Connor McDavid strieľa puk za chrbát Adina Hilla. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|20. nov 2022 o 07:15

Edmonton Oilers zdolali Vegas Golden Knights po predĺžení.

EDMONTON. Connor McDavid opäť predviedol svoju výnimočnosť.

Individuálnou akciou rozhodol o cennom triumfe svojho tímu. Zápas Edmontonu s Vegas ukončil kapitán domácich v predĺžení.

V druhej minúte extra času prebral puk od Darnella Nursea a v rýchlosti vletel do útočného pásma. Poľahky obišiel Alexa Pietrangela, potom ešte viac zrýchlil a peknou rybičkou prekonal Adina Hilla v bráne "zlatých rytierov".

Oilers vyhrali zápas 4:3 po predĺžení a do tabuľky si pripísali dva body. Vynikajúci McDavid má na konte po 18 zápasoch už 16 gólov a 18 asistencií. S 34 bodmi vedie ligu o štyri body pred tímovým kolegom Leonom Draisaitlom.

S 16 gólmi je zároveň najlepší strelec. Druhým v poradí je Bo Horvat z Vancouveru Canucks, ktorý ich vsietil o dva menej než jeho krajan.

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: McDavid vzal zápas do svojich rúk. Na jeho zrýchlenie sa nedalo reagovať