Slafkovský nastúpil proti Fehérvárymu. Tešil sa z víťazstva

Juraj Slafkovský v súboji s Tomom Wilsonom.
Juraj Slafkovský v súboji s Tomom Wilsonom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|22. okt 2023 o 06:50 (aktualizované 22. okt 2023 o 07:32)

Nebodoval ani jeden zo štyroch Slovákov.

NEW YORK.V noci zo soboty na nedeľu odohrali vzájomný zápas dvaja slovenskí hokejisti.

Viac sa tešil Juraj Slafkovský. Jeho Montreal zdolal Fehérváryho Washington 3:2 po predĺžení.

Nebodoval ani jeden zo slovenských zástupcov. Slafkovský odohral 13 minút a 50 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky. Fehérváry odohral 17 minút, zaknihoval plusku, dve strely, dva bodyčeky a blok.

Černákova Tampa Bay podľahla Torontu 3:4 po predĺžení. Hoci Bolts začali zápas lepšie, jasná strelecká prevaha hostí sa prejavila na konečnom výsledku.

Slovenský zadák strávil na ľade 21 minút a 33 sekúnd, pripísal si štyri bodyčeky a blok, odsedel si 4 trestné minúty.

Radovať sa môže Tomáš Tatar. Hoci tentokrát nebodoval, jeho Colorado zvíťazilo na domácom ľade nad Carolinou 6:4.

Vegas zlomili ďalší rekord

Hokejisti Vegas sa stali prvým obhajcom Stanley Cupu, ktorý vyhral šesť úvodných zápasov novej sezóny NHL. Golden Knights zvíťazili na ľade Chicaga 5:3.

Skóre duelu v Chicagu otvoril už po 90 sekundách v presilovke prvý muž draftu 2023 Connor Bedard a skvele sa tak predviedol fanúšikom v prvom zápase Blackhawks na domácom ľade.

Bol to druhý Bedardov gól v NHL. Nerozhodný stav 2:2 však v druhej tretine zlomil Nicolas Roy a o víťazný zásah sa postaral kapitán Mark Stone.

“Zlatí rytieri” prekonali rekord Ottawy Senators zo sezóny 1920-21 a Edmontonu Oilers z ročníka 1985-86.

“Dve tretiny sme nehrali dobre, niečo našej hre chýbalo. Potrebovali sme lepšiu tretiu časť a určite nám pomohlo, že sme sa dostali do vedenia 3:2,” povedal pre nhl.com tréner Vegas Bruce Cassidy.

Bedard v predchádzajúcich dvoch zápasoch nebodoval, ale v prvom zápase doma sa rýchlo zapísal medzi strelcov.

“Z gólu mám vždy radosť, nech je to kdekoľvek. Prvý zápas doma som si užil, atmosféra bola elektrizujúca,” dodal Bedard, ktorý sa vo veku 18 rokov a 96 dní stal druhým najmladším strelcom Blackhawks v domácej premiére.

Mladší bol len Eddie Olczyk, ten 11. októbra 1984 skóroval vo veku 18 rokov a 56 dní. V tínedžerskom veku to dokázali už len Stan Mikita (19 rokov, 140 dní) a John Harms (19 rokov, 187 dní)

Zranenie McDavida

Winnipeg vyhral v Edmontone 3:2, keď v predĺžení rozhodol Mark Scheifele.

Kapitán Oilers Connor McDavid zaznamenal v riadnom čase dve asistencie, ale pre nešpecifikované zranenie sa na ľade neobjavil v záverečnej päťminútovke a nehral ani v predĺžení.

Hviezdny kanadský útočník zostal na striedačke, ale do hry nezasiahol.

Hráči Ottawy zaznamenali druhú prehru v prebiehajúcej sezóne. V sobotnom zápase podľahli doma Detroitu 2:5.

Hostí podržal fínsky brankár Ville Husso, ktorý zneškodnil 36 z 38 striel súpera. Red Wings potvrdili dobrú formu, víťaznú šnúru natiahli už na štyri stretnutia.

Dva góly hostí strelil Joe Veleno, kapitán Dylan Larkin mal bilanciu 1+2.

Tri góly v oslabení v podaní Flyers

Hokejisti Arizony zdolali v domácej premiére Anaheim 2:1, keď skórovali Jason Zucker a Clayton Keller a Karel Vejmelka v súboji českých brankárov zneškodnil 32 striel.

