Michal Jasenec v drese Slovana Bratislava.
Michal Jasenec v drese Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|11. aug 2023 o 20:40

V príprave na novú sezónu uspeli aj Košice.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili vo svojom úvodnom prípravnom zápase nad rakúskym klubom Black Wings Linz 3:1.

Belasí dali priestor viacerým mladým hráčom, vrátane dvoch juniorských reprezentantov do 20 rokov Tomáša Dudáša a Patrika Masnicu.

Šancu dostal aj 21-ročný Michal Jasenec, ktorý predošlý ročník dohral v tíme Modré krídla Slovan, a práve on v 14. minúte otvoril skóre zápasu.

Hostia síce na začiatku druhej tretiny vyrovnali, no v záverečnej časti skóroval po brejku Daniil Fominykh a gólovú poistku pridal Adam Lukošík.

HC Košice zdolali Spišskú Novú Ves 2:1 po predĺžení. Už po 28 sekundách pridaného času rozhodol o výhre úradujúceho majstra Chase Berger.

Prípravné zápasy - 11. august:

Slovan Bratislava - Linz 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 14. Jasenec (Lukošik, Minárik), 49. Fominych (Takáč), 53. Lukošik (Minárik) - 21. Oullette-St-Amant

Spišská Nová Ves - Košice 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 27. Archambault (Groch, Beaudry) - 46. Chovan (Krivošík), 61. Berger (Fejes)

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan dal priestor aj mladíkom, proti Linzu jeden z nich skóroval