Tomáš Tatar strelil dôležitý gól, v presilovke proti Los Angeles vyrovnával

Tomáš Tatar oslavuje gól s Nicom Hischierom.
Tomáš Tatar oslavuje gól s Nicom Hischierom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. jan 2023 o 06:59 (aktualizované 15. jan 2023 o 07:14)

Juraj Slafkovský znova nebodoval.

NEW YORK. Tomáš Tatar sa v bohatom nočnom programe stal jediným Slovákom s gólom či bodom. Devils nastúpili na ľade Los Angeles Kings.

Tatar sa presadil v trinástej minúte, keď v presilovke vyrovnával na 1:1. Ako prvý Slovák dosiahol métu desiatich presných zásahov v ročníku.

Devils si na konto pripísali ďalšie víťazstvo. "Kráľov" zdolali 5:2. Tatar odohral 16 minút a 47 sekúnd, strelil gól, pridal plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu a bodyček.

Hoci strelili Calgary Flames pri tesnej výhre 6:5 až poltucet gólov, body Adama Ružičku to neprinieslo. Toho tréner naďalej využíva ako centra štvrtého útoku.

Slovenský mladík odohral 10 minút a 30 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a vyslal tri strely na bránku.

Naďalej neboduje ani Juraj Slafkovský. Pri prehre 1:2 proti New Yorku Islanders strávil na ľade 15 minút a 44 sekúnd, pripísal si strelu na bránku a bodyček.

Nastúpili i obaja obrancovia v lige. Martin Fehérváry pri prehre Washingtonu 1:3 s Philadelphiou odohral 18 minút a 29 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely na bránu, bodyček a blok.

Černákova Tampa si poradila so St. Louis pomerom 4:2. Slovák odohral 21 minút a 56 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, strelu na bránu, dva bodyčeky a blok.

Historický rekord

Hokejisti Seattlu Kraken podčiarkli výborne sa vyvíjajúcu sezónu historickým rekordom. V divokom zápase zdolali Chicago, ktorému už do 14. minúty nastrieľali šesť gólov.

Zažili najúspešnejší výjazd na klziská súperov v dejinách NHL. Vyhrali všetkých sedem zápasov na tripe. Doterajší rekord bol šesť a držalo ho päť tímov.

"Je to skvelý úspech pre hráčov. Ukazuje to konzistenciu a drinu, ktorú do hokeja dávajú od začiatku tripu," pochválil svojich zverencov tréner Dave Hakstol.

V dueli proti Blackhawks oslavoval osobné jubileum Jordan Eberle. Skúsený útočník odohral už 900. stretnutie v NHL.

NHL - základná časť - 15. január:

Dallas - Calgary 5:6 (1:2, 1:4, 3:0)

Góly: 16. Ja. Benn (Dellandrea), 40. Seguin (J. Robertson, Pavelski), 48. Pavelski (J. Robertson, Lindell), 53. Pavelski (Heiskanen, Seguin), 56. C. Miller (Heiskanen) – 1. Mangiapane (Coleman, Backlund), 9. Lewis (Weegar, C. Tanev), 31. E. Lindholm (Toffoli, R. Andersson), 34. Kadri (Huberdeau, Mi. Stone), 37. R. Andersson (Kadri, Huberdeau), 38. C. Tanev (Weegar)

Brankári: Wedgewood 30/36 - Vladař 29/33

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 30 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty a vyslal tri strely na bránku/

Boston - Toronto 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Bergeron (Marchand), 26. Pastrňák, 31. Greer (N. Foligno, Nosek), 59. Grzelcyk (Hall, Carlo) – 5. Bunting (Tavares, Marner), 23. Engvall, 44. Matthews (Bunting, Marner)

Brankári: Ullmark 18/21 - Murray 30/34

Carolina - Pittsburgh 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 18. Skjei (Pesce, Martinook), 30. Chatfield (S. Aho II, Fast) – 48. Rakell

Brankári: Andersen 34/35 - DeSmith 34/36

Colorado - Ottawa 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 6. Rantanen (MacKinnon, Rodrigues), 8. Newhook (Cogliano, L. O'Connor), 30. Lehkonen (D. Toews), 36. Rantanen (Newhook, Girard), 49. Lehkonen (MacKinnon, Makar), 56. B. Hunt (Englund, Lehkonen), 59. Newhook (L. O'Connor)

