Tomáš Tatar v zápase proti Minnesote.
Tomáš Tatar v zápase proti Minnesote. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey, TASR|11. feb 2023 o 21:55 (aktualizované 12. feb 2023 o 06:57)

McDavid zaujal nádhernou asistenciou.

NEW YORK. Tomáš Tatar má za sebou úspešný duel. Proti Minnesote strelil dva góly.

Jeho New Jersey to ale na víťazstvo nestačilo, keďže nikto iný neskóroval. "Diabli" prehrali 2:3 po nájazdoch.

"Zúfalo potrebujú body, bojujú o play off a my sme o tom vedeli, potrebujeme mať lepší štart, ako sme mali," hodnotil zápas Tatar. "Bod má veľkú hodnotu."

Slovák odohral 13 minút a 44 sekúnd, trikrát vystrelil na bránu a uštedril jeden hit.

"Potrebujeme, aby skórovali aj ostatní hráči," hovoril tréner Lindy Ruff. "Ale k Tatarovej hre, dostal sa do kvalitných šancí, využil pekné akcie a bol v predbránkovom priestore."

Slovák v nájazdoch svoj pokus nepremenil a po zápase ho vyhlásili za druhú hviezdu.

Tatar má v tejto sezóne momentálne na konte 30 bodov za dvanásť gólov a osemnásť asistencií.

Darilo sa aj brankárovi Jaroslavovi Halákovi. V zápase Rangers proti Hurricanes zastavil 27 z 29 striel a svojmu tímu vychytal ďalšie víťazstvo.

Slovák je vo skvelej forme, vyhral posledných sedem zápasov a prehral naposledy 3. decembra.

"Bol skvelý. Spravil zopár veľkých zákrokov v kľúčovom čase," chválil brankára kapitán Jacob Trouba. "Dosť pomohol obrane aj tým, ako zastavoval puk za bránou a tým, ako ho potom posúval. To veľmi pomáha."

New York vyhral 6:2, napriek tomu, že na bránu súpera vyslal len 19 striel. Zápas nebol jednoznačný. "Jazdci" prehrávali 2:1 a duel otočili až v tretej tretine.

Výraznú zásluhu na víťazstve mal Artemij Panarin. Rus strelil štyri góly a na jeden asistoval.

"Štyri góly, prvýkrát v mojom živote," citovala ho nhl.com. "Ak by som to vedel vysvetliť, tak by som to urobil. Neviem, čo sa stalo, asi to bol môj deň, všetko išlo dnu.

Panarin nebol jediný. Štyri góly v noci strelil aj útočník Los Angeles Adrian Kempe. Švéd sa presadil proti Pittsburghu a pomohol svojmu tímu vyhrať 6:0.

Dva štvorgólové výkony počas jedného hracieho dňa NHL zažila len druhýkrát za posledných pätnásť rokov.

Panarin aj Kempe pritom strelili prirodzené hetriky - tri góly bez toho, aby niekto skóroval medzitým. V prípade Kempeho prišiel aj štvrtý zásah bez prerušenia.

Martin Fehérváry pri výhre Washingtonu nad Bostonom nebodoval. Obranca si počas 21 minút a 43 sekúnd odsedel dve trestné minúty, raz vystrelil a rozdal štyri hity.

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v sobotňajšom zápase NHL na ľade Dallasu 3:1.

Hrdinom duelu bol útočník hostí Anthony Cirelli, ktorý dal prvé dva góly Lightning a asistoval aj pri treťom zásahu do prázdnej bránky z hokejky Brandona Hagela.

Černák odohral za Lightning 17:36 min, vyslal jednu strelu na bránku, rozdal dva hity a pripísal si plusový bod.

Na opačnej strane nastúpil Marián Studenič. V slovenskom súboji odohral osem minút a 17 sekúnd. Nebodoval, stihol uštedriť jeden hit.

Pre rodáka zo Skalice do bol len druhý zápas NHL v sezóne.

Hráči Calgary sa po dvoch prehrách dočkali plného bodového zisku, na ľade Buffala zvíťazili jednoznačne 7:2. Flames prehrávali po prvej tretine 0:2, no v druhej dokázali štyrmi gólmi v priebehu piatich minút skóre otočiť.

