Martin Feherváry v zápase proti New Jersey.
Martin Feherváry v zápase proti New Jersey. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|26. okt 2023 o 07:00

Pri výhre proti New Jersey rozdal šesť bodyčekov.

WASHINGTON. Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry odohral v noci zo stredy na štvrtok zápas na ľade New Jersey Devils. Jeho Washington sa tešil z prekvapivej výhry 6:4.

Bol tretím najvyťažovanejším hráčom tímu a najviac bodyčekujúcim hráčom v celom zápase. Na ľade strávil 22 minút a 14 sekúnd, zaznamenal 6 bodyčekov, 4 bloky a strelu.

Tréneri mu verili aj v závere divokého zápasu, keď bolo treba udržať vedenie. Caps viedli 5:4 a obávaní Devils chceli duel posunúť aspoň do predĺženia.

V prestrelke však udržali vedenie a napokon gólom do prázdnej bránky spečatil skóre stretnutia Ovečkin.

Svoj podiel na tom má aj Fehérváry. V obrane bol pozorný. V 59. minúte sa po pravom krídle smerom za bránu snažil ujsť Jack Hughes, aktuálne najproduktívnejší hráč v NHL, avšak nepochodil.

Slovenský zadák ho nevyberavým, ale čistým spôsobom prišpendlil na mantinel. Opatrnosť pred jeho ofenzívnymi schopnosťami bola namieste - veď aj proti Capitals zaznamenal tri asistencie.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Nemazná sa s nikým. Fehérváry priklincoval na mantinel najproduktívnejšieho hráča