Švajčiari sa dočkali výhry na Hlinka Gretzky Cup. Vybojovali si siedme miesto

Momentka zo zápasu Švajčiarsko - Nemecko na Hlinka Gretzky Cup 2022.
Momentka zo zápasu Švajčiarsko - Nemecko na Hlinka Gretzky Cup 2022. (Autor: Andreas Robanser/Puckfans)
TASR|5. aug 2022 o 20:51

Zdolali Nemecko, ktoré na turnaji ani raz nevyhralo.

Hlinka Gretzky Cup 2022 - o 7. miesto

Švajčiarsko - Nemecko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 16. Braillard (S. Meier, Pedrazzini), 18. Braillard, 37. Etique (Horak, Embacher), 59. Zürcher (Lichtensteiger) - 54. Brandl (Mayer)

RED DEER. Švajčiarski hokejoví reprezentanti do 18 rokov obsadili na Hlinka Gretzky Cupe v kanadskom meste Red Deer konečné 7. miesto.

V záverečnom vystúpení na turnaji zvíťazili nad nemeckými rovesníkmi 4:1. Základ triumfu položili v prvej tretine, keď sa dvakrát strelecky presadil Léo Braillard.

Švajčiari si na turnaji po debakli 0:14 od Kanady, 3:9 od Švédska a prehry 2:3 po predĺžení so Slovenskom pripísali prvú výhru na turnaji.

Nemci nevyhrali ani raz. 1:8 podľahli USA, 2:7 Česku a 1:4 Fínsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiari sa dočkali výhry na Hlinka Gretzky Cup. Vybojovali si siedme miesto