Peter Cehlárik v drese Slovenska.
Peter Cehlárik v drese Slovenska. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet)
Sportnet|5. okt 2024 o 23:55

Studeničov Färjestad je na čele celej súťaže.

ŠTOKHOLM. Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik strelil svoj prvý gól v novej sezóne švédskej najvyššej súťaže SHL.

V 43. minúte posielal svoj Leksands IF do vedenia, ale hosťom z Örebro HK sa podarilo v záverečnej päťminútovke vyrovnať a zápas poslali do predĺženia.

V ňom napokon pridali aj druhý zásah a Leksand tak pred vlastnými priaznivcami prehral 1:2 po predĺžení.

Cehlárik má po 7 zápasoch okrem gólu na konte dva body, keď v sezóne zaznamenal aj asistenciu.

V zápase proti Örebru figuroval v druhej formácii. Jeho spoluhráč - Marek Hrivík - hral v prvej formácii, ale nebodoval.

Asistenciu si v sobotu vo švédskej lige pripísal aj Marián Studenič. Jeho Färjestad BK však prehral na ľade HV 71 jasne 3:6.

Studenič, ktorý nastúpil v druhej formácii, si tak stále drží bilanciu viac než bod na zápas. Po tom, čo prišiel zo zámoria, dosiahol vo Švédsku v 7 zápasoch 8 bodov za tri góly a päť asistencií.

Jeho klub je aj na čele celej súťaže, keď prehral vôbec prvý zápas v sezóne. Leksand figuruje na predposlednom 13. mieste.

Tabuľka švédskej SHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Švédsko»SHL - Svenska hockeyligan»VIDEO: Cehlárik strelil prvý gól v sezóne, Studenič si vo Švédsku drží viac než bod na zápas