HC Slovan dostal v Mníchove 5 gólov za 15 minút. V Lige majstrov končí

Tréner HC Slovan Ján Pardavý. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Sportnet|10. sep 2022 o 19:16 (aktualizované 10. sep 2022 o 20:45)

Slovan Bratislava prehral aj štvrtý zápas v prestížnej súťaži.

Hokejová Liga majstrov

EHC Red Bull Mníchov - HC Slovan Bratislava 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Góly: 24. Street (Seidenberg, Eder), 28. Tiffels (Street, Eder), 33. DeSousa (Daubner, Redmond), 36. Hager (Lutz), 41. Eder (Street, Tiffels) - 26. Haščák (Beňo, MacKenzie)

Rozhodovali: Nikolič (Rak.), MacFarlane (USA) - Heffner, Hofer (obaja Nem.)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0

2123 divákov

Mníchov: Aus den Birken - Boyle, Abeltshauser, Blum, Szuber, McKiernan, Redmond, Daubner, Seidenberg - Tiffels, Street, Eder - De Sousa, Hager, Lutz - Ehliz, Smith, Ortega - Kastner, Schutz

Slovan: Coreau (36. Hlavaj) - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Golian, Sersen, Gachulinec, Maier - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Török, Minárik, Fominych - Matoušek, Zigo, Lukošík - Dej, Šotek

MNÍCHOV. Hokejisti Slovana Bratislava si opäť nepripísali prvý bod v C-skupine tohtosezónnej Ligy majstrov. Na ľade EHC Red Bull Mníchov prehrali vysoko 1:5.

Jediný gól Slovana strelil v 26. minúte Marcel Haščák.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Slovanisti síce v Mníchove držali po prvej tretine nerozhodný bezgólový stav a dokázali reagovať aj na vedúci gól domácich. Štyri góly v druhej tretine a rýchly piaty v úvode posledného dejstva však rozhodol o výsledku zápasu.

Slovenský zástupca je po štyroch dueloch v prestížnej súťaži bez bodového zisku na poslednom 4. mieste a už nemá šancu postúpiť do vyraďovacej fázy.

Mníchovčania si naopak zaistili miestenku v play off, keďže majú na konte jedenásť bodov.

Belasých čaká ďalšie stretnutie hokejovej Lige majstrov v stredu 5. októbra. Na domácom ľade privítajú švajčiarskeho zástupcu Rapperswil-Jona Lakers.

Ten v sobotu zdolal fínsku Tapparu Tampere 3:2 po predĺžení, no ani on už nemá šancu postúpiť.

Priebeh zápasu EHC Red Bull Mníchov - HC Slovan Bratislava v Lige majstrov:

I. tretina:

Domáci sa dostali do presilovky už po osemdesiatich sekundách hry, keď išiel na trestnú lavicu MacKenzie za hrubosť.

Slovan oslabenie zvládol, no do ďalšieho sa dostal o desať minút neskôr, keď sa Gachulinec previnil hákovaním.

Onedlho sa však vylučovalo aj na druhej strane, za ten istý zákrok dostal trest McKiernan. K prvej väčšej príležitosti sa dostal Mníchov, Tiffels našiel pred odkrytou bránkou Edera, ktorý však minul.

O minútu bol v šanci Haščák, keď išiel sám na aus den Birkena, šancu však nepremenil.

II. tretina:

Do vedenia sa dostali domáci v 24. minúte. Najprv vystrelil Seidenberg a puk dorazil za Coreauov chrbát Street. Belasí odpovedali o zhruba minútu a pol, keď sa z ľavej strany presadil Haščák.

Ich súper sa dostal opäť do vedenia v 28. minúte, po Tiffelsovom teči strieľanej nahrávky od Streeta.

Dve veľké šance následne nepremenil Haščák, čo opäť potrestali domáci.

Vydarenú akciu najskôr predviedli DeSousa a Daubner a následne skóroval Hager, keď si Coreau nepostrážil bránkovisko a inkasoval z bezprostrednej blízkosti. Na ľade ho potom vystriedal Hlavaj.

III. tretina:

Záverečné dejstvo otvoril Mníchov gólom už po pätnástich sekundách po kombinácii Tiffelsa, Streeta a Edera.

Ďalšie dve veľké šance domácich zmaril Hlavaj, ktorý si pripísal sedemnásť zákrokov, o tri viac, než Coreau v priebehu 36 minút.

Tappara Tampere - Rapperswil-Jona Lakers 2:3pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 44. Tanus, 49. Seppälä - 27. Červenka, 59. Eggenberger, 64. Schroeder

Tabuľka skupiny C

Domov»Hokej»Slovensko»HC Slovan dostal v Mníchove 5 gólov za 15 minút. V Lige majstrov končí