Washington zničil Slafkovského Montreal deviatimi gólmi, Fehérváry asistoval

Martin Fehérváry (v strede) v drese Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jan 2023 o 01:25 (aktualizované 1. jan 2023 o 08:45)

Ovečkin sa blysol hetrikom, Slafkovský nebodoval.

NEW YORK. Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa po dvanásťzápasovej pauze vrátil do zostavy Washingtonu Capitals a hneď sa presadil aj bodovo.

Jeho tím zdolal v noci na nedeľu Montreal Canadiens hladko 9:2, 23-ročný obranca si pripísal asistenciu.

Fehérváry sa vrátil po takmer mesiaci

Fehérváry vynechal predchádzajúce duely pre zranenie v hornej časti tela, ktoré utrpel 3. decembra v zápase proti Calgary Flames po tvrdom bodyčeku od Milana Lucica.

Pre Capitals je jeho návrat vzpruhou, keďže tímu bude dlhší čas chýbať John Carlson. V 27 zápasoch tejto sezóny nazbieral slovenský obranca päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Po návrate odohral 18 minút a nazbieral tri plusové body. Juraj Slafkovský nastúpil v drese Canadiens v treťom útoku, na ľade strávil 12:28 minút. Mladý Slovák zaznamenal jednu mínusku a dve strely na bránku.

Washington potiahol Alexander Ovečkin, ktorý zaknihoval hetrik a na konte má už 806 gólov v profilige.

Skóroval aj Pastrňák

Boston Bruins prehral s Buffalom Sabres 3:4 po predĺžení. V drese hostí zažiaril Alex Tuch, ktorý mal prsty vo všetkých góloch Sabres.

Dvakrát skóroval a pripísal si aj dve asistencie. Bruins stále doma neprehrali v riadnom hracom čase, pričom v osemnástich zvíťazili a v troch prehrali po predĺžení, resp. po nájazdoch.

Jeden z gólov Bostonu strelil David Pastrňák, ktorý zaznamenal svoj 25. gól v sezóne, za hostí sa presadil okrem Tucha a Dylana Cozensa aj Tage Thompson, ktorý strelil už svoj 27. gól v tomto ročníku.

Nyquist dal dva góly v oslabení

V ďalšom zápase zdolal Columbus Blue Jackets hostí z Chicaga Blackhawks 4:1. Domáci útočník Gustav Nyquist strelil dva góly, pričom v oboch prípadoch sa presadil v oslabení.

Brankár Blue Jackets Joonas Korpisalo si pripísal 26 úspešných zákrokov.

Filip Forsberg z Nashvillu zaknihoval hetrik v zápase s Vegas, ale jeho tím podľahol súperovi 4:5 po predĺžení.

NHL - základná časť - 31. december:

Buffalo - Boston 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 14. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 46. Bergeron (Marchand, DeBrusk), 53. Marchand (Pastrňák, Krejčí) - 17. Ta. Thompson (J. Skinner, Tuch), 23. Tuch (Ljubuškin), 59. Cozens (Tuch, Dahlin), 64. Tuch (Cozens)

Columbus - Chicago 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Bemström (J. Gaudreau, A. Boqvist), 24. Nyquist (Roslovic), 40. Marčenko (J. Gaudreau, Bayreuther), 60. Nyquist (Kuraly) - 12. Athanasiou (I. Phillips)

Vegas - Nashville 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 16. Kolesar (Miromanov, McNabb), 22. Amadio (Ma. Stone, Stephenson), 29. R. Smith (Kolesar, W. Karlsson), 45. Stephenson (Ma. Stone), 63. Hague (Ma. Stone, Stephenson) - 5. F. Forsberg, 12. Lauzon (Granlund, Fabbro), 52. F. Forsberg (McDonagh, Sissons), 60. F. Forsberg (Duchene, Josi)

Los Angeles - Philadelphia 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 10. Kempe (Doughty, Fiala), 14. Danault (Arvidsson) - 13. Laughton (York, Tippett), 30. Tippett (DeAngelo, J. van Riemsdyk), 54. N. Cates (Ristolainen, Seeler), 60. Konecny (Laughton, N. Cates)

Washington - Montreal 9:2 (2:0, 3:2, 4:2)

Góly: 1. E. Gustafsson (Kuznecov, Sheary), 5. Hathaway (Protas, Dowd), 29. Dowd (Protas, E. Gustafsson), 30. Ovečkin (T. van Riemsdyk, Eller), 40. D. Strome (Kuznecov, M. Johansson), 42. Ovečkin (E. Gustafsson, M. Johansson), 46. M. Johansson (Kuznecov, Fehérváry), 56. Mantha (t.s.), 57. Ovečkin (Sheary) - 25. Caufield (Suzuki, Dach), 33. Caufield

Tampa Bay - Arizona 5:3 (1:2, 3:1, 1:1)

Góly: 11. Point (Kučerov), 31. Sergačjov (Point, Hedman), 32. Stamkos (Hedman, Kučerov), 39. Killorn, 45. Hagel (Hedman, Stamkos) – 7. Boyd (Keller), 7. Fischer (Ritchie, Hayton), 33. Bjugstad (Crouse)

St. Louis - Minnesota 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 6. Rosen (Thomas, Kyrou), 26. Bortuzzo (Bučnevič, Kyrou) – 14. Dumba (Zuccarello, Steel), 22. Hartman (Gaudreau, Foligno), 26. Hartman, 41. Spurgeon (Eriksson Ek, Greenway), 56. Greenway (Spurgeon)

Colorado - Toronto 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 18. Compher (O'Connor, Rodrigues), 30. Toews (Compher, Malgin) – 7. Marner (Järnkrok, Tavares), 10. Engvall (Kämpf, Kerfoot), 21. Bunting (Tavares, Matthews), 35. Matthews (Nylander), 36. Brodie, 57. Bunting (Nylander)

Detroit - Ottawa 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 29. Suter (Raymond), 42. Raymond (Määttä, Berggren), 43. Söderblom (Veleno, Walman), 44. Rasmussen – 11. Watson (DeBrincat, Batherson), 16. Giroux (Stützle, Tkachuk)

Dallas - San Jose 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 11. Pavelski (Robertson, Heiskanen), 13. Robertson (Heiskanen, Pavelski), 31. Olofsson (Pavelski, Faksa), 56. Hintz (Ja. Benn), 59. Lindell – 6. Barabanov (Benning, Karlsson), 30. Lindblom (Sturm, Vlasic)

Calgary - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 22. Lindholm (Toffoli), 30. Coleman (Andersson, Weegar), 35. Weegar (Tanev, Kadri) – 36. Dries (Garland), 45. Pettersson (Horvat, Bear)

Edmonton - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 45. Kostin (Janmark) – 16. Pionk (Connor, Dubois), 47. Connor (Pionk, Reichel)

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Washington zničil Slafkovského Montreal deviatimi gólmi, Fehérváry asistoval