Slováci sú na univerziáde stále stopercentní, zdolali aj domácich Američanov

Slovenskí hokejisti na Svetovej zimnej univerziáde 2023.
Slovenskí hokejisti na Svetovej zimnej univerziáde 2023. (Autor: Facebook Hockey Slovakia)
Sportnet|16. jan 2023 o 00:52

Slovensko dnes zdolalo USA v zápase skupiny B hokejového turnaja mužov na Svetovej zimnej univerziáde 2023, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Hokej na Svetovej zimnej univerziáde 2023 - skupina B

Slovensko - USA 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Góly: 11. Zemko, 45. Giertl, 48. Marcinko, 58. a 59. Šandor - 22. Szmul, 60. Ring

LAKE PLACID. Slovenskí hokejisti sú na Svetovej zimnej univerziáde 2023 v americkom Lake Placid naďalej bez prehry.

Triumf za tri body si pripísali aj vo svojom treťom zápase skupiny B, keď zdolali domáce USA 5:2.

Slováci sa ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Matúša Zemka, ale Američania dokázali v prostrednej časti vyrovnať.

Slovensko rozhodlo o víťazstve v tretej tretine, keď sa presadili Oliver Giertl, Ján Marcinko a dvakrát Peter Šandor.

Slovenskí hokejisti sú naďalej na čele skupiny B, Američania si po dvoch výhrach pripísali prvú porážku.