Skalický skóroval vo Fínsku, jeho TPS Turku však prehral po nájazdoch

Pavol Skalický.
Pavol Skalický. (Autor: TASR)
TASR|5. jan 2023 o 20:55

TPS čaká na víťazstvo už štyri zápasy.

HELSINKI. Slovenský hokejista Pavol Skalický strelil vo štvrtok svoj štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne najvyššej fínskej súťaže.

Ani jeho presný zásah však nestačil TPS Turku k víťazstvu, na domácom ľade prehralo s Pelicans Lahti 3:4 po samostatných nájazdoch.

Skalický v 44. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2, no hostia o sedem minút neskôr vyrovnali zásluhou Čecha Lukáša Jašeka a v záverečnom rozstrele rozhodol o ich výhre Joni Ikonen.

Dvadsaťsedemročný slovenský útočník nazbieral v tejto sezóne fínskej Liigy 12 bodov (4+8) v 31 stretnutiach. Jeho TPS čaká na víťazstvo už štyri zápasy a v tabuľke mu patrí 7. priečka, Pelicans sú tretí.

Tabuľka Liigy

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Skalický skóroval vo Fínsku, jeho TPS Turku však prehral po nájazdoch