Slovan po dvoch prehrách uspel v predĺžení, Nitra vyhrala v Nových Zámkoch

Carl Ackered v zápase Slovan Bratislava - HK Poprad
Carl Ackered v zápase Slovan Bratislava - HK Poprad (Autor: TASR)
TASR|29. jan 2023 o 18:46

Juraj Valach absolvoval premiéru v drese Spišskej Novej Vsi.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava sú po 34. kole na čele Tipos extraligy s trojbodovým náskokom na HKM Zvolen. V nedeľňajšom zápase zdolali doma Poprad 5:4 po predĺžení.

Darilo sa aj tímom na spodku tabuľky, keď posledný Prešov a predposledná Nitra zvíťazili v Liptovskom Mikuláši, resp. v Nových Zámkoch.

Hráči Nitry si pripísali ďalšie cenné body v boji o záchranu a zároveň aj účasť v play off. Domáci viedli do 49. minúty 1:0 gólom obrancu Leeho, ale góly Sebastiána Čederleho a Filipa Krivošíka, ktoré delilo 36 sekúnd, znamenali obrat skóre.

Nádeje domácich na zvrat vzalo vylúčenie Tomáša Mikúša v závere zápasu. Nové Zámky prehrali osem z uplynulých desiatich zápasov. Pre Nitru znamenalo toto víťazstvo potvrdenie formy, keď zvíťazila v šiestich z uplynulých siedmich ligových duelov.

Hráči Banskej Bystrice si na ľade Spišskej Novej Vsi predĺžili úspešné série. Zvíťazili vo štvrtom zápase po sebe a v ôsmom z uplynulých deviatich duelov. Zároveň triumfovali vo štvrtom zápase na klziskách súpera po sebe a zvonku priniesli už 34 bodov - najviac zo všetkých extraligistov (doma získali 27).

Útočník Alex Tamáši si v druhom zápase po sebe pripísal víťazný gól v predĺžení. V oboch prípadoch naň nečakal dlho - v piatkovom zápase na ľade HC Košice rozhodol v 43. sekunde, tentoraz už v 24. V drese Spišskej Novej Vsi debutoval obranca Juraj Valach, ktorý sa uviedol bilanciou 1+1. Spišiaci prehrali štyri z uplynulých piatich zápasov.

Tri góly najlepšieho strelca súťaže Maxa Gerlacha znamenali cenné dva body pre Prešov. Prešovčania v súboji tímov zo spodných poschodí tabuľky zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Gerlach mal už v 8. minúte na konte dva góly, keď najskôr dorazil strelu Abbotta Girduckisa a následne uspel z trestného strieľania. Brankára Michala Valenta neskôr prekonal aj v oboch pokusoch v samostatných nájazdoch, vrátane víťazného.

Prešovčania majú na poslednom mieste priebežne 5-bodové manko na Nitru, odohrali však o jeden zápas menej.

Hráči Slovana Bratislava viedli nad Popradom 3:1 aj 4:2, ale napokon zvíťazili až po predĺžení. O ich víťazstve, ktoré prišlo po dvoch prehrách rozhodol obranca Carl Ackered.

"Belasí" si týmto víťazstvom vylepšili bilanciu v zápasoch, ktoré sa rozhodli až po riadnom hracom čase na 2 víťazstvá a 6 prehier. Paradoxne sa im to podarilo proti tímu, ktorý mal v tomto ukazovateli najlepšiu bilanciu - 8-1. Postavenie oboch tímov v tabuľke sa nezmenilo, Slovan je naďalej prvý a Poprad ôsmy.

Hráči HC Košice odčinili piatkovú domácu prehru s Banskou Bystricou a proti Michalovciam zabodovali naplno. Hostia nevyužili v prvej tretine tri presilovky a "oceliari" postupne prevzali iniciatívu.

O päť gólov sa postaralo päť strelcov a Košice si upevnili tretiu priečku. Michalovce sú naďalej na priebežnom 6. mieste, no rovnaký počet bodov majú aj piate Nové Zámky a siedma Banská Bystrica.

Do zostavy Košíc sa po zdravotných problémoch vrátil obranca Radek Deyl. Na zápasovú súpisku Michaloviec sa nedostali skúsení útočníci Radovan Puliš, Ryan Valentini a Adam Lapšanský.

V nedeľu bolo na programe päť duelov, keďže predohrávka 34. kola medzi Trenčínom a Zvolenom (2:1) sa konala 14. januára počas Winter Games v Bratislave.

