Poprad a Nitra deklasovali svojich súperov, úspešný štart zaznamenal nováčik

Fotogaléria (57)
Radosť z gólu hráčov Žiliny v zápase 1. kola hokejovej Tipos extraligy Vlci Žilina - HK 32 Liptovský Mikuláš. (Autor: TASR)
TASR|20. sep 2024 o 21:54 (aktualizované 20. sep 2024 o 22:18)

Pozrite si súhrn výsledkov 1. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Úvodné kolo hokejovej Tipos extraligy 2024/2025 prinieslo suverénne víťazstvá Popradu a majstrovskej Nitry (zhodne 7:2), ktoré si odniesli Zvolen, resp. Trenčín.

Úspešný návrat do najvyššej súťaže zaznamenali hráči Žiliny, nováčik zdolal doma Liptovský Mikuláš 3:2.

Dramatický duel sa hral v Michalovciach, kde hostia z Košíc rozhodli o svojej výhre 3:2 až v deviatej sérii samostatných nájazdov.

V poradí 32. extraligový ročník odštartoval víťazstvom Banskej Bystrice nad vicemajstrom Spišskou Novou Vsou 4:3 po predĺžení.

Úvodný gól sezóny strelil kanadský útočník "baranov" Matthew Wedman, ktorý otvoril skóre už v 110. sekunde. V drese hostí dvakrát skóroval Patrik Števuliak.

O triumfe domácich rozhodol v piatej minúte predĺženia Boris Žabka.

Návrat trénera Vladimíra Országha na banskobystrickú striedačku po šiestich rokoch tak mal víťazný nádych.

Žilina, ktorá sa vrátila do najvyššej súťaže po päťročnom pôsobení v SHL, začala víťazstvom nad Liptákmi.

Prvý gól "vlkov" po návrate medzi elitu strelil na začiatku druhej tretiny Bruno Mráz.

Domáci síce stratili tesný náskok, no v tretej tretine predviedli obrat aj oni a pod Dubňom sa tak mohli fanúšikovia radovať z víťazstva 3:2. Víťazný gól "vlkov" vsietil Nick Jones.

Poprad rozhodol o vysokom triumfe 7:2 nad Zvolenom v druhej tretine, ktorú vyhral presvedčivo 5:0.

V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo. V závere za HKM skorigoval výsledok 17-ročný Alex Mišiak, pre ktorého to bol premiérový gól v extralige.

Ďalší mladík dostal šancu v zostave Trenčína, 16-ročný Tobias Tomík nastúpil dokonca v prvom útoku Dukly v súboji proti majstrovskej Nitre.

Obhajca titulu nedal domácim šancu a do novej sezóny vykročil triumfom 7:2. Dvomi gólmi a asistenciou k nemu prispel Robby Jackson, Sebastián Čederle zaznamenal gól a tri asistencie.

Strelecky sa za hostí presadil aj Tomáš Pobežal, ktorý si tak dal pekný darček k 18. narodeninám - oslávil ich v stredu.

Tesné víťazstvo vydrel Slovan, ktorý zdolal na domácom štadióne Nové Zámky 2:1.

O triumfe bratislavského tímu rozhodol v 46. minúte v presilovke obranca Sena Acolatse, ktorý potrestal vylúčenie hostí za príliš veľa hráčov na ľade.

Slovan tak zvíťazil nad Novým Zámkami aj v šiestom zápase v sérii, naposledy s nimi prehral pred rokom v októbri.

Pútavé východniarske derby sa hralo v Michalovciach, kde domáci prehrali s Košicami 2:3 až po samostatných nájazdoch.

Autorom víťazného nájazdu bol v deviatej sérii Filip Krivošík. V drese domácej Dukly sa presadil už v 2. minúte Patrik Gabriel, 20-ročný útočník skóroval vo svojom prvom striedaní v slovenskej extralige.

Tipos extraliga - 1. kolo:

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:3 pp (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 2. Wedman, 12. Adams (Chicoine, Michalčin), 49. Matoušek (Adams, Wedman), 64. Žabka (Voyer) – 11. Števuliak (J. Valach, Drábek), 17. Števuliak (Majdan, Mackinnon), 32. Andrusiak (Chlán)

Viac informácií o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Fotogaléria zo zápasu Banská Bystrica - Spišská Nová Ves (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

DOXXbet Vlci Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 22. Mráz (Koyš, Lukosevicius), 48. Miller (Jones, Tourigny), 54. Jones - 37. Réway (Foote), 40. Avcin (Chmielewski)

Fotogaléria zo zápasu Žilina - Liptovský Mikuláš (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

HK Poprad – HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)

Góly: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák)

Fotogaléria zo zápasu Poprad - Zvolen (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Šille (Acolatse, Takáč), 46. Acolatse (Bakoš, Pecararo) - 25. Ducharme (Komuls, Guay)

Fotogaléria zo zápasu Slovan Bratislava - Nové Zámky (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Gabriel (Rönni), 18. Solenský (Vašaš, Johnson) - 44. Martel (Jääskeläinen), 56. Kohút (Krivošík, Šedivý), rozh. nájazd Krivošík

Fotogaléria zo zápasu Michalovce - Košice (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)

Góly: 43. Baláž (Záborský, Green), 50. Záborský (Stapley, Green) - 3. Vitaloš (Stacha, Čederle), 15. Pobežal (Bubela), 28. Bajtek (Jackson, Auk), 40. Čederle (Lacka), 41. Jackson (Čederle, Csányi), 52. Lacka (Čederle), 56. Jackson (Fatul, Aittokallio)

Fotogaléria zo zápasu Trenčín - Nitra (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad a Nitra deklasovali svojich súperov, úspešný štart zaznamenal nováčik