Marián Studenič ako hráč Seattlu Kraken. (Autor: X / Seattle Kraken)
Oh my Hockey|1. dec 2023 o 06:00 (aktualizované 1. dec 2023 o 07:55)

Nebodoval žiaden zo slovenských útočníkov v hre.

NEW YORK. Marián Studenič sa stal historicky prvým slovenským hokejistom, ktorý nastúpil v drese Seattlu Kraken v zámorskej NHL.

Pár dní po jeho povolaní do súťaže dostal možnosť predviesť svoje kvality na ľade Toronta. Kraken prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch.

Studenič odohral 9 minút a 53 sekúnd, zaznamenal strelu a tri bodyčeky.

Portál Sound of Hockey zameraný na Seattle Kraken sa o ňom na sociálnej sieti X vyjadril, že "hral veľmi dobre a hoci nedostal veľa času na ľade, hral bojovne a bolo ho vidieť."

Za domácich sa blysol hetrikom Mitchell Marner, ktorý premenil aj svoj nájazd v rozstrele. O víťazný sa postaral Auston Matthews. Za Maple Leafs odviedol penzum práce i brankár Joseph Woll, ktorý vykryl 37 striel.

Pospíšil natiahol bodové suchoty

Juraj Slafkovský nastúpil v dueli proti Floride v pozmenenej druhej lajne s Christianom Dvorakom a Joshom Andersonom. Habs prehrali 1:5.

Slovenský mladík nebodoval. Na ľade strávil 13 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku a jednu zblokovanú strelu súpera.

Juraj Slafkovský a brankár Floridy Sergej Bobrovskij.
Juraj Slafkovský a brankár Floridy Sergej Bobrovskij. (Autor: TASR/ The Canadian Press via AP)

Martin Pospíšil si natiahol bodové suchoty pri výhre Calgary Flames nad Dallasom 4:3 po predĺžení. Znova nastúpil v druhom útoku so Zarym a Kadrim. Odohral 12 minút a 5 sekúnd, zaknihoval strelecký pokus, bodyček a blok.

Jeho spoluhráč Adam Ružička strávil na ľade 7 minút a 57 sekúnd s rovnako jednou strelou a jedným blokom.

Černák bol svedkom gólu brankára

Colorado Avalanche získalo bod za prehru 3:4 po predĺžení na ľade Arizony. Tomáš Tatar bol najmenej vyťažovaným hráčom "lavín", dokopy odohral len 7 minút a 54 sekúnd s jednou strelou na bránku.

Bojovný Erik Černák nastúpil pri prehre Tampy Bay 2:4 proti Pittsburghu. Odohral 18 minút a 24 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a zablokoval štyri strely.

Bol svedkom gólu brankára Penguins Tristana Jarryho.

Nebodoval ani siedmy Slovák v hre. Martin Fehérváry sa teší z ďalšej výhry Washingtonu na kalifornskom tripe, Capitals zdolali Anaheim 5:4. Na ľade strávil 20 minút a 43 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a päť blokov.

Hrdinom zápasu bol autor hetriku Tom Wilson. Ten vo svojom jubilejnom 700. zápase zažil premiérový trojgólový večer. Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin zaznamenal dve asistencie a na konte má 1499 bodov.

Boston - San Jose 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Heinen (Poitras), 29. DeBrusk (Zacha, Pastrňák), 47. Zacha (Pastrňák, McAvoy)

Brankári: Swayman 26/26 - Blackwood 34/37

Detroit - Chicago 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Compher (Copp, Walman), 9. Fabbri (Walman), 26. Chiarot (DeBrincat, Raymond), 26. Compher (Perron, Raymond), 51. Fabbri (Sprong, Seider) – 4. Reichel (Bedard, Korchinski)

Brankári: Lyon 34/35 - Mrázek 24/29

Montreal - Florida 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)

Góly: 50. Kovacevic (Caufield, Evans) – 28. Barkov, 41. Bennett (Verhaeghe), 44. Rodrigues (Reinhart, Barkov), 46. Verhaeghe (Ekblad, Rodrigues), 60. Ekman-Larsson (Kulikov, Cousins)

Brankári: Primeau 24/29 - Bobrovskij 21/22

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku a blok/

Philadelphia - New Jersey 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 32. Frost (Konecny, York), 55. Se. Walker (Couturier, Konecny), 60. Foerster (Laughton, Brink) – 4. Holtz (M. McLeod, C. Miller), 16. J. Hughes (Toffoli, Mercer), 45. Toffoli (Hischier, J. Hughes), 61. L. Hughes (J. Hughes, Hischier)

