Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|11. nov 2022 o 06:31 (aktualizované 11. nov 2022 o 10:22)

Adam Ružička patril k najvyťažovanejším hráčom.

NEW YORK. Tomáš Tatar strelil v noci gól. Slovenský útočník sa presadil už v piatej minúte zápasu proti Ottawe.

Tatar sa dostal do priestoru medzi kruhmi a vystrelil po prihrávke Jacka Hughesa. Jeho projektil blokoval súper, ale puk prekonal brankára Forsberga.

Pre rodáka z Ilavy to bol bod už v šiestom zápase v rade, čím vyrovnal svoju najdlhšiu bodovú šnúru. Tatar má momentálne na konte deväť bodov za dva góly a sedem asistencií.

V noci štyrikrát vystrelil na bránu a odohral 14 minút a 52 sekúnd.

New Jersey Devils porazili Ottawu 4:3 po predĺžení a vyhrali už osem zápasov v rade.

Adam Ružička v drese Calgary proti Bostonu nebodoval. Štyrikrát vystrelil na bránu a pripísal si dve trestné minúty. Tréner mu dával mnoho priestoru na ľade.

Slovák odohral 17 minút a 53 sekúnd a bol tretím najvyťaženejším útočníkom tímu. Nastupoval aj v prvej presilovkovej formácii. Počas presilovky strávil na ľade viac ako sedem minút.

Eichel na bučanie v Buffale zareagoval hetrikom

Hviezdnu noc zažil Jack Eichel. S tímom Vegas Golden Knights sa vrátil do Buffala, kde ho v roku 2015 draftovali z celkového druhého miesta a kde odohral šesť sezón.

Jeho odchod bol trpký, odobrali mu kapitánske "C" a viacerí fanúšikovia sa na neho stále hnevajú. Aj v nočnom zápase ho privítali bučaním a to akonáhle naskočil na ľad.

Eichel im pred ich očami odpovedal štýlovo.

Strelil tri góly, pridal asistenciu a stal sa prvou hviezdou zápasu. Všetky z jeho štyroch bodov si pripísal v tretej tretine. Počas osláv prvého gólu s otvorenou náručou provokoval fanúšikov.

Eichel po zápase hovoril, že je to uspokojujúci pocit prísť do Buffala a vyhrať.

Šesť gólov v tretej tretine im zaručilo vysoké víťazstvo

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili na Detroitom vysoko 8:2. K dominantnému víťazstvu ich priviedla tretia tretina, v ktorej strelili až šesť gólov. Pred ňou bol stav vyrovnaný 2:2.

Všetkých šesť gólov strelili medzi 47. a 57. minútou zápasu. Hlavne prvé štyri zásahy boli rýchle.

Fox, Goodrow, Zibanejad a Gauthier sa presadili v rozmedzí dvoch minút a 57 sekúnd.

"Šesť gólov za tretinu je samozrejme skvelé, ale som viac šťastný z toho, že sme hrali dobre celých 60 minút," hodnotil výkon tréner Gerard Gallant. "Hrali sme veľmi dobre aj prvé dve tretiny, ale puky začali ísť dnu až v tej tretej."

Najproduktívnejším hráčom tímu v zápase bol obranca Adam Fox. Strelil gól a na tri ďalšie prihral.

Obhajca Stanley Cupu Colorado zdolalo doma Nashville 5:3, po dva góly strelili Mikko Rantanen a Logan O’Connor.

Nathan MacKinnon nastúpil na 650. zápas v drese Avalanche a na 10. mieste klubovej histórie vyrovnal zápis bývalého slovenského útočníka Antona Šťastného.

Hokejisti Los Angeles vyhrali nad Chicagom 2:1, keď 1,4 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol Kevin Fiala.