Tyler Toffoli sa pod výhru podpísal dvoma gólmi a asistenciou, jeho spoluhráč z útoku Dillon Dube mal bilanciu 1+3.

Slovenský útočník Adam Ružička sa nezmestil do zostavy Flames. Sabres utrpeli tretiu prehru za sebou.

Montreal zdolal New York Islanders 4:3 po predĺžení a prestrihol šnúru štyroch prehier. Víťazný gól Canadiens strelil 20 sekúnd pred koncom extra času obranca Mike Matheson.

Mike Hoffman prispel k triumfu tromi asistenciami. Bo Horvatovi sa strelecky darí po výmene z Vancouveru na Long Island, strelil už tretí gól vo štvrtom zápase v drese Islanders.

Edmonton uspel v dueli dvoch kanadských tímov na ľade Ottawy 6:3. Connor McDavid sa blysol jedným presným zásahom a dvoma asistenciami, ktorými si upevnil pozíciu lídra ligovej produktivity.

Kapitán "olejárov" natiahol svoju bodovú sériu už na pätnásť zápasov.

Jeho asistencia na gól McLeoda v oslabení bola ukážková:

V ďalšom dueli si Detroit poradil s Vancouverom 5:2. Kapitán Dylan Larkin sa na víťazstve domácich Red Wings podieľal dvoma gólmi a asistenciou, dvakrát skóroval aj nováčik Jonatan Berggren.

Do zápasu St. Louis - Arizona nenastúpil obranca "kojotov" Jacob Chychrun, bol len zdravým náhradníkom. Klub uviedol, že dôvody sú spojené s výmenou. Dá sa teda očakávať, že žiadaný obranca bude čoskoro vymenený.

NHL - základná časť - 11. a 12. február:

Detroit - Vancouver 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. Larkin (Chiarot, Seider), 3. Berggren (Chiarot, Seider), 7. Larkin (Fabbri, Perron), 43. Hronek (Määttä, Rasmussen), 50. Berggren (Larkin, Bertuzzi) - 23. Beauvillier (J. Miller, Q. Hughes), 51. E. Pettersson (Beauvillier)

Brankári: Husso 32/34 - Martin 20/25

Philadelphia - Nashville 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 31. Hayes (Farabee, P. Brown) - 22. Niederreiter (Duchene, Glass), 61. Duchene (R. Johansen, Josi)

Brankári: Hart 23/25 - Saros 23/24

Montreal - NY Islanders 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 13. Suzuki (Harvey-Pinard, Jos. Anderson), 45. J. Barron (Dadonov, Hoffman), 57. Dach (Matheson, Hoffman), 65. Matheson (Hoffman) - 16. Nelson (Dobson, S. Aho I), 40. Horvat (Dobson, Nelson), 51. M. Martin (Romanov, Mayfield)

Brankári: Montembeault 27/30 - Varlamov 27/31

Ottawa - Edmonton 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Góly: 21. Sanderson (M. Joseph, B. Tkachuk), 36. Giroux (Greig, Pinto), 38. Brännström (DeBrincat, Holden) - 3. McDavid (Draisaitl, Hyman), 22. Hyman (t.s.), 36. R. McLeod (McDavid), 44. Puljujärvi (Kulak, Nurse), 48. Ryan (Kulak, E. Kane), 55. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid)

Brankári: Forsberg 31/37, Sogaard 3/3 - Campbell 26/29

Buffalo - Calgary 2:7 (2:0, 0:4, 0:3)

Góly: 8. Ta. Thompson (Dahlin, Cozens), 13. Mittelstadt (V. Olofsson, Jost) - 23. Pelletier (Kadri, Huberdeau), 23. Backlund (Coleman, C. Tanev), 25. Gilbert (Dubé, E. Lindholm), 28. Kadri (Huberdeau, C. Tanev), 42. Toffoli (Dubé, Gilbert), 54. Toffoli, 58. Dubé

Brankári: Luukkonen 33/40 - Markström 21/23

Dallas - Tampa Bay 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. Ja. Benn - 31. Cirelli (Hagel, Killorn), 60. Cirelli (Hedman, Killorn), 60. Hagel

