Brankár Jesper Wallstedt.
Brankár Jesper Wallstedt. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Oh my Hockey|22. sep 2024 o 08:00

Slovenskí hokejisti do diania nezasiahli

NEW YORK. V noci zo soboty na nedeľu sa v NHL odohrali prvé prípravné zápasy pred sezónou 2024/25.

Hokejisti St. Louis bez slovenských útočníkov Dalibora Dvorského a Juraja Pekarčíka strelili do siete Dallasu len jeden gól z 22 striel, keď päť minút pred koncom prekonal Hellberga Kapanen. Stars vyhrali 2:1 zásluhou Capobianca a Blackwella.

Na zápasovej súpiske Minnesoty Wild zas nefiguroval Samuel Hlavaj. Skvelo sa však ukázal jeho kolega Jesper Wallstedt, ktorý pri víťazstve 5:2 nad Winnipegom zastavil 38 pukov.

Najgólovejší bol zápas v Buffale, ktoré hostilo Pittsburgh. Sabres predviedli dominantnú druhú tretinu, v ktorej nastrieľali päť gólov. Nielenže vyhrali 7:3, ale "tučniakov", v ktorých drese strelil hetrik Puljujärvi, prevalcovali streleckým pomerom 43:18.

NHL - základná časť - 13. október:

Buffalo - Pittsburgh 7:3 (1:1, 5:0, 1:2)

Góly: 4. Peterka (Quinn, Jokiharju), 21. Peterka (Tuch, Jokiharju), 23. Power (Byram, Kulich), 24. Jokiharju (Cozens, Benson), 25. Lafferty (Malenstyn, Aubé-Kubel), 26. Peterka (Thompson, Power), 44. Cozens – 2. Puljujarvi (Koivunen, Broz), 49. Puljujarvi (McGroarty, O'Connor), 49. Puljujarvi (Hayes, Broz)

Brankári: Luukkonen 15/18 - Blomqvist 18/24, Larsson 18/19

Dallas - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 38. Capobianco (Petrovic, Beck), 51. Blackwell (Bichsel, Dadonov) – 55. Kapanen (Dean)

Brankári: DeSmith 14/14, Hellberg 7/8 - Binnington 10/10, Ellis 14/16

Winnipeg - Minnesota 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 19. Miller (Namestnikov, Appleton), 60. Barlow (Yager) – 8. Bankier, 17. Hunt (Toporowski, Ritchie), 29. Clarke (Chisholm, Boyd), 32. Lauko, 46. Jones

Brankári: Kähkönen 23/28 - Wallstedt 38/40