Rozhodla druhá tretina. Slováci začali turnaj v Poprade víťazstvom

Hokejisti Slovenska do 18 rokov. (Autor: TASR)
TASR|9. feb 2023 o 17:00 (aktualizované 9. feb 2023 o 21:00)

Po dva góly zaznamenali Ridzoň a Jenčko.

Turnaj Vladimíra Dzurillu hráčov do 18 rokov

Slovensko - Švajčiarsko 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 12. Ridzoň (Hodas), 27. Cedzo (Jenčko), 32. Kukumberg ml. (Hodas, Sobotka), 40. Ridzoň (Kukumberg ml.), 42. Jenčko (Cedzo, Barcík), 52. Jenčko (Sakmár, Cedzo) - 4. Gredig (Kaderli, R. Meier), 49. Kaderli (Horak, S. Meier), 55. Pedrazzini

Rozhodovali: Stano, Snášel - D. Konc ml., Knižka, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:29, 118 divákov.

Zostava SR 18: S. Urban - Královič, Pišoja, Sluka, S. Barcík, A. Čajkovič, Sakmár, Ďurina - Ridzoň, R. Kukumberg ml., Masnica - Cedzo, Dej, Pekarčík - Jenčko, Párička, Hodas - T. Varga, S. Gron ml., Stahoň - Sobotka

POPRAD. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov vstúpila úspešne do bojov na Turnaji Vladimíra Dzurillu v Poprade.

Vo štvrtok triumfovala nad rovesníkmi zo Švajčiarska 6:3. Dva góly zaznamenali František Ridzoň s Danielom Alexandrom Jenčkom a blysol sa aj Adam Cedzo, ktorý k jednému gólu pridal aj dve asistencie.

Slováci svoje prvé tri góly strelili v presilových hrách a výborne im vyšiel najmä úsek od 27. do 40. minúty, počas ktorého si vypracovali kľúčový náskok.

Tím trénera Tibora Tartaľa sa v príprave pred MS vo Švajčiarsku (20. - 30. apríla) stretne ešte v piatok o 16.00 h s Japonskom a v sobotu o 14.30 h s Nemeckom.

"Na začiatku zápasu sme boli zbytočne nervózni a určite nám pomohla využitá presilovka. Potom sme sa upokojili, ale musíme pridať do našej hry väčšiu rýchlosť a robiť lepšie rozhodnutia s pukom aj bez neho v záveroch tretín.

Na predchádzajúcich turnajoch sa nám nedarilo využívať presilovky, preto sme tentoraz hrali jednoduchšie v početnej prevahe a vychádzalo nám to.

Na druhej strane, som spokojný aj s bránením oslabení, v ktorých sme dostali iba jeden smolný gól," povedal Tibor Tartaľ pre web hockeyslovakia.sk.

V ďalšom štvrtkovom zápase Japonsko zdolalo Nemecko 2:1 po predĺžení.