Slováci začali Hlinka Gretzky Cup prehrou, Švédom dlho vzdorovali

Slovenskí hokejisti na Hlinka Gretzky Cupe 2022. (Autor: Hlinka Gretzky Cup/ twitter)
Sportnet|1. aug 2022 o 21:23 (aktualizované 2. aug 2022 o 07:15)

Švédi rozhodli o víťazstve až v tretej tretine.

Hlinka Gretzky Cup 2022

Slovensko - Švédsko 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 46. Barcík (Molnár) - 39. Forsfjäll (Stenberg), 47. Stenberg (Sagranden, Forsfjäll), 54. Edstrom (N. Nilsson, Landén), 59. Stenberg (Edstrom)

vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Slovensko: Urban (Slávik) - Chromiak, Baran, Eperješi, Pišoja, Barcík, Petráš, Beluško - Cedzo, Pobežal, Císar - Molnár, Jenčko, Kukumberg - Pekarčík, Dej, Sisik - Kurila, Párička, Maruna - Rohal

Švédsko: Erliden (Olsson) - Lindstein, Willander, Kostadinski, Landén, Sandin-Pellikka, Bergström - Nordh, Stenberg, Forsfjäll - Carlsson, N. Nilsson, Edstrom - G. Kangas, Pettersson, F. Nilsson - Sagranden, Sagadin, Kling - Johansson

RED DEER. Slovenskí hokejisti neuspeli vo svojom úvodnom zápase na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup. Favorizovaným Švédom podľahli 1:4.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa boli úradujúcim majstrom sveta do 18 rokov viac ako vyrovnaným súperom. V úvode ustáli tlak súpera, no v ďalších minútach si vypracovali hneď niekoľko dobrých šancí na strelenie gólu.

Prvý gól videli diváci až v 39. minúte, keď sa paradoxne po neúspešnom slovenskom brejku dostal do samostatného nájazdu Zeb Forsfjäll a skóroval.

Slovákom sa síce v tretej tretine podarilo vyrovnať zásluhou Samuela Barcíka, ale následne favorit zlomil odpor súpera troma presnými zásahmi.

Dvakrát skóroval Otto Stenberg. Najskôr v presilovke strelil víťazný gól a 73 sekúnd pred koncom spečatil skóre gólom do prázdnej bránky.

Mladí Slováci, ktorí na prestížnom podujatí obhajujú striebro, nastúpia v ďalšom zápase v noci na stredu o 3.00 SELČ proti Kanade. Švédi si v utorok o 19.00 h zmerajú sily so Švajčiarmi, Helvéti na úvod utrpeli debakel 0:14.

V B-skupine si Česko poradilo s Nemeckom vysoko 7:2 a Fínsko zvíťazilo nad USA 4:1.

Hlasy po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: "Ťažko hľadám slová. Som rád za identitu, ktorou sme sa prezentovali. Chceli sme byť aktívni. Zopár situácií sme nevyriešili najlepšie, škoda. Podali sme dobrý výkon. Išli sme za víťazstvom.

Keď sa lámal zápas za stavu 1:1, prišlo prísne vylúčenie, ale je to medzinárodná úroveň, musíme sa s ňou vyrovnať. Naďalej sa plánujeme držať našej identity. Hrať aktívne a siahať v zápasoch na víťazstvo."

Samuel Barcík, autor gólu SR 18: "Hrali sme veľmi dobre, boli sme Švédom vyrovnaný súper. Bohužiaľ, ušla nám disciplína, urobili sme zopár chýb, a to nás stálo zápas. Je to krutá prehra. Skóre nezodpovedá výkonu, ktorý sme podali."

Leo Eperješi, obranca SR 18: "Náš výkon bol solídny. Hrali sme ako tím, ukázali sme svoju hokejovú identitu. Po prehre s USA sme si povedali, že turnaj sa ešte len začína. Čakajú nás dva zápasy, ktoré ak zvládneme, postúpime do semifinále."

Česko - Nemecko 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)

Góly: 1., 24. a 27. Šalé, 3. Petr, 11. Kočí, 39. Fábry, 39. Csabi - 1. Ruckdäschel, 41. Brandl

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci začali Hlinka Gretzky Cup prehrou, Švédom dlho vzdorovali