Nahnevaný na rozhodcov trieskal hokejkou. NHL naparila trénerovi Dallasu pokutu

Rick Bowness.
Rick Bowness. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|11. jan 2022 o 07:04

Bownessovu frustráciu si odniesla hokejka i dvierka od striedačky.

DALLAS. Rick Bowness bol Národnou hokejovou ligou sankcionovaný finančnou pokutou vo výške 25 tisíc amerických dolárov za incident zo zápasu medzi jeho Dallasom Stars a St. Louis Blues.

Hlavný kouč "hviezd" nebol spokojný s výkonom rozhodcov. Vďaka presilovým hrám totiž súper otočil zápas v poslednej minúte tretej tretiny z 0:1 na 2:1.

Po záverečnej siréne si frustráciu vybil tresnutím dvierkami či búchaním hokejky o mantinel za striedačkou.

Ako kritik nebol sám. Pridali sa k nemu jeho zverenci.

Obranca Miro Heiskanen bol vylúčený okamžite po vyrovnávajúcom góle "bluesmanov" v čase 59:13 za seknutie. Jeho trest Blues využili na obrat.

"Vylúčili ma a nič mi nepovedali. Myslím si, že to bola hrubá chyba," povedal na adresu rozhodcov. "Podrazili ma v rohu, ale vylúčený som bol ja za sekanie."

Domov»Hokej»NHL»Nahnevaný na rozhodcov trieskal hokejkou. NHL naparila trénerovi Dallasu pokutu