Brankári: Wedgewood 28/30 - Vasilevskij 28/29

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, raz vystrelil na bránu a uštedril dva hity, odohral 17 minút a 36 sekúnd/

/Marián Studenič (Dallas) nebodoval, rozdal jeden hit a odohral osem minút a 17 sekúnd/

Boston - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 37. N. Foligno (Clifton, Hall) – 7. Bäckström (M. Johansson, Orlov), 32. Hathaway

Brankári: Swayman 21/23 - Kuemper 27/28

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 43 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, štyri bodyčeky, strelu na bránu a blok/

Florida - Colorado 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Góly: 28. Ekblad (Lundell, Reinhart), 29. Bennett (E. Staal, M. Tkachuk), 52. Barkov (Reinhart) – 4. L. O'Connor (Cogliano, Girard), 9. Nieto (Compher), 29. D. Toews (Byram, MacKinnon), 35. MacKinnon (Rantanen), 60. MacKinnon (Rantanen, Compher)

Brankári: Bobrovskij 45/49 - Georgijev 42/45

Carolina - NY Rangers 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)

Góly: 27. Teräväinen, 30. Kotkaniemi (de Haan, A. Svečnikov) – 14. Zibanejad (Kreider, Fox), 38. Panarin (Trocheck, Vesey), 45. Panarin (B. Schneider, Trocheck), 56. Panarin, 58. Kakko (Lafreniere, Trouba), 59. Panarin (Vesey)

Brankári: Andersen 13/18 - Halák 27/29

/Jaroslav Halák (NY Rangers) zastavil 93,1 % striel súpera/

Toronto - Columbus 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Góly: 3. Nylander (Kerfoot, Järnkrok), 11. Bunting (Marner), 42. Rielly (Marner, Nylander) – 25. Jenner (Marčenko), 36. Marčenko (Jenner, J. Gaudreau), 36. Kuraly (K. Johnson, Olivier), 46. K. Johnson (Sillinger, Roslovic)

Brankári: Woll 36/40 - Merzlikins 26/29

Minnesota - New Jersey 3:2sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 6. J. Eriksson Ek (Addison, Zuccarello), 46. Hartman (Dumba, Brodin), rozh. náj. Zuccarello – 23. Tatar (Palát, Hamilton), 27. Tatar (Severson, J. Boqvist)

Brankári: Gustavsson 27/29 - Vaneček 22/24

/Tomáš Tatar (New Jersey) strelil dva góly, trikrát vystrelil na bránu, pripísal si jeden hit, odohral 13 minút a 44 sekúnd/

St. Louis - Arizona 6:5pp (0:2, 2:0, 3:3 - 1:0)

Góly: 31. Saad (Bučnevič, Parayko), 38. Blais (Leddy, B. Schenn), 42. Thomas (Kyrou, Bučnevič), 47. Rosén (T. Pitlick, Toropčenko), 49. Rosén (B. Schenn, Kyrou), 62. O'Reilly (Bučnevič, Parayko) – 1. Keller (Schmaltz, Välimäki), 10. Schmaltz (Keller, Välimäki), 50. Keller (Hayton, Stecher), 54. Bjugstad (Schmaltz, Välimäki), 60. Crouse (Schmaltz, Välimäki)

Brankári: Binnington 23/28 - Vejmelka 31/37

Winnipeg - Chicago 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Morrissey, 28. Wheeler (Connor, Morrissey), 33. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 60. Wheeler (M. Barron, Lowry) – 43. T. Johnson (McCabe, Dickinson)

Brankári: Hellebuyck 31/32 - Mrázek 24/27

Los Angeles - Pittsburgh 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Anderson-Dolan (Edler, Kupari), 18. Iafallo (Kupari, Fiala), 22. Kempe (Kopitar, Byfield), 26. Kempe (Kopitar, M. Anderson), 35. Kempe (Kopitar, Doughty), 56. Kempe (Fiala, Doughty)

Brankári: Copley 25/25 - Tokarski 13/16, DeSmith 12/15

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil dva góly, Halák vyhral siedmykrát v rade, dvaja hráči strelili štyri góly