Kelemen predviedol nádhernú gólovú prihrávku, asistovali aj Nemec a Kňažko

Šimon Nemec v drese tímu AHL Utica Comets. (Autor: Daniel DeLoach/ twitter)
Oh my Hockey|12. nov 2022 o 07:41

V AHL nastúpili štyria Slováci.

NEW YORK. Štyri slovenské mená boli súčasťou programu farmárskej AHL v noci z piatka na sobotu. Predstavili sa Šimon Nemec, Miloš Kelemen, Samuel Kňažko a Martin Pospíšil.

Nemec si pripísal asistenciu pri prehre Uticy proti Lavalu 4:5 po predĺžení. V sedemnástej minúte prihrával na gól Senyshyna v presilovej hre. Okrem toho raz vystrelil na bránu.

Krásnu bekhendovú prihrávku poslal v dueli medzi Tucsonom Roadrunners a Coachella Valley Firebirds pred bránku forvard Miloš Kelemen. Asistoval pri jedinom góle Roadrunners, ktorí prehrali 1:4. Kelemen zaknihoval plusku a dve strely.

Samuel Kňažko zrejme dostane v AHL vďaka zraneniam v prvom tíme Columbusu omnoho viac priestoru než doteraz. V nočnom zápase jeho Clevelandu zaznamenal asistenciu vo 4. minúte na gól na 1:1. Monsters napokon zdolali Rochester 6:5 po predĺžení. Kňažko mal okrem bodu mínusový bod a dve strely.

Jediný skončil bez bodu Martin Pospíšil, ktorý sa vrátil po krátkej pauze zapríčinenej zranením. Jeho Calgary zdolalo Manitobu 3:2.

Tabuľka

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Kelemen predviedol nádhernú gólovú prihrávku, asistovali aj Nemec a Kňažko