Brankári: Hart 31/35 - Schmid 44/47

Tampa Bay - Pittsburgh 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly: 10. Stamkos (Hedman, Kučerov), 13. Jeannot (Sergačov, Kučerov) – 29. Crosby (Guentzel), 40. D. O'Connor (Malkin, Letang), 43. Carter (Nieto, M. Pettersson), 59. Jarry

Brankári: Vasilevskij 25/28 - Jarry 39/41

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 24 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a zablokoval štyri strely/

Toronto - Seattle 4:3 sn (1:0, 2:1, 0:0 - 0:0, 2:0)

Góly: 7. Marner (W. Nylander, Matthews), 21. Marner (Matthews, Timmins), 37. Marner (McCabe), rozh. náj. Matthews – 24. McCann (Bjorkstrand, Eberle), 47. Tolvanen (Kartye, Larsson), 54. McCann (Wennberg, Schultz)

Brankári: Woll 37/40 - Grubauer 25/28

/Marián Studenič (Seattle) odohral 9 minút a 53 sekúnd, zaznamenal strelu a tri bodyčeky/

Carolina - NY Islanders 4:5 pp (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 9. Chatfield (Bunting, Orlov), 23. J. Staal (Martinook, Slavin), 41. Drury (Noesen, Nečas), 60. J. Staal (J. Staal, Burns) – 18. Horvat (Barzal, Lee), 36. Holmström (Pageau), 39. Engvall (Barzal, Dobson), 47. Palmieri (Dobson, Barzal), 63. Barzal (Dobson)

Brankári: Kočetkov 11/16 - Varlamov 39/43

Nashville - Minnesota 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Pärssinen (McDonagh, Evangelista) – 7. Dewar (Duhaime, Rossi), 15. Middleton (M. Foligno, Dewar), 15. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 22. Maroon (Goligoski, F. Gaudreau), 32. Dewar (Kaprizov), 50. Dewar (Lettieri, Bogosian)

Brankári: Saros 11/15, Lankinen 14/16 - Gustavsson 26/27

St. Louis - Buffalo 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Góly: 2. Saad (Sundqvist), 6. B. Schenn (Krug, Thomas), 11. Neighbours (Leddy, Bučnevič), 34. Hayes (Kyrou, B. Schenn), 34. B. Schenn (Kyrou, Hayes), 45. Neighbours (Bučnevič, Faulk) – 14. Dahlin (Okposo, Krebs), 27. Benson (Cozens), 31. Krebs (Dahlin, Greenway), 57. Peterka (Cozens, Benson)

Brankári: Binnington 42/46 - Luukkonen 14/20

Winnipeg - Edmonton 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 19. Perfetti (Scheifele, Connor) – 54. Nurse (R. McLeod), 58. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 60. R. McLeod (Ceci)

Brankári: Hellebuyck 36/38 - Skinner 25/26

Arizona - Colorado 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 24. Boyd (O'Brien, Moser), 37. Schmaltz (Kerfoot, Keller), 42. Carcone (Stecher) – 20. Makar (Rantanen, Ničuškin), 25. Wood (C. Jones, Colton), 52. MacKinnon (Makar, Rantanen)

Brankári: Ingram 28/31 - Georgijev 28/32

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 7 minút a 54 sekúnd s jednou strelou na bránku/

Calgary - Dallas 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 9. C. Tanev (Mangiapane, Gilbert), 16. Hanifin (Coleman, Backlund), 58. Weegar (Huberdeau), 62. Kardi (Huberdeau, Matkström) – 5. Harley (Pavelski, J. Robertson), 19. Marchment (Seguin, Heiskanen), 42. Marchment (t.s.)

Brankári: Markström 13/16 - Wedgewood 31/35

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 5 sekúnd, zaknihoval strelecký pokus, bodyček a blok/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 7 minút a 57 sekúnd s jednou strelou a jedným blokom/

Anaheim - Washington 4:5 (2:4, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Luneau, 8. Leason (Carlsson), 52. McGinn (Leason, Luneau), 60. Vatrano (Killorn) – 2. Mantha, 16. Wilson, 19. Wilson (Ovečkin, Carlson), 19. Dowd (Sandin, Aube-Kubel), 55. Wilson (Ovečkin, Carlson)

Brankári: Gibson 21/26 - Kuemper 28/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 43 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky a päť blokov/

Vancouver - Vegas 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Kuzmenko (J. Miller, Boeser) – 5. Barbašev (Eichel, Stone), 17. Eichel (Barbašev, Hague), 32. W. Karlsson (Eichel, Pietrangelo), 41. Howden (Pietrangelo, Amadio)

Brankári: Demko 41/45 - Thompson 21/22