TIpos extraliga - 34. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 5:4 pp (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 13. Fominych (Takáč, Duke), 18. Pecararo (MacKenzie, Takáč), 20. Pecararo (Harris), 36. Takáč (Duke, Fominych), 63. Ackered – 4. Bubela (Jermain), 32. Kotvan (Záborský, Kolouch), 52. Mlynarovič (Svitana, Bubela), 56. Svitana (Mlynarovič, Betker)

Rozhodovali: Krajčík, Žák – Frimmel, Valo, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Sersen (Slovan) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Diváci: 5543

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Kundrik – Suchý

Hlasy po zápase

Ján Pardavý, tréner Slovanu Bratislava: Bol to atraktívny zápas pre divákov a naši hráči konečne cítili energiu, pretože prišlo do hľadiska viac ľudí. Myslím si, že mužstvo nechalo na ľade všetko. Možno rozhodli tie oslabenia v závere, v čom sme dobrí, ale v tomto zápase sme dostali na konci dva góly. Dôvod bol, že sme nedokázali vyhrať vhadzovania počas oslabení. Našťastie v predĺžení sme boli šťastnejší a dokázali sme sa presadiť. Vážime si každé víťazstvo

Peter Mikula, tréner Popradu: Slovan si vysoko cením, no mrzí ma ten záver. Oni si dovolia pustiť časomieru o 9 sekúnd neskôr. Mali sme puk, vyhodili sme ho, signalizoval som to aj rozhodcovi, že nepustili čas, zakýval mi, že to registruje. Dostali sme gól a môžem len blahoželať súperovi.

Zápas bol pre divákov atraktívny, pretože výsledok sa prelínal zo strany na stranu. Najprv sme znížili na rozdiel jedného gólu, potom sme vyrovnali. Obe mužstvá podávajú kolísavé výkony, preto bol aj ten zápas, kto z koho. Slovan sa síce snažil na domácom ľade o nátlakovú hru, ale dokázali sme sa im vyrovnať. Nemôžem hráčom nič vyčítať, pretože mali veľkú snahu. Siahali sme k viacerým bodom, teší nás však aj jeden

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC MV TRANSPORT Prešov 3:4 pp a sn (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Kriška (Handlovský), 31. Vähätalo (Walega, Novajovský), 55. Uhrík (Vankúš) – 6. Gerlach (Girduckis, Fekiač), 8. Gerlach (t.s.), 15. Salituro (Šimun), rozh. náj.: Gerlach

Rozhodovali: Baluška, Konc st. - Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1300

Liptovský Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun – Handlovský, Walega, Kriška – Štrauch, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Vankúš, Šmída, Pavúk

Prešov: Rabčan – Giles, Fekiač, Chlystov, Nátny, D. Jendroľ, Turan, Lalík – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avcin, Salituro, Krajč – Tkáč, Klíma, Ščurko – K. Jendroľ, Šimun, Žilka

HC MIKRON Nové Zámky - HK Nitra 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Góly: 31. Lee (Bezúch, Loggins) - 49. Čederle (Elmer, Gill), 50. Krivošík (Buncis, Mezei), 60. Gill.

Rozhodovali: Jobbágy, Fridrich - Junek, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše T. Mikúš (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 3425

Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Roman, Laurenčík - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Faith, Ondrušek, Klempa - Múčka, J. Mikúš, Rúžek

Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov - Krivošík, Čederle, Baláž - Elmer, Gill, Sýkora - Buncis, Hrnka, Bajtek - Lacka, Solenský, Knies

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC ‘05 Banská Bystrica 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 7. Kerbashian (Réway, Ouellet), 25. Giľák (Nellis, Valach), 46. Valach (Verbeek, Giľák) – 11. Troock (Watling), 34. Watling (Tamáši), 54. Kontos (Brejčák, Troock), 61. Tamáši (Šoltés)

Rozhodovali: Korba, Konc ml. - Knižka, Bogdaň, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3452

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Ouellet, Valach, Malina, Ordzovenský, Ulander, Šuty – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, La Porte

Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Luža, Brejčák, Kojo, Bača, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Urbánek

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 23. Pollock (Havrila, Šedivý), 34. Linet (Tybor), 42. Jääskeläinen (Southorn, Pollock), 52. Paršin (Linet, Lamper), 55. Southorn (Chovan, Bartánus) - 27. Zabusovs (Suja, Buc)

Rozhodovali: Snášel, Štefik - Staššák, Šoltés, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2191

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Leskinen - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Paršin - Rogoň, Tybor, Havrila

Michalovce: Košarišťan - Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond - Žitný, Bjalončík, Paločko - Zabusovs, Buc, Suja - Pereskokov, Pavlovs, Garreffa - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan po dvoch prehrách uspel v predĺžení, Nitra vyhrala v Nových Zámkoch