Kanada na MS v hokeji 2024
Kanada
MS v hokeji 2024
23.05.2024, Playoff | Štvrťfinále
6 - 3
2:1, 1:0, 3:2
Slovensko na MS v hokeji 2024
Slovensko

Slováci prvýkrát trénovali v Prahe, strata Pospíšila mrzí. Hrivík potvrdil, že bude hrať

Marek Hrivík a brankár Matej Tomek počas tréningu v Prahe pred štvrťfinále Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (12)
Marek Hrivík a brankár Matej Tomek počas tréningu v Prahe pred štvrťfinále Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR)
TASR|22. máj 2024 o 18:48

Nemalo by to byť niečo, čo by ohrozilo jeho kariéru, no na tomto turnaji nám už nepomôže, komentoval Frühauf zranenie Pospíšila.

PRAHA. Slovenskí hokejisti v stredu popoludní absolvovali tréning v pražskej O2 aréne, v ktorej očakávajú podporu približne 17-tisíc fanúšikov vo štvrťfinále proti Kanade na MS v hokeji 2024.

Do dejiska štvrtkového zápasu (od 16.20 h) sa presunuli vlakom a po prvom tréningu hovorili o odhodlaní zaskočiť favorita.

Fotogaléria: Slovensko prvýkrát trénovalo v Prahe na MS v hokeji 2024

"Bolo to veľmi príjemné. Očakávali sme, že by sme autobusom mohli zapadnúť v zápche, preto bol vlak najlepšia voľba," uviedol asistent trénera Peter Frühauf.

Obranca Šimon Nemec očakáva od Kanady podobný štýl hry než od USA, nad ktorými Slováci v základnej skupine zvíťazili 5:4 po predĺžení.

"Myslím si, že tento štýl nám vyhovuje. Ak budeme hrať svoju hru, tak ich budeme trápiť. Vieme, čo máme hrať a verím, že sa to podarí. Sme správne nastavení," poznamenal Nemec, pre ktorého bude duel s Kanadou už tretí štvrťfinálový na MS.

Frühauf o Pospíšilovi: Je nám to ľúto

Podľa Frühaufa bol stredajší tréning dôležitý z viacerých aspektov.

"Potrebovali sme, aby hráči okúsili rozmery a priestory. Dĺžka a šírka ľadu môže byť rovnaká, no priestorové vnímanie môže byť iné. Takisto aj odrazy od mantinelov či ľad. Toto sme si dnes vyskúšali."

Tréneri slovenského tímu nebudú mať vo štvrtok k dispozícii útočníka Martina Pospíšila, ktorý sa zranil v záverečnom zápase skupiny proti Švédsku (1:6) a turnaj sa pre neho skončil.

"Nemalo by to byť niečo, čo by ohrozilo jeho kariéru, no na tomto turnaji nám už nepomôže. Je nám to ľúto, pretože bol dôležitý faktor v našom tíme a práve na súpera ako Kanada by mohol platiť. Nevadí, máme tu ďalších 13 skvelých útočníkov, ktorí sú pripravení zastúpiť ho a popasovať sa o semifinále," poznamenal Frühauf.

Hrivík: Určite budem hrať

V zostave Slovenska by už nemal chýbať Marek Hrivík, ktorý vynechal duel so Švédskom.

"Vyskytla sa možnosť mať šancu na nejaké zotavenie. Zajtra však už určite budem hrať. Celý zápas bude o trpezlivosti. Vieme, akú kvalitu majú, budú chcieť hrať ofenzívne. Najmä im nemôžeme dovoliť prečíslenia, v ktorých sú silní," povedal Hrivík.

Ten v stredu trénoval v elitnom útoku s Petrom Cehlárikom a Jurajom Slafkovským.

Slováci sú na prebiehajúcom šampionáte najslabší tím vo využívaní presiloviek, keď zatiaľ vyťažili iba jeden gól z 23 početných výhod.

Slabá úspešnosť v kombinácii s absenciou Pospíšila podnietili trénerov k zmenám v presilovkových formáciách.

Prvá trénovala v zložení Martin Fehérváry, Peter Cehlárik, Pavol Regenda, Juraj Slafkovský, Tomáš Tatar, v druhej figurovali Šimon Nemec, Marek Hrivík, Marko Daňo, Libor Hudáček a Matúš Sukeľ.

Pavúk MS v hokeji 2024

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Slováci prvýkrát trénovali v Prahe, strata Pospíšila mrzí. Hrivík potvrdil, že bude hrať