Brankári: Francouz 29/29 - Forsberg 26/33

Detroit - Columbus 3:4 (0:3, 0:1, 3:0)

Góly: 46. Määttä (Kubalík, Larkin), 48. Walman, 56. Raymond (Hronek, Chiarot) – 13. Laine (J. Gaudreau, Roslovic), 14. Gavrikov (K. Johnson, Bemström), 16. Laine (Roslovic, Blankenburg), 22. Laine (A. Boqvist, J. Gaudreau)

Brankári: Husso 21/25 - Merzlikin 25/28

Florida - Vancouver 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Góly: 9. Lomberg (G. Smith, Forsling), 22. E. Staal (Mahura, Cousins), 24. Ekblad (Montour, M. Tkachuk), 30. Barkov (Reinhart, Ekblad) – 2. Studnicka, 21. T. Myers (E. Pettersson, Boeser), 51. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller)

Brankári: Bobrovskij 35/38 - Martin 31/35

NY Islanders - Montreal 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Cizikas (Dobson, Clutterbuck), 7. Beauvillier (Mayfield, Pageau) – 50. Suzuki (Drouin)

Brankári: Sorokin 22/23 - Montembeault 36/38

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 15 minút a 44 sekúnd, pripísal si strelu na bránku a bodyček/

Washington - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Ovečkin – 14. Laughton (DeAngelo, Farabee), 25. J. van Riemsdyk (Tippett, Frost), 26. Allison (Hayes, Laughton)

Brankári: Kuemper 22/25 - Hart 39/40

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 29 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely na bránu, bodyček a blok/

Chicago - Seattle 5:8 (1:6, 1:0, 3:2)

Góly: 5. Toews (Raddysh, Jones), 31. Phillips (Dickinson), 41. Domi (Raddysh, Jones), 57. Raddysh (Toews, Jones), 60. Kane (Domi) - 3. Sprong (Geekie, Tanev), 10. Beniers (Dunn), 11. McCann (Donato), 13. Burakovsky (Beniers, Eberle), 13. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand), 14. McCann (Donato, Wennberg), 42. McCann (Larsson, Wennberg), 43. Bjorkstrand (Oleksiak, Gourde)

Brankári: Mrázek 1/5, Stalock 21/25 - Jones 22/27

Minnesota - Arizona 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 30. Zuccarello (Kaprizov, Addison), 31. F. Gaudreau (Hartman, Steel) – 46. Crouse (McBain, Chychrun)

Brankári: Fleury 27/28 - Ingram 25/27

Nashville - Buffalo 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 16. Josi (R. Johansen, Pärssinen), 36. Lauzon (Glass, Sissons), 36. R. Johansen (Fabbro, Ekholm) – 12. J. Skinner (Ta. Thompson, Dahlin), 23. Cozens (Peterka, Quinn), 29. V. Olofsson (Power, Tuch), 47. Okposo (Ljubuškin, Samuelsson), 57. Quinn

Brankári: Saros 28/33 - Luukkonen 38/41

St. Louis - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Góly: 3. T. Pitlick (Toropčenko), 34. Bučnevič (Kyrou, Thomas) – 13. Point (Perbix), 17. Point (Stamkos, Kučerov), 33. Perbix (Sergačov, Point), 39. Killorn (Hagel)

Brankári: Binnington 26/30 - Vasilevskij 23/25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 56 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, strelu na bránu, dva bodyčeky a blok/

Vegas - Edmonton 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Góly: 19. Kolesar (W. Carrier, McNabb), 34. Cotter (Froese, Kessel), 40. W. Karlsson (Marchessault, Martinez) – 1. Janmark (Barrie, Kulak), 2. Draisaitl (McDavid, Hyman), 28. Draisaitl (Hyman), 34. Kostin (Janmark)

Brankári: Thompson 34/38 - Campbell 27/30

Los Angeles - New Jersey 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 7. Fiala (Kempe, Doughty), 27. Kopitar (Doughty, Vilardi) – 13. Tatar (Hischier, J. Hughes), 23. Haula (Mercer), 28. Ochoťuk (Palát, J. Hughes), 31. Graves (Šarangovič), 59. Bratt (Šarangovič, Graves)

Brankári: Quick 23/27 - Blackwood 34/36

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 47 sekúnd, strelil gól, pridal plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu a bodyček/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tomáš Tatar strelil dôležitý gól, v presilovke proti Los Angeles vyrovnával