Humenné zničilo Trnavu ôsmimi gólmi, Žilina rozhodla už po 14 minútach

Momentka zo zápasu SHL HC Topoľčany - Vlci Žilina.
Momentka zo zápasu SHL HC Topoľčany - Vlci Žilina. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet, TASR|5. nov 2021 o 20:55

Víťazná séria Martina sa skončila.

BRATISLAVA. Hokejisti Humenného doma nedali šancu hráčom Trnavy, ktorých v 15. kole Slovenskej hokejovej ligy (SHL) zdolali vysoko 8:0.

Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal Šimčák, po dva góly pridali aj Horvát a Veličkin. Humenné si zlepšilo náladu, keď z posledných piatich duelov vyhralo iba druhý.

Darilo sa aj Žiline, ktorá má stále na čele náskok piatich bodov pred Humenným. Žilinčania vyhrali v Topoľčanoch 3:2, keď už po 14. minútach viedli 3:0.

O víťaznú sériu prišli hokejisti Martina, ktorí prehrali po piatich triumfoch. Doma nestačili na Skalicu 3:4 po predĺžení.

Posledné sú stále Levice, ktoré však znížili stratu na predposledné Brezno, ktoré doma zdolali 3:2.

SHL - 15. kolo:

Topoľčany - Žilina 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)

Góly: 28. D. Gergel, 35. Gubo (Kováč, Hvizdoš) - 2. Šmída (Koyš, Safaralejev), 7. Petran (Šmída, Koyš), 14. Petráš (Hřebíček, Markovič)

Rozhodovali: Čahoj - Olle, Kollár, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Humenné - Trnava 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)

Góly: 8. Horvát (Markuš, Pichnarčík), 16. Šimčák (Fedorko, Solomončak), 18. Borov (Horvát, Šimčák), 24. Veličkin (Solomončak, Šimčák), 38. Krajňák (Novický, Borov), 45. Horvát (Krajňák), 55. Veličkin (Frič, Markuš), 57. Šimčák (Macko)

Rozhodovali: Smrek - Pribula, Vall, vylúčení: 6:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0

Levice - Brezno 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Góly: 1. Svitana (Tužinský, Piačka), 9. Saliji (Tužinský, Uhnák), 13. Suľovský (Tužinský) - 28. Giertl (Surový, Melcher), 31. Giertl (Surový, Melcher)

Rozhodovali: Bachúrik - Riš, Tomáš, vylúčení: 4:5, navyše: Štefanka (Levice) 4 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Martin - Skalica 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 23. Tiainen (Huhtela, Murček), 49. Ďurina (Toma, Lavička), 58. Tiainen (Huhtela, Charvát) - 9. Šmach (Šmach, Janáč), 33. Kotvan (Nemec), 45. Štumpf (tr. str.), 61. Štumpf

Rozhodovali: Smerek - P. Tvrdoň, Drblík, vylúčení: 8:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Žiar nad Hronom - Považská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 1. Lunter (Jakúbek, Mihalík) – 17. Vilčinskij (Murtazin, Dmitriev), 63. Murtazin (Hrušík, Zaťko)

Rozhodovali: Moller - Staššák, Makúch, vylúčení: 11:2, navyše: Dimitriev (P. Bystrica) 4 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 392

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Humenné zničilo Trnavu ôsmimi gólmi, Žilina rozhodla už po 14 minútach