Bez draftovanej trojice, ale s tímovým duchom. Slováci chcú v Kanade prekvapiť

Na snímke hokejisti Adam Sýkora (vpravo) a Oleksij Myklucha.

Bez draftovanej trojice, ale s tímovým duchom. Slováci chcú v Kanade prekvapiť

Na snímke hokejisti Adam Sýkora (vpravo) a Oleksij Myklucha. (Autor: TASR)
Na snímke hokejisti Adam Sýkora (vpravo) a Oleksij Myklucha.
Na snímke hokejisti Adam Sýkora (vpravo) a Oleksij Myklucha. (Autor: TASR)
Nikola Baďová|2. aug 2022 o 18:05

Zverenci trénera Ivana Feneša sú pripravení tvrdo bojovať o každý bod.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti odleteli na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov s jasným cieľom – postúpiť zo skupiny. 

V kanadskom Edmontone sa uskutoční preložený turnaj z decembra minulého roku. Podujatie vtedy predčasne ukončili pre nákazu koronavírusom. Pozitívni hráči sa objavili v tímoch USA, Česka a Ruska. 

Tréner Ivan Feneš sa vo väčšine prípadov stretol s ochotou reprezentovať aj napriek netradičnému termínu. „Pozvánku do reprezentácie som hneď prijal. Chcem hrať zápasy na majstrovstvách sveta,“ prezradil na tlačovom brífingu Rayen Petrovický.

Účasť potešila aj Adama Sýkoru, ktorý dostal priepustku z nového klubu New York Rangers. 

„Každý reprezentačný turnaj si veľmi vážim a rád si oblečiem reprezentačný dres. Majstrovstvá sveta juniorov sú najväčší mládežnícky turnaj v kategórii do dvadsať rokov.

Keď uspejeme, bude to pre mňa ešte príjemnejšie,“ doplnil čerstvo draftovaný útočník, ktorý v ďalšej sezóne oblečie dres HK Nitra. 

Bez hviezd, ale s bojovnosťou

Augustový termín ovplyvnil aj prípravu hokejistov. „Skrátila sa nám letná príprava. Na ľade som začal trénovať skôr o pár týždňov. Všetci sme však pripravení bojovať a snažiť sa,“ načrtol dvadsaťročný syn Róberta Petrovického.

Trenčiansky odchovanec bude patriť k lídrom v slovenskej obrane. Počas decembrového turnaja nastupoval v obrannej dvojici so Šimonom Nemcom, ktorého v júli draftovalo z druhého miesta New Jersey Devils. 

„Som pripravený prevziať úlohu lídra. Čo mi tréneri povedia, to budem hrať. Budem sa snažiť pomôcť aj mladším chalanom. Som tu teraz pre nich,“ povedala nová posila HK Dukla Trenčín, ktorá doteraz nastupovala v druhej fínskej lige za Tuto Hockey.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: