Erik Černák v drese Tampa Bay Lightning.
Erik Černák v drese Tampa Bay Lightning. (Autor: TASR)
Oh my Hockey, TASR|2. jan 2022 o 21:23 (aktualizované 3. jan 2022 o 06:45)

Tampa Bay nedokázala streliť ani gól.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL doma nad Tampou Bay Lightning 4:0.

Na triumfe sa podieľal hetrikom švédsky útočník Mika Zibanejad, tri asistencie zaznamenal Chris Kreider. Čistým kontom sa blysol brankár Igor Šesťorkin.

Slovenský obranca hostí Erik Černák strávil na ľade 18:34 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a päť hitov.

Do zostavy Tampy sa vrátil po takmer mesačnej pauze zavinenej zranením.

Boston dosiahol druhé víťazstvo po sebe, keď triumfoval na ľade Detroitu 5:1 a preskočil ho v tabuľke Východnej konferencie.

Pittsburgh zdolal v prestrelke San Jose 8:5, Bryan Rust sa podieľal na triumfe tromi gólmi a dvoma asistenciami, hetrik dosiahol aj jeho spoluhráč Evan Rodrigues.

Penguins natiahli víťaznú sériu na osem zápasov.

Hral aj Marián Studenič, ktorého New Jersey zvíťazilo na ľade Washingtonu Capitals 3:4 po predĺžení. Slovenský útočník odohral 13 minút a 29 sekúnd, zapísal si hit a strelu na bránu.

Jubileum

Šesťstý zápas v NHL odohral obranca Chris Tanev. Tridsaťdvaročný Kanaďan sa radoval z výhry 5:1 na ľade Chicaga.

Tanev nebol nikdy draftovaný. Do NHL vstúpil v sezóne 2010/11 v drese Vancouveru, kde sa vypracoval na jednu z vodcovských osobností. Do Calgary odišiel v roku 2020.

V NHL hrá aj jeho brat Brandon.

Jeden z najrýchlejších

Gól s poradovým číslom 150 v kariére zaznamenal útočník Kyle Connor. Forvard Winnipegu to zvládol ako deviaty najrýchlejší Američan.

Na dosiahnutie méty potreboval 336 zápasov.

Rýchlejší ako Connor boli len Jimmy Carson, Auston Matthews, Kevin Stevens, Joe Mullen, Jeremy Roenick, Pat LaFontaine, Keith Tkachuk a Bobby Carpenter. Najrýchlejší Carson strelil prvých 150 gólov v 261 dueloch.

NHL - základná časť - 2. január:

NY Rangers - Tampa Bay 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Zibanejad (A. Fox, Kreider), 13. Zibanejad (A. Fox, Kreider), 15. R. Strome (Goodrow), 37. Zibanejad (Kreider)

Brankári: Šesťorkin 38/38 - Vasilevskij 17/21

/Erik Černák (Tampa) odohral 18:34 min, raz vystrelil na bránku, rozdal päť bodyčekov a raz získal puk/

Pittsburgh - San Jose 8:5 (6:1, 0:1, 2:3)

Góly: 2. Rodrigues (Letang, D. Heinen), 4. Guentzel (Rust, Crosby), 5. Rodrigues (D. Heinen, D. Simon), 7. Rust (Letang, Dumoulin), 17. Björkqvist (R. Zohorna, Lafferty), 20. Rust (Marino, M. Pettersson), 58. Rodrigues (Letang, Rust), 60. Rust (Crosby, Letang) - 16. Barabanov (T. Meier, M.-É. Vlasic), 35. B. Burns (Bonino, Gregor), 41. Nieto (J. Middleton, Cogliano), 44. J. Middleton (E. Karlsson, T. Meier), 45. Couture (T. Meier)

Brankári: DeSmith 22/27 - Sawchenko 20/21, Reimer 11/17

Detroit - Boston 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Góly: 12. Bertuzzi (DeKeyser, Dylan Larkin) - 15. Bergeron (Craig Smith, B. Marchand), 28. Haula, 46. McAvoy (T. Hall, Coyle), 48. Frederic (M. Reilly, T. Nosek), 51. T. Nosek (O. Steen, McAvoy)

Brankári: Nedeljkovic 32/37 - Swayman 23/24

Colorado - Anaheim 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 32. D. Toews (Rantanen, Kadri), 44. Landeskog (MacKinnon, Makar), 59. L. O'Connor (MacKinnon, Rantanen), 60. Rantanen – 2. S. Carrick (Shattenkirk, T. Terry), 24. Fowler (Comtois, Shattenkirk)

Brankári: Kuemper 29/31 - Gibson 32/35

Washington - New Jersey 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 20. Carlson (Sgarbossa, D. Orlov), 54. N. Dowd (Hathaway, T. van Riemsdyk), 57. Sheary (Eller) – 8. Šarangovič (J. Hughes, P. K. Subban), 9. Severson (Mercer, Kuokkanen), 21. N. Hischier (Severson, Siegenthaler), 63. N. Hischier (J. Hughes)

Brankári: Samsonov 33/37 - Blackwood 27/30

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 13 minút a 29 sekúnd, zapísal si hit a strelu na bránu/

Vegas - Winnipeg 4:5 pp (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)

Góly: 14. Amadio (Kolesar, Whitecloud), 17. Dadonov (Amadio, B. Howden), 54. Janmark (Whitecloud, McNabb), 60. Janmark (N. Roy, Theodore) – 23. Harkins (Dillon), 23. K. Reichel, 43. P. Stastny (Morrissey, DeMelo), 45. Copp (Connor, Scheifele), 63. Connor

Brankári: Brossoit 32/37 - Hellebuyck 42/46

Chicago - Calgary 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 10. DeBrincat (P. Kane, Borgström) – 14. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 30. E. Lindholm (Monahan, J. Gaudreau), 38. T. Lewis (Coleman, R. Andersson), 59. Kylington (Lucic), 59. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Backlund)

Brankári: Söderblom 37/41 - Markström 30/31