NHL - základná časť - 11. november:

Buffalo Sabres - Vegas Golden Knights 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)

Góly: 17. T. Thompson (Okposo, Dahlin), 35. Mittelstadt (Cozens, Peterka), 50. T. Thompson (J. Skinner, Hinostroza), 57. Asplund (Cozens, Bryson) – 6. Stephenson (Marchessault, Pietrangelo), 24. Kessel (N. Roy, Cotter), 38. Cotter (N. Roy, Theodore), 44. Pietrangelo (Eichel, Stephenson), 47. Eichel (Pietrangelo, Stephenson), 55. Eichel (Stephenson, Ma. Stone), 60. Eichel (Martinez)

Brankári: Comrie 29/35 - Thompson 31/35

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. J. Gaudreau (Werenski), 13. Werenski (J. Gaudreau), 21. Jenner (Laine, J. Gaudreau), 59. Blankenburg (Gaunce), 60. Jenner – 34. DeAngelo (Cates N., Provorov), 49. Provorov (Konecny, Farabee)

Brankári: Korpisalo 32/34 - Hart 24/27

New Jersey Devils - Ottawa Senators 4:3pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Tatar (J. Hughes, Siegenthaler), 19. Hischier (Marino, Graves), 23. Wood (M. McLeod, Bastian), 65. Hamilton (J. Hughes, Hischier) – 13. Pinto (Giroux, Sanderson), 14. Hamonic (Kastelic, Watson), 42. Pinto (Batherson)

Brankári: Vaneček 18/21, Schmid 7/7 - Forsberg 37/41

/Tomáš Tatar (New Jersey) strelil gól, štyrikrát vystrelil na bránu, odohral 14 minút a 52 sekúnd/

Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Góly: 20. A. Svečnikov (Teräväinen, Aho), 26. Burns (Nečas, Teräväinen), 31. A. Svečnikov (Nečas), 40. J. Staal (Martinook, Slavin), 55. Martinook (Skjei, Fast), 56. A. Svečnikov (Aho, de Haan), 58. Fast – 28. Hyman (Draisaitl, McDavid), 48. McDavid (Barrie, Kulak)

Brankári: Kočetkov 20/22 - Campbell 25/32

Boston Bruins - Calgary Flames 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Clifton (Nosek, Pastrňák), 39. McAvoy (Zacha, H. Lindholm), 60. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 5. Hanifin (Mangiapane, Backlund)

Brankári: Ullmark 31/32 - Vladař 25/27

/Adam Ružička (Calgary) v zápase nebodoval, mal štyri strely na bránu, dve trestné minúty, odohral 17 minút a 53 sekúnd/

Detroit Red Wings - New York Rangers 2:8 (1:1, 1:1, 0:6)

Góly: 19. Veleno (Berggren, Määttä), 28. Raymond (Larkin) – 16. Zibanejad (Fox), 31. Kreider (Panarin, Fox), 47. Fox (Chytil, Lafreniere), 48. Goodrow (Panarin, Kravcov), 49. Zibanejad (Vesey, Kreider), 49. Gauthier (Goodrow, Blais), 53. Hájek (Chytil, Lafreniere), 57. Vesey (Goodrow, Fox)

Brankári: Husso 25/33 - Šesťorkin 18/20

/Jaroslav Halák (Rangers) v zápase nechytal/

New York Islanders - Arizona Coyotes 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 41. Boyd (Keller, Moser), 60. McBain (Keller, Hayton)

Brankári: Sorokin 26/27 - Vejmelka 24/24

St. Louis Blues - San Jose Sharks 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Krug (B. Schenn, Faulk), 27. Kyrou (Bučnevič, Thomas), 39. Saad (Leivo, Rosén), 49. Rosén (Thomas, Tarasenko), 60. Acciari (Bučnevič) – 17. Meier (Labanc, E. Karlsson), 34. Hertl (Labanc, Ferraro), 42. Couture (E. Karlsson)

Brankári: Binnington 27/30 - Kähkönen 28/32

Colorado Avalanche - Nashville Predators 5:3 (1:1, 4:1, 0:1)

Góly: 8. Rantanen (MacKinnon, Lehkonen), 27. L. O'Connor (D. Toews, Compher), 28. L. O'Connor (Compher), 31. Rantanen (MacKinnon, MacDermid), 36. Rodrigues (Rantanen, Makar) – 4. Tolvanen (McDonagh, Glass), 40. R. Johansen (Granlund, F. Forsberg), 43. Josi (Fabbro, Trenin)

Brankári: Georgijev 32/35 - Lankinen 30/35

Los Angeles Kings - Chicago Blackhawks 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 22. Danault (Arvidsson, Moore), 65. Fiala (Danault) – 19. Raddysh (J. Toews, Domi)

Brankári: Quick 29/30 - Mrázek 29/31

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar bodoval v šiestom zápase v rade. Hviezda Colorada vyrovnala zápis Šťastného