Pavol Regenda v zápase Anaheim - Arizona.
Pavol Regenda v zápase Anaheim - Arizona. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, SITA|29. sep 2022 o 07:08

Pavol Regenda pokračuje v produktívnej príprave.

ANAHEIM. Útočník Anaheimu Ducks Pavol Regenda sa v prípravných zápasoch severoamerickej NHL predvádza vo výbornom svetle.

Proti Arizone Coyotes strelil ďalší gól. V troch dueloch v rámci prípravy už nazbieral tri body za dva góly a asistenciu. Ducks vyhrali 3:1.

Michalovčan dostal šancu v prvom útoku s Ryanom Stromeom a Troyom Terrym. Práve druhý menovaný mu pripravil vynikajúcu prihrávku. Regenda si nakorčuľoval pred bránu a jediné, čo musel spraviť, je doklepnúť puk za brankára.

Okrem otvárajúceho zásahu sa Regenda prezentoval plusovým bodom, dvomi strelami, blokom i dvomi trestnými minútami. Odohral 20 minút a 11 sekúnd, najviac spomedzi všetkých útočníkov Anaheimu.

Útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár nastúpili za Montreal na ľade Toronta Maple Leafs. Proti rivalovi prehrali 0:3.

Slafkovský ako člen prvého útoku odohral 16 minút a 25 sekúnd. Zaznamenal mínusku, štyri strelecké pokusy a dva bodyčeky.

Jeho krajan Filip Mešár sa opäť prezentoval aktívnou hrou, pričom raz takmer strelil gól po vynikajúcej individuálnej akcii. Odohral 12 minút a 15 sekúnd, dva razy vystrelil, pripísal si bodyček a blok.

"Cítil som sa sebavedomejšie a lepšie ako v predošlom zápase. Myslím si, že sme hrali dobre, ale prehrali sme pre individuálne chyby. Využili tiež nejaké presilovky," povedal Mešár vo videu na klubovom webe.

"Som rád za cennú skúsenosť, v každom dueli sa niečo naučím. Stále sa snažím robiť všetko čo najlepšie pre seba aj pre tím. Tréner Martin St. Louis je skvelý chlapík, na každom tréningu či v zápase mi povie, čo robím dobre a čo môžem na ľade zlepšiť. Som naozaj rád, že sa môžem od neho učiť."

V stretnutí Anaheim - Arizona nastúpil ešte Miloš Kelemen. Útočník odohral 14 minút a 32 sekúnd, zaznamenal strelu na bránu, štyri bodyčeky a blok.

Z ostatných výsledkov prípravných zápasov zaujalo najmä vysoké víťazstvo tímu z Las Vegas, ktorý si s obhajcom Stanleyho pohára Coloradom poradil 7:1.

Slováci v príprave (streda, 28. september)

Juraj Slafkovský - 0+0, 4 strely na bránu, 2 hity, 16:52, -1

Filip Mešár - 0+0, 2 strely na bránu, 1 hit, 1 blok. 12:15

Pavol Regenda - 1+0, 2 trestné minúty, 2 strely na bránu, 1 blok, 20:11, +1

Miloš Kelemen - 0+0, 1 strela na bránu, 4 hity, 1 blok, 14:32

Výsledky zápasov (príprava, 28. september)

Columbus - Buffalo 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Philadelphia - Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Toronto - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Detroit - Chicago 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)