Fantastický Nemec strelil gól, pozbieral až päť plusových bodov

Šimon Nemec.
Šimon Nemec. (Autor: Twitter / Utica Comets)
Oh my Hockey|4. dec 2022 o 07:24

V akcii boli piati Slováci.

NEW YORK. Šimon Nemec bol kľúčovým hráčom pri výhre Uticy Comets na ľade Belleville Senators 7:3.

Slovenský mladík strelil gól a pripísal si asistenciu. Dokopy zaznamenal až päť plusových bodov a bránku súpera ohrozil štyrikrát.

"Kométy" demolovali súpera od úvodu a ku gólovej smršti v prvej tretine prispela aj dvojka draftu. Nemec najprv v 14. minúte prihrával na gól Wotherspoona a potom v 17. minúte sám zvyšoval na 4:0.

Marián Studenič v drese Texas Stars nebodoval pri výhre 6:3 nad Grand Rapids. Odsedel si dve trestné minúty, vyslal dve strely na bránu a zaznamenal mínusový bod.

Calgary Wranglers s Martinom Pospíšilom v zostave vybojovali vysoké víťazstvo na ľade San Diega. Vyhrali 6:0. Slovák nebodoval, ale pripísal si plusku a dve strely.

Do kanadského bodovania sa nezapísal ani Samuel Kňažko. Pri výhre Clevelandu 4:3 nad Rochesterom zaknihoval mínusku.

Miloš Kelemen bol jediným Slovákom, ktorého klub prehral. Tucson nestačil na San Jose a podľahol im 2:4, pričom Kelemen nebodoval a bol raz vylúčený.

/Pospíšil 0+0, 2 strely, +1/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Fantastický Nemec strelil gól, pozbieral až päť plusových bodov