Jonathan Quick je známy agresívnym spôsobom chytania.
Jonathan Quick je známy agresívnym spôsobom chytania. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|1. mar 2022 o 07:19

Jonathan Quick zápas nedochytal.

LOS ANGELES. Ako na hojdačke bol výkon Jonathana Quicka v pondelkovom zápase jeho Los Angeles Kings proti Bostonu Bruins.

V 33. minúte bol vystriedaný potom, čo kapituloval po piaty raz v zápase. Namiesto neho šiel do brány Petersen.

Napriek tomu však predviedol dva zákroky, ktoré sa dostali až medzi to najlepšie, čo noc v NHL ponúkla.

Prvým z nich pripravil o gól Jespera Frodena. Ten mal pred sebou len prázdnu bránu, no strelou trafil betón Quicka, ktorý sa v neprehľadnej situácii sotva orientoval.

Svoj tím podržal aj tesne po začiatku druhej tretiny za stavu 0:2. Z uhla na bránu strieľal po odraze od zadného mantinelu Brad Marchand. Quick využil, že strela nebola prudká, a napriek nekomfortnej polohe dokázal puk chytiť do lapačky.

Kings okrem týchto momentov zažili hrôzostrašný zápas. Bostonu podľahli 0:7.