Ružičku kritizujú fanúšikovia. Pri víťaznom góle vraj laxne bránil

Slovenský hokejista Adam Ružička v drese Calgary Flames.
Slovenský hokejista Adam Ružička v drese Calgary Flames. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|10. feb 2023 o 06:47

V akcii bolo trio Slovákov.

NEW YORK. Po takmer mesiaci a siedmich dueloch ukončil Tomáš Tatar bodové suchoty. Prispel k výhre New Jersey nad Seattlom 3:1.

Prihrával v 35. minúte na gól Dougieho Hamiltona. Odohral 12 minút a 26 sekúnd, k asistencii pridal bodyček.

Vynikajúci zápas odohral Erik Černák. Tampa Bay hostila obhajcov Stanleyho pohára a v repete vlaňajšieho finále porazila Colorado presvedčivo 5:0.

Slovenský obranca si štatistiky rozšíril o tri plusové body. Za 21 a pol minúty stihol tri strely, sedem bodyčekov a dva bloky.

Tretím Slovákom v akcii bol Adam Ružička. Forvard Calgary odohral 8 minút a 5 sekúnd, vyhral každé tretie vhadzovanie, pripísal si mínusku, strelu a blok. Flames prehrali v Detroite 1:2.

Útočníka štvrtej formácie kritizovali za prácu pri víťaznom góle. Fanúšikovia na sociálnych sieťach zhodnotili, že jeho úsilie zastaviť Zadinu nebolo dostatočné.

Horvat skóroval proti Canucks

Erik Karlsson napodobnil velikánov. Stal sa len štvrtým obrancom v histórii, ktorý stihol v 53 dueloch získať 70 bodov. Pridal sa do spoločnosti Bobbyho Orra, Paula Coffeyho a Denisa Potvina.

Obranca New Jersey Dougie Hamilton je prvým bekom "diablov" od čias Briana Rafalského, ktorý zaznamenal 50 bodov v sezóne. Potreboval na to 51 stretnutí.

Marc-André Fleury odchytal 972. zápas v NHL. Osamostatnil sa tak na štvrtej priečke v ligovej histórii, definitívne predbehol Terryho Sawchuka. Jeho výkon proti Vegas však nebol ideálny, po piatich góloch z osemnástich striel striedal.

Zápas Vancouveru a New Yorku Islanders mal špeciálny náboj. Bo Horvat hral proti tímu, ktorému bol kapitánom, a strelil gól. Z víťazstva 6:5 sa však radovali "kosatky", pričom víťazný presný zásah strelil Anthony Beauvillier, protihodnota za Horvata vo veľkej výmene.

Connor McDavid si pri prehre 1:2 po predĺžení na ľade Philadelphie pripísal asistenciu. Svoju bodovú šnúru v arénach súperov rozšíril už na pätnásť zápasov.

NHL - základná časť - 10. február:

Detroit - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Larkin (Perron, Seider), 46. Zadina (Sundqvist, Hägg) – 39. Coleman (Hanifin, Backlund)

Brankári: Husso 35/36 - Vladař 15/17

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 5 sekúnd, vyhral každé tretie vhadzovanie, pripísal si mínusku, strelu a blok/

Florida - San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Reinhart (M. Staal), 40. Reinhart (Luostarinen, Lundell), 59. E. Staal (Luostarinen), 59. E. Staal – 6. Barabanov (E. Karlsson)

Brankári: Bobrovskij 33/34 - Kähkönen 38/40

New Jersey - Seattle 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Hamilton (Palát, Tatar), 50. Hamilton (Palát, Bratt), 59. Marino (Haula, Hischier) – 35. A. Larsson (Dunn, Wennberg)

Brankári: Blackwood 33/34 - Grubauer 24/26

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 26 sekúnd, asistoval a pridal bodyček/

Philadelphia - Edmonton 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Hayes (Sanheim, Laughton), rozh. náj. J. van Riemsdyk – 22. E. Kane (McDavid, Janmark)

Brankári: Hart 34/35 - Skinner 35/36

Tampa Bay - Colorado 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 16. Perry (Cirelli, Killorn), 29. Hagel (Cirelli, Killorn), 31. Point (Kučerov, Hagel), 39. Hagel (Killorn), 46. Sergačov (Point, Bellemare)

Brankári: Vasilevskij 30/30 - Georgijev 27/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 30 sekúnd, zaknihoval tri plusky, tri strely, sedem bodyčekov a dva bloky/

NY Islanders - Vancouver 5:6 (2:2, 2:1, 1:3)

Góly: 12. Palmieri (Bailey, Pelech), 15. Nelson, 23. Barzal (Dobson, Lee), 36. Horvat (Barzal, Pulock), 60. Dobson (Barzal, Horvat) – 12. Ekman-Larsson (E. Pettersson), 13. Boeser (J. Miller, Stillman), 37. Aman (Di Giuseppe, Joshua), 45. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 49. E. Pettersson (Boeser, Bear), 57. Beauvillier (Boeser, Q. Hughes)

Brankári: Sorokin 28/34 - Delia 24/29

Minnesota - Vegas 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)

Góly: 25. Kaprizov (J. Eriksson Ek, Boldy) – 8. N. Roy (Kolesar, Howden), 23. Pietrangelo, 31. Cotter (Eichel, Marchessault), 33. R. Smith (t.s.), 34. Eichel (Marchessault, Whitecloud)

Brankári: Fleury 18/23, Gustavsson 8/8 - Thompson 23/24, Hill 4/4

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Ružičku kritizujú fanúšikovia. Pri víťaznom góle vraj laxne bránil