Za hostí mal Lukáš Dostál 26 zákrokov. Coyotes vyhrali prvý domáci zápas naposledy v sezóne 2016-2017.

Škvrnou na víťazstve je, že pre zranenia nedohrali Zucker a Michael Carcone.

Vancouver vyhral na ľade Floridy 5:3, keď Andrej Kuzmenko a Elias Pettersson strelili gól a pridali aj asistenciu.

Pettersson (2+8) sa s desiatimi bodmi dotiahol na lídra kanadského bodovania súťaže Jacka Hughesa z New Jersey.

Dva góly “panterov” strelil Sam Reinhart a so šiestimi zásahmi sa delí o pozíciu top kanoniera NHL s Brockom Boeserom, Austonom Matthewsom a Kučerovom.

Veterán Joe Pavelski rozhodol v predĺžení o víťazstve Dallas nad Philadelphiou 5:4, keď sa ocitol po buly sám pred brankárom Samuelom Erssonom a prekonal ho vydareným blafákom.

Flyers strelili tri góly vo vlastnom oslabení, dva Travis Konecny a jeden Sean Walker, čím vyrovnali klubový rekord.

Premiérový zásah Fantilliho

Columbus vyhral na ľade Minnesoty 5:4, o víťazstve Blue Jackets rozhodol v extra čase Jack Roslovic.

Svoj prvý gól v NHL strelil tretí muž tohtoročného draftu Adam Fantilli, keď v v 55. minúte dostal Columbus do vedenia 4:3.

Nashville si poradil so San Jose 6:1, v druhej tretine skóroval v priebehu 12 sekúnd Tommy Novak a Kiefer Sherwood. Bezzubí “žraloci” prehrali aj piaty duel v novej sezóne.

Artemij Panarin pomohol dvoma gólmi k víťazstvu New Yorku Rangers v Seattli 4:1. V bránke “jazdcov” bol prvýkrát Jonathan Quick, ktorý zaznamenal 18 zákrokov.

St. Louis zdolali Pittsburgh 4:2, dva góly strelil Brandon Saad, bývalý útočník Penguins Kasperi Kapanan mal dve asistencie.

Bez prehry sú stále aj hokejisti Bostonu, ktorí vyhrali v Los Angeles 4:2 a pripísali si štvrtý úspech od začiatku sezóny.

Brad Marchand strelil dva góly a pridal aj asistenciu, český útočník David Pastrňák skóroval aj vo štvrtom zápase sezóny a pridal dve asistencie.

Drew Doughty nastúpil na 1100. zápas za Kings, ako dvanásty obranca v histórii NHL odohral takýto počet zápasov v jednom tíme.

NHL - základná časť - 21. október:

Ottawa - Detroit 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 17. Sanderson (B. Tkachuk, Norris), 49. Greig (M. Joseph, Chychrun) - 19. Gostisbehere (Larkin, Perron), 25. Veleno (Fischer), 35. Perron (Larkin, Seider), 41. Larkin (Gostisbehere, Seider), 48. Veleno (Sprong)

Arizona - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 18. Zucker (Välimäki, Maccelli), 35. Keller (Schmaltz, Durzi) – 48. Vatrano (Silfverberg, Henrique)

Brankári: Vejmelka 32/33 - Dostál 25/27

Buffalo - NY Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 37. J. Skinner (Mittelstadt), 40. Samuelsson (Mittelstadt, J. Skinner), 43. Cozens (Dahlin, Greenway) – 59. Dobson (Barzal, Horvat)

Brankári: Comrie 24/25 - Varlamov 40/43

Florida - Vancouver 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 12. Barkov, 47. Reinhart (Rodrigues, Barkov), 55. Reinhart (Rodrigues, Mahura) – 12. Q. Hughes (J. Miller, E. Pettersson), 31. Soucy (Garland), 32. E. Pettersson (Kuzmenko, Michejev), 56. Kuzmenko (Di Giuseppe, J. Miller), 58. Boeser

Brankári: Bobrovskij 26/30 - DeSmith 34/36

Montreal - Washington 3:2pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 19. Monahan (Suzuki, Caufield), 30. Gallagher (Monahan, Pearson), 61. Caufield (Suzuki, Matheson) – 52. D. Strome (Ovečkin, Phillips), 58. D. Strome (Kuzněcov, Carlson)

Brankári: Allen 31/33 - Kuemper 25/28

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 50 sekúnd, zaznamenal dva bodyčeky/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 17 minút, zaknihoval plusku, dve strely, dva bodyčeky a blok/

Tampa Bay - Toronto 3:4pp (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Kučerov (Point, Hedman), 11. Barré-Boulet (Kučerov, Point), 14. Kučerov (Sergačov, Stamkos) – 5. Nylander (Tavares, Liljegren), 53. Knies (Domi), 55. Knies (Domi, Kämpf), 65. Tavares (Nylander, Klingberg)

Brankári: Johansson 48/52 - Samsonov 1/4, Woll 29/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 33 sekúnd, pripísal si štyri bodyčeky a blok, odsedel si 4 trestné minúty/

Dallas - Philadelphia 5:4pp (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 5. W. Johnston (Benn), 8. Seguin (R. Suter, Heiskanen), 21. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 51. Benn (W. Johnston), 63. Pavelski (W. Johnston) – 11. Farabee (Brink, N. Cates), 17. Konecny (N. Cates), 52. Konecny (Sanheim, Laughton), 53. Se. Walker (Zamula)

Brankári: Wedgewood 36/40 - Ersson 20/25

Chicago - Vegas 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 2. Bedard (Hall), 29. R. Johnson (Murphy, Donato), 60. Perry (N. Foligno, Korchinski) – 5. W. Karlsson (Cotter, Korczak), 28. Marchessault (Eichel, Theodore), 41. N. Roy (Kolesar, McNabb), 54. Stone (Amadio, Stephenson), 57. Cotter (Amadio, Martinez)

Brankári: Söderblom 19/24 - Hill 21/24

Minnesota - Columbus 4:5pp (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 28. Mermis (M. Johansson, Eriksson Ek), 29. Zuccarello (Hartman), 45. Brodin (Eriksson Ek), 58. M. Johansson (Maroon, Mermis) – 9. Danforth (Jiříček, Olivier), 27. K. Johnson (Sillinger), 48. Jenner (Werenski, Severson), 55. Fantilli (Provorov, Danforth), 64. Roslovic (J. Gaudreau)

Brankári: Gustavsson 49/54 - Merzlikins 24/28

Nashville - San Jose 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 18. Fagemo (Nyquist, Carrier), 23. Novak (Sherwood, Josi), 23. Sherwood (Evangelista, Barrie), 43. Novak (Nyquist, Parssinen), 54. Evangelista (Fabbro) - 51. Hertl (Ferraro, Knyzhov)

Brankári: Saros 31/32 - Blackwood 29/34

St. Louis - Pittsburgh 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 10. Saad (Thomas, Kyrou), 26. Neighbours (Kapanen, Faulk), 28. Parayko (Toropčenko, Sundqvist), 56. Saad (Kapanen, Thomas) – 20. Malkin (Letang), 57. Zohorna (Eller, D. O'Connor)

Brankári: Blackwood 31/33 - Jarry 17/21

Colorado - Carolina 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)

Góly: 20. R. Johansen (MacKinnon, Lehkonen), 22. L. O'Connor (Cogliano), 33. F. Olofsson (L. O'Connor, Byram), 35. Lehkonen (R. Johansen, Makar), 36. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 40. Rantanen – 17. Kotkaniemi (Noesen, Drury), 30. Burns (Orlov, Noesen), 31. Bunting (Nečas, Slavin), 53. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis)

Brankári: Georgijev 23/27 - Kočetkov 22/28

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 16 minút a 38 sekúnd, pripísal si mínusku a blok/

Edmonton - Winnipeg 2:3pp (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Nurse (McDavid, Draisaitl), 7. Bouchard (Draisaitl, McDavid) - 11. Morrissey (DeMelo, Barron), 19. Namestnikov (Iafallo), 64. Scheifele (Morrissey, Connor)

Brankári: Hellebuyck 38/40 - Skinner 24/27

Seattle - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Schultz (Dumoulin, Tolvanen) - 13. Panarin (Chytil), 34. Kakko (Trouba, Miller), 38. Lafreniere (Chytil) , 46. Panarin (Chytil, Miller)

Brankári: Grubauer 23/27 - Quick 18/19

Los Angeles - Boston 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 27. Laferriere (Dubois, Fiala) , 59. Grundstrom (Roy, Lewis) - 14. Pastrňák (Marchand, Van Riemsdyk), 35. Geekie (Lucic, Forbort), 36. Marchand (Pastrňák, Forbort), 58. Marchand (Pastrňák, Zacha)

Brankári: Swayman 32/34 - Talbot 21/25