Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Nominácia Slovenska na Nemecký pohár je známa. V kádri aj nový tínedžer

Hokejisti Slovenska. (Autor: TASR)
Sportnet|26. okt 2021 o 12:22 (aktualizované 26. okt 2021 o 12:40)

Tréner Craig Ramsay nominoval štyroch nováčikov.

BRATISLAVA. V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na novembrový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde figuruje aj 17-ročný útočník Filip Mešár.

Popradský hokejista je po Šimonovi Nemcovi a Jurajovi Slafkovskom tretím hráčom talentovaného ročníka 2004 so šancou ukázať sa v seniorskej reprezentácii.

Program Nemeckého pohára:

Štvrtok 11. novembra:
16.15 Slovensko – Švajčiarsko, 19.45 Nemecko – OV Ruska

Sobota 13. novembra:
14.30 Nemecko – Švajčiarsko, 18.00 OV Ruska – Slovensko

Nedeľa 14. novembra:
11.00
Švajčiarsko – OV Ruska, 14.30 Nemecko – Slovensko

Okrem Mešára figurujú v nominácii ďalší traja nováčikovia. O premiérový štart v najcennejšom drese zabojujú dvadsiatnici brankár Filip Belányi a obranca Dávid Mudrák, ako aj 29-ročný útočník Samuel Takáč.  

"Filip Mešár, ešte ako 16-ročný, spolu so Šimonom Nemcom a Jurajom Slafkovským odohrali uplynulý svetový šampionát hráčov do 20 rokov v Kanade. Jeho dvaja rovesníci následne dostali priestor vo výberoch trénera Craiga Ramsayho v aprílových prípravných dueloch a predstavili sa aj na majstrovstvách sveta v Rige.

Filipa Mešára z účasti v seniorskom tíme vyradili klubové povinnosti. S Popradom to dotiahol až do finále uplynulého extraligového ročníka," píše Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe.

"Filipov čas nastal. Sme radi, že sa mu darí v klube. Chceme ho trochu motivovať a posunúť ďalej. Budeme zvedaví, ako sa ukáže v seniorskej reprezentácii,“ povedal generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Aj ďalší traja debutanti pôsobia v domácej extralige. Belányi chytá za Banskú Bystricu, Mudrák zbiera skúsenosti v Michalovciach a Takáč pôsobí v bratislavskom Slovane.

"Dávid Mudrák bol v minulosti oporou národného tímu do 20 rokov a plynulo prešiel do mužského hokeja v Michalovciach, kde podáva stabilné výkony. Filip Belányi má budúcnosť. Začal chytať ako jednotka v Banskej Bystrici, kde ukázal svoj potenciál. Chceme mu dať príležitosť ukázať sa aspoň v jednom zápase.

A čo sa týka Samuela Takáča, podľa mňa je to najlepší podpis Slovana v tejto sezóne. Hoci má takmer 30 rokov, podáva výborné výkony. Zameriavame sa prioritne na mladších hokejistov, no nikoho nediskriminujeme. Takáčove výkony si zaslúžili reprezentačnú pozvánku,“ doplnil Šatan.

V nominácii sú takmer výlučne hráči slovenských a českých klubov. Jedinou výnimkou je 19-ročný obranca Samuel Kňažko z fínskeho TPS Turku.

Zraz reprezentácie SR bude v pondelok 8. novembra v Bratislave. Po dvojdňovom tréningovom kempe odletia Slováci do nemeckého Krefeldu, kde od štvrtka do nedele absolvujú duely proti Švajčiarom, Olympijskému výberu Ruska a domácim Nemcom.

Nominácia SR na Nemecký pohár 2021

Brankári: Filip Belányi (HC 05 Banská Bystrica, štarty v reprezentácii: 0/góly: 0), Matej Tomek (HC Kometa Brno, 1/0)

Obrancovia: Martin Bučko (HC Motor České Budějovice/ČR, 12/1), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 83/8), Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava, 15/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR, 4/0), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fín., 19/0), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 33/0), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce, 0/0), Martin Vitaloš (HK Nitra, 3/0)

Útočníci: Samuel Buček (HK Nitra, 11/3), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR, 39/6), Dávid Gríger (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 8/1), Adrián Holešinský (HK Nitra, 11/2), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav/ČR, 7/1), Andrej Kollár (HC Kometa Brno/ČR, 27/7), Michal Krištof (HC Kometa Brno/ČR, 45/6), Filip Krivošík (HK Nitra, 7/3), Filip Mešár (HK Poprad, 0/0), Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce, 4/0), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR, 13/3), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava, 0/0)

Súvisiace články