekov/

NY Islanders - Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 17. Mayfield (M. Martin, Romanov) – 51. F. Gaudreau (J. Eriksson Ek), 53. Steel (Zuccarello, Kaprizov), 59. Kaprizov (Zuccarello, Merrill)

Brankári: Sorokin 33/35 - Gustavsson 19/20

St. Louis - Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 41. Neighbours (Acciari, Barbašev) – 36. Duehr (Kadri, Lewis), 51. Dubé (E. Lindholm, Toffoli), 57. Coleman, 57. Dubé (E. Lindholm, Toffoli)

Brankári: Greiss 36/39 - Vladař 25/26

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 36 sekúnd, raz vystrelil a raz bodyčekoval, vyhral presne polovicu vhadzovaní/

Chicago - Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Lafferty (Blackwell), 23. Athanasiou (I. Phillips, Mrázek), 48. Raddysh (T. Johnson, J. Toews) – 12. Rodrigues (MacKinnon), 32. Makar (Rantanen, MacKinnon)

Brankári: Mrázek 31/33 - Francouz 27/30

Arizona - Ottawa 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 29. Guenther (Fischer, Välimäki), 44. Crouse (Bjugstad, Guenther), 58. Hayton (N. Ritchie, Schmaltz) – 8. B. Tkachuk (DeBrincat), 15. Brassard (Giroux, Sanderson), 38. DeBrincat, 50. Kastelic (Sanderson), 60. Zub

Brankári: Vejmelka 42/46 - Forsberg 26/29

Vegas - Florida 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 25. N. Roy (Kolesar), 49. Eichel (Korczak), 58. W. Carrier (Kolesar), 59. W. Karlsson – 3. Cousins (Ekblad, Luostarinen), 33. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov)

Brankári: Hill 37/39 - Bobrovskij 29/32

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský dostal viac dôvery. Toľko ešte v jednom zápase neodohral