Hokejisti HC 05 Banská Bystrica. (Autor: TASR - Radovan Stoklasa)
Sportnet, TASR|20. mar 2022 o 21:01 (aktualizované 20. mar 2022 o 21:10)

Chase Berger sa blysol tromi asistenciami.

Tipos Extraliga - kvalifikácia play off - 4. zápas:

HK Dukla Trenčín - HC '05 Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

/stav série: 1:3, Banská Bystrica postúpila do štvrťfinále/

Góly: 12. Krajčovič (Švec, Vaňo) - 31. Lamper (Berger), 50. Cardwell (Berger), 60. Gabor (Berger)

Rozhodovali: Snášel, Hronský - Stanzel, Kacej, vylúčenia: 3:7, presilovky a oslabenia 0:0

2436 divákov

TRENČÍN. Hokejisti HC 05 Banská Bystrica postúpili do štvrťfinále play off Tipos extraligy. Vo štvrtom zápase kvalifikácie zdolali HK Dukla Trenčín 3:1, hoci domáci po prvej tretine viedli gólom Krajčoviča.

V sérii na tri víťazstvá vyhrali Banskobystričania 3:1 na zápasy. Vo štvrťfinále ich čaká derby proti úradujúcemu majstrovi HKM Zvolen.

Štvrťfinálové dvojice play off

• Michalovce - Košice
  • Slovan - Prešov
  • Poprad - Nitra
  • Zvolen - Banská Bystrica

Štvrťfinálové dvojice sú po víkende skompletizované, v sobotu si postup zabezpečili hráči HC Prešov, keď vyradili favorizovanú Spišskú Novú Ves.

Ďalšia fáza play off extraligy sa začína 23. marca súbojmi Michaloviec s Košicami a Nitry s Popradom.

Priebeh zápasu Trenčín - Banská Bystrica v Tipos extralige:

I. tretina:

Zápas sa začal v pokojnejšom tempe a ani jeden z brankárov nemal v prvej polovici úvodnej tretiny veľa práce.

V pomerne nečakanej situácii sa v 12. minúte presadil domáci Krajčovič, ktorý vybojoval puk v rohu ihriska a Wenningera prekonal nečakanou bekendovou strelou k vzdialenejšej žrdi. Pre 19-ročého hráča to bol prvý presný zásah v extralige.

II. tretina:

Po prestávke sa slova ujali domáci, po 55 sekundách podržal "Baranov" Wenninger, ktorý vykryl Mahbodov pokus z úniku po nahrávke Kudlu.

Trenčania opäť pohrozili v 30. minúte, keď sa dostali do prečíslenia o jedného hráča, no kombináciu Vaňa s Krajčovičom zlikvidoval Wenninger.

O niečo neskôr sa podarilo vyrovnať hosťom, keď sa nastrelený puk Bergera odrazil za Bownsov chrbát od Lampera.

Banskobystričania ostali pri chuti a do konca tretiny sa dostali ešte k dvom veľkým príležitostiam, pričom päť sekúnd pred sirénou takmer skórovali v oslabení.

Tesne po presnom zásahu Lampera museli z ľadu na nosidlách odniesť spomínaného Vaňa, ktorý ostal pri súboji stlačený medzi dvoma hráčmi a spadol na ľad v bolestiach.

III. tretina:

Najviac akcie priniesla záverečná tretina, už v 47. minúte mohol rozhodnúť Šoltés, ktorý trafil žŕdku a o tri minúty neskôr mal príležitosť jeho spoluhráč Björkung, ktorého bekend však britský brankár zneškodnil.

Baranom sa podarilo uštedriť rozhodujúci úder o trinásť sekúnd neskôr, keď počas hry 4 na 4 našiel Berger rozbehnutého Cardwella a ten sa presadil strelou z prvej.

Domáci sa dostali ešte do niekoľkých príležitostí - najprv prestrelil bránku Honzek a počas power play uzavreli Bystričanov v ich tretine.

Ich súperovi sa však nakoniec podarilo spečatiť postup gólom Gabora do prázdnej bránky.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Banská Bystrica oslavuje v Trenčíne, postúpila do play off extraligy