V Martine rozhodlo až predĺženie, napokon sa z výhry tešili hostia

Hokejisti HK Spartak Dubnica - ilustračná fotografia.
Hokejisti HK Spartak Dubnica - ilustračná fotografia. (Autor: Facebook HK Spartak Dubnica)
Sportnet, TASR|8. mar 2022 o 21:10

Do štvrťfinále play off vstúpili úspešne aj Topoľčany.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v prvom štvrťfinálovom zápase play off Tipos SHL na ľade HC 19 Humenné 3:1. Po dvoch tretinách síce prehrávali, ale v záverečnej časti predviedli obrat.

Najskôr v 43. minúte vyrovnal skóre Michal Novák, o štyri minúty neskôr využil presilovku o dvoch hráčov Jozef Tomčák a výhru Topoľčian spečatil svojim štvrtým gólom v sezóne Dominik Laššo.

Veľkú drámu videli diváci v Martine, kde síce domáci hokejisti otočili skóre z 0:1 na 2:1, ale napokon prvý bod v sérii proti Dubnici nezískali.

Za nerozhodného stavu sa muselo predlžovať a v 68. minúte rozhodol o tesnom víťazstve hostí jeden z lídrov mužstva Oliver Ďuriš.

Tipos Slovenská hokejová liga - štvrťfinále play off:

Humenné - Topoľčany 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 13. Ťavoda (Veličkin, Hvila) - 43. Novák (Zekucia), 47. Tomčák (Novák, H. Ručkay), 54. Laššo (Kováč)

Rozhodovali: Štefik, Krist - Riš, Holienka, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 799 divákov

/stav série 0:1/

Martin - Dubnica 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 37. Toma (Nauš, Dírer), 41. Murček (Tiainen) - 28. Vaňo (Síkela), 55. Kristín (Tyčinski, Ďuriš), 68. Ďuriš (Kristín).

Rozhodovali: Fridrich, Lesay - Janiga, Tvrdoň, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 798 divákov

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»V Martine rozhodlo až predĺženie, napokon sa z výhry